Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben a fizetésemel...

Ebben az esetben a fizetésemelésre hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Ahol dolgozom úgy hírlett, hogy nem valami magasak a fizetések, viszont mivel magánéleti szempontból előnyös volt és nem álltam úgy anyagilag, hogy várjak, válogassak, elvállaltam. Mivel belelátok a fizetésekbe, hamar kiderült számomra, hogy igen csak átlag alatti bérrel vettek fel. Közben beszélgettem hasonló területen dolgozó, hasonló végzettséggel és munkatapasztalattal rendelkező ismerőseimmel, néhányan le voltak döbbenve, hogy ők ennyiért fel sem kelnének. Ennek következtében el is kezdtem gondolkodni a váltáson. Még nem hivatalosan, de ma megtudtam, hogy fizetésemelést terveznek adni az alacsonyabb bérű munkavállalóknak, hogy az azonos munkakört ellátóknak közelítsen a fizetésük. Az emeléssel még mindig az enyém lenne az osztályon a legalacsonyabb a bér.

Mikor bejelenti a főnököm a "fizetésemelést" és odanyomja az orrom alá a szerződésmódosítást, szerintetek hogyan reagáljak? Még nem akarok felmondani, amíg nincs kilátásban más.


2018. szept. 11. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el munkat keresni. Ha kapsz egy ajanlatot, le tudod tenni a fonok ele, hogy ez van, ralicitaltok, vagy lepek. Valoszinuleg le se fogjak sz__ni, de egy probat meger.
2018. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1) Kezdj el nézelődni.

2) Várd meg, mennyi fizetésemelést kínálnak neked. Ha kevesled, lépj le.

2018. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rajta vagyok a keresésen, na de addig is, mikor hivatalosan behív és közli, hogy megemeli a fizetésemet - más alapesetben ennek örül (tudom mennyit fogok kapni) - szerintetek hogyan reagáljak? Csináljak úgy mintha örülnék? Köszönjem meg? Esetleg teljesen közömbösen viselkedjek, hátha leesik nekik, hogy még ez is kevés?
2018. szept. 11. 22:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Koszond meg es ennyi.
2018. szept. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!