Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor jár le a próbaidő?

Mikor jár le a próbaidő?

Figyelt kérdés

Ha június 4.-én kezdődött a 3 hónapos próbaidőm, akkor szeptember 4.-én jár le? Lejárta után kell új szerződés?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!


2018. aug. 23. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell új szerződés.... Alapvetően érted te a próbaidő fogalmát?
2018. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, szeptember 4-én jár le. Ha senki semmit nem szól és másnap reggel ugyanúgy fölveszed a munkát, akkor onnantól véget ért a próbaidőd és határozatlan vagy határozott idejű szerződéssel vagy foglalkoztatva, vagyis ha ki akarnak rúgni, utána már csak indoklással tehetik meg. És egyébként is, az első benyomásuk alapján alkalmas vagy a munkádra és kellesz nekik.
2018. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeptember 3 a próbaidő utolsó napja. Ha addig a napig nem mondják, hogy ne menj többet, akkor folytatódik tovább a munkaviszonyod. Jó eséllyel a szerződésedben is az van, hogy határozatlan időre szól, vagyis legközelebb majd akkor kapsz új papírt, ha valami változik - fizetés, munkaidő, munkakör, ilyesmi. Illetve ha felmondanak. Onnantól kezdve, hogy aláirtad a szerződést, minden, ami benne van, érvényes egészen addig, amíg nem kapsz újat.
2018. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy vagyok én is. Még a dátum is stimmel. Igen, szeptember 3.-án jár le a próbaidő, és onnan minden megy tovább. Ha határozatlan szerződésed van, akkor nem kell másik.
2018. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!