Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha van egy teljes munkaidős...

Ha van egy teljes munkaidős állásom, meg egy részmunkaidős, és a fix műszakok nem ütik egymást, akkor kell valami engedély, vagy beleegyezés a két helyen a két főnöktől?

Figyelt kérdés
Érthetőbben: Dolgozok valahol napközben, klasszikus 8-fél5 közt, és most elvállaltam egy másikat este 6-10 közt heti négy napban. Kell beleegyezés? A túlóra általában önkéntes alapon működik, és mindig akad rá sok jelentkező, szóval azon a pár napon (a négyből két esti nap hétvégére esik) majd nem jelentkezek, vagy max. veszek ki szabit, ha úgy van. Inkább az érdekelne, hogy ez így legális-e.
2018. szept. 10. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Be kell jelentened a munkáltatódnak a részállást.


A másodállást eztán sem akadályozza a jogszabály. Továbbra is létesíthető másodállás, de azt be kell jelenteni a munkáltatónak, ami abból fakad, hogy a törvény előírja a kölcsönös együttműködést és tájékoztatást. Ez mindkét félre vonatkozik, a munkáltatóra és munkavállalóra is. Ebből következik az, hogy a másodállás létesítésekor azt közölnünk kell, legcélszerűbben írásban, hiszen ha elmarad a tájékoztatás és utólag szerez tudomást róla a munkáltató, akkor ez súlyos kötelezettségszegésnek minősül és rendkívüli felmondással élhet a munkáltató.


A másodállás bejelentésének fontossága akkor szembetűnő, ha a dolgozó egy olyan másik munkáltatónál szerez másodállást, amelyik versenyben áll a másik munkáltatóval. Ez egy elég kockázatos helyzet, ha jobban belegondolunk a munkáltatók szemszögéből. A törvény megengedi tehát a másodállást, de ha a munkáltató úgy ítéli meg, hogy kockázatot jelent számára és veszélyezteti az üzleti és gazdasági helyzetét, akkor megállapodásban rögzítheti, hogy megtiltja további munkajogviszonyok létesítését, vagy pedig csak korlátok közé szorítja, kizár bizonyos cégeket, munkahelyeket, vagy csak meghatározott ideig járul hozzá a másodálláshoz.


Ha vezető állású vagy, más szabály vonatkozik rád.

2018. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyszerre egy bejelentett nyolc,mellette egy bejelentett négy órás állásod.

Négy-négy,ill.hat-kettő lehet,a lényeg,hogy nyolc órát ne lépje túl.

Én úgy tudom,tudniuk kell egymásról a két helyen,plusz egymás gazdasági érdekét nem korlátozhatják,pl két banknál nem lehetsz értékesítő.

2018. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet több állásod egyszerre. Az elsőt étresítened kell arról, hogy munkába állsz a másodiknál, és ha a gazdasági érdeke úgy kívánja, akkor meg is tilthatja (ha pl a konkurenciához mész, és felmerül, hogy esetleg üzleti titkokoat fecsegsz ki).

Ezt valahol leírja a Munka Törvénykönyve is, de nekem pl a szerződésemben is benne van, kb így szó szerint. Nézd meg a tiedet, és akkor biztos lehetsz benne, hogy az a tuti.

2018. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én az irodai adminisztrátor állásom mellé mentem el takarítani határozott időre fél évre :D Szóval túl sok üzleti titkot nem tudnék kifecsegni a porszívónak, főnököm annyit mondott rá, hogy "egészségedre".
2018. szept. 18. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!