Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Konkrétan miért rühellik az...

Konkrétan miért rühellik az emberek a munkát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egész régóta foglalkoztat a kérdés hogy konkrétan a munka miért olyan rossz úgy alapjáraton. Nem, nem dolgozom vagyok. Nem akarok senkit leszólni tudom hogy milyen nehéz dolgozni, már jártam diákmunkán, és senkit nem akarok megsérteni, csak annyian panaszkodnak a kevés fizetésre, hosszú munkaórákra, stb.

Szeretnék pár konkrét okot kérni arra hogy ti miért utáljátok ( ha utáljátok).



2018. szept. 8. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Mert az életem legnagyobb részét elveszi a legtöbb esetben totál értelmetlen időtöltés és hogy olyanokkal vagyok körülvéve akiket a hátam közepére se kívánok, ezalatt lehetnék a családommal, a szeretteimmel is, mindezt minimálbérért. "Kötelező" - és mindig is lázadtam az elvárt dolgok ellen.
2018. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Mert szinte minden időt elvesz. Mire hazaér az ember már holt fáradt és otthon marad. Vagyis csak munkából áll az életünk. 8 órában vagyok.
2018. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert a legtöbb ember olyasmit végez, amiben semmi örömet nem tud találni.

Ha olyan munkája van valakinek, amit legalább részben szépnek tud találni, az nem utálja, hanem örömmel végzi. Ehhez nem kell feltétlen valami különleges munka, akár a mosogatást vagy a szalagmunkát is lehet örömmel végezni, ha valaki megtalálja ennek a szépségét is, és a legkreatívabb munkát is lehet utálni, ha nincs szívvel benne.

2018. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem az a kérdés hogy miért nem szeretem, hanem hogy miért kéne szeretnem?:D egy kötelező valami, ami helyett csinálhatnék sokkal jobb dolgokat is. Mit szeressek benne?:D Egyébként most jó munkám van, nomrálisak a kollégák, jó a fizetés, értelmiségi munka. De ettől még nem fogom szeretni, csak inkább nincs ellene kifogásom.
2018. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt sok ember nem azt végzi, csinálja amit szeret, mert nincs rá lehetősége, nem élne meg belőle. Egy halom munkakör egyszerűen gyűlöletes, amit egy gép el tudna végezni de a biorobot olcsóbb.


Az sem mindegy ki honnan indul. Ha csak magam nézem, akkor a havi X ezremből meg kell élnem, fizetni az albérletet, kaját, mindent. Mellette munkatársam ugyanezzel a fizetéssel tök jól él. Kapott szüleitől házat, autót, motort. Van tóparti nyaralójuk, amiről úgy fogalmazott, hogy csajozásnál majdnem olyan szint, mintha Ferrari kulcsot lengetne. Semmi gondja az életben. Én meg kétszer jobban és többet dolgozom, mégsem vagyok előrébb.


Meg alapból az igazságtalanság. Korábban is mesélték munkatársak, hogy valaki oda került egy projektre 2-3 hétre, megkapta ugyanazt a prémiumot mint a másik aki az egészet végig csinálta. Vagy magam is végzem 2-3 ember munkáját, de a pénzt nem én kapom értük. És valahol azt látom, hogy nem a teljesítmény, hanem a szimpátia, csókosság dönt.


És ott vannak a vérszívó munkatársak, akik folyamatosan csak lehúzzák az embert, semmi közösség. Elég szar rossz közegben dolgozni.


Én például magát a munkakörömet nagyon szerettem pár évig, de egyre inkább felemészt (építőipar). Egyre mélyebb a színvonal, egyre hülyébb emberek, mellette semmi előrelépés, se fizetésemelés, se semmi motiváció. És nehéz úgy hajtani valamiért, hogy közben elveszíted a célokat.

2018. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek a 3. hozzászólóval. Nekem „mázlim” van, mert szeretem a munkámat, úgy érzem, értéket teremtek, látom értelmét. Triviális, de igaz, hogy ha nem lenne muszáj dolgoznom, akkor is csinálnám. Nyilván kevesebb időben, mert tény, hogy ebben is vannak unalmas, „nemszeretem” részek (mint mindenben).
2018. szept. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Mert az emberek 80%-a gyűlöli a munkáját, a főnöke/főnökei, a munkatársak, a munkakör, vagy más okok miatt.

Én még nem dolgozom, szakmát tanulok(+érettségi), de gyűlölöm a szakmámat, soha nem fogok benne dolgozni, nem nekem való.

2018. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, valami ilyesmire gondoltam, hát köszönöm a válaszokat, azért jöhetnek még!
2018. szept. 8. 17:21
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem természetes, hogy te azon munkálkodsz egész életedben, hogy kevés kivételezetteknek még több legyen, neked meg kiszúrják a szemedet annyival hogy épp ne halj éhen. És nem csinálhatod azt, amit szeretnél.
2018. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Én pl szivesebben dolgoznék 5-6 órában, de nincs rá lehetőségem. Nem érzem igazán az anyagi megbecsülést. Hála az égnek a légkör jó és a közvetlen kollégákkal jól kijövök.
2018. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!