Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy egyes munkahelyeken még a mobiltelefont se lehet bevinni?

Figyelt kérdés
Ha valami baj van otthon, hogyan tudnak elérni 8, vagy 12 óra alatt?

2018. aug. 23. 10:55
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Egy oltári nagy baromság az egész, azt mondom! Ennyire unatkoznak a főnökök!Oké, én 12 órázok egy gyárban 3 napot, aztán 2 nap szabad.Na most ha engem az asszony el akarna érni, de ez csak a titkárságon lenne elérhető" akkor az neki plusz penzbe kerülne.Holott mi azonos hálózaton csaknem ingyen beszélhetünk!Igen, 25 évvel ezelőtt nem volt ilyen, de az akkor volt! Mobiltelefonok létszükségletté váltak!

Nekem ne szabja meg senki, hogy mit tarthatok magamnál munkaidő alatt.Az hogy ott az étkezdében lehet csak enni, kávézni, cigizni odakint a kijelölt b

agózóhelyen,oké! Alkoholszondaztatás? Bingó! Nagyon helyes!Az oké, ha nálam van, de facebookozás, sms- küldést azt én is elitélem munkaidő alatt.Nálunk erre figyelnek is, de mobilon viszont zenét lehet hallgatni, mert elég monoton( álló) munka,és bizony 12 óra elég hosszú idő!

2018. aug. 23. 11:55
 12/32 A kérdező kommentje:
A 9- es válaszolóval pedig teljesen egyetértek!
2018. aug. 23. 11:57
 13/32 A kérdező kommentje:

És éjszakai műszakban hol van már titkárság, főnökség ahol el lehetne érni az illetőt?A hétvégéről nem is beszélve, már ha van munka.

Kapják be!

2018. aug. 23. 12:01
 14/32 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom újabb munkaügyis köcsög főnök kérdés...
2018. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

Ha benne van a munkaszerződésben és ezt a dolgozó elfogadja akkor ehhez kell tartania magát. ha tetszik ha nem a munkáltató megszabhajta ezt a dolgot. (akár munkakörtől függetlenül) Nyilván ilyenkor illik biztosítani valamiféle elérhetőséget a családtagok számára. (pl. titkárság ahova a családtagok szükség esetén telefonálhatnak és ha vészhelyzet van megkeresik a dolgozót)


Mi patikában vagyunk (szóval nem balesetveszély) viszont felettesem már állásinterjún közölte, hogy ő nem szeretné, hogy pl egy beteg arra lépjen be a patikába, hogy a dolgozó épp facebookozik a pult mögött. Így nekünk az öltözőben kell hagyni a telefont.

A nap folyamán bármikor hátramehetünk ránézni (pl ha az ember mosdóban megy), telefonálásra is bármikor ad 5-10 percet ha szólunk (de csak az öltözőben). Ha sürgősen keresne családtagom meg van nekik mondva, hogy a patika számát hívják, azt a felettesem veszi fel és szükség esetén azonnal átadja...

Nem árult zsákbamacskát, innentől kezdve így fair dolog.

2018. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Veszel egy mp3 lejátszót. Problem solved.
2018. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem ne szabja meg senki, hogy mit tarthatok magamnál munkaidő alatt."


Khm, kedves kérdező. Ha főnököd lennék, erre ezt válaszolnám: "Nekem ne szabja meg senki, hogy téged itt alkalmaznom kelljen."


Egyébként szerintem leginkább ott tiltják, ahol vagy adatlopástól, ipari kémkedéstől tartanak, vagy biztonsági kockázatot jelent, vagy a munka jellegéből adódóan nem lehetséges telefonálni.

Pl. egy bányába lehet, hogy levihetnéd magaddal, de minek? Egyrészt bekoszolódik és tönkre megy, másrészt lent úgysincs térerő, szóval az asszonyt meg a gyereket ugyanúgy elütheti az autó, műszak végéig nem tudsz róla. Vagy pl. hatósági ellenőrző személyként mentem egy börtönbe és a portán le kellett adnom a telefonomat. Biztonsági szabály, ami a hatósági ellenőrre is vonatkozott. De voltam már így a Nokia (azóta már megszűnt) komáromi telephelyén is. És nemcsak a Nokia gyártmányú telefonokat volt kötelező leadni.


Egyébként sem értem a dolgot: ha rosszul lesz a gyerek vagy baleset éri, akkor a tanároknak kell orvost/mentőt hívniuk. Régen rossz lenne, ha arra várnának, mire én odaérek és mentőt hívok - addig meg a gyerek elvérezne vagy megfulladna saját hányadékában.

És mi van azzal, aki utazgatós munkát végez? Ha pl. el kell utaznom 3 órányira lakóhelyemről, és pont ott ér a telefon, hogy a gyerekem rosszul lett, ha mindent félbe hagyok, akkor is 3 óra múlva érek csak oda hozzá. Ami már közel van a munkaidőm végéhez.

2018. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
#13, éjszakai műszakban is van bent felelős vezető, portaszolgálat, szóval ez tényleg köcsögafőnököm kérdés. Nőj fel!
2018. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
20%

Munkahely esetében nem értek egyet a korlátozással, mert felnőtt emberekről van szó, nem látom be, mi alapján korlátozza a munkahely a személyes tulajdonhoz való jogukat. Egy felnőtt embertől már el lehet várni, hogy a munka helyett ne a telefonjába bújjon...


Iskola esetében viszont tényleg ki kéne tiltani a telefont az iskola területéről is. Egyrészt, elvonja a figyelmet a tanulásról (még szünetben is), másrészt egy csomó gond van vele, folyamatosan ott van a probléma, hogy óra alatt használják, esetenként a pedagógus jogait is megsértve vele. Gyerekekről van szó, és sokszor nem értik, mit csinálnak, aminek utána következményei is lehetnek. A gyerek pedig csak ne telefonálgasson haza a szünetekben (ezzel kapcsolatban is számos visszaélés van), ha valami probléma van, akkor az osztályfőnök vagy az iskolatitkár meg tudja oldani a telefonálást. Lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni, amit írok, de ez a nevelés része kéne, hogy legyen, nem kell rögtön anyucinak telefonálni, ha egyest adott a tanár, hogy aztán a szülő jöjjön a suliba patáliázni. Komoly probléma esetén (baleset, rosszullét és hasonlók) egyébként is értesíti a szülőket az iskola.

2018. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
86%

19. Igen el lehet várni egy felnőtt embertől, hogy ne telefonozzon a munkahelyen, de legyünk őszintén ha épp nincs hajtás "hajlamos" az ember elcsábulni. (plusz ez olyan, h egyik ember megállja a másik már nem, és engem pl bosszantana ha azt látnám h a velem szemben ülő netezik egész nap és rám marad az ő feladata is)


Nekem volt munkatársam aki pl. feszt telefonálgatott a pasijával munka alatt...azt mondta tud ő közben a kezével dolgozni (labormunka) de igazából lehetett látni, hogy ilyenkor pontatlanabb és lassabb volt, hozzá szólni nem lehetett. Idegesített.


Főleg boltban/patikában/irodán ahol azért vannak lazább percek. Én el tudok képzelni, hogy a vezetőséget zavarja, ha pl arra lép be az irodába, hogy XY magánhívást intéz, vagy épp akkor dugja el a facebook levelezést.

2018. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!