Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nincs motiválás egy munkahe...

Ha nincs motiválás egy munkahelyen, akkor elég, ha csak bejárok "dolgozni"?

Figyelt kérdés
2018. szept. 25. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én nem látok ebbe semmi kivetnivalót. Az emberek bő 90%-a nem azért jár be dolgozni, mert motivált, vagy mert szeretne feljutni a szamárlétrán (amire egyébként sincs semmi lehetősége), hanem mert nem akar éhendögleni, és muszáj csinálnia valamit, amiért fizetnek. Idehaza ráadásul botrányosan szarok a fizetések, ezektől maximum valami aszkéta lehet motivált.
2018. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos nem mennék olyan helyre ahol nem szeretek dolgozni. A lényeg hogy szeressem csinálni.
2018. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi. Szomorú, ha az embernek úgy kell lehúznia a napja legalább harmadát, hogy nem szereti, amit csinál, de sokan így vannak ezzel. Én nem tudnám elképzelni, hogy motivált maradjak egy olyan munkakörben, amit nem szeretek csinálni, a pénz pedig huszadrangú motivációs faktor nálam, de ahogy észrevettem a legtöbbek nem így működnek és ezzel nincs semmi baj.
2018. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz olyan munkahelyet találni, amit az ember élvezni tud hosszútávon anélkül, hogy felismerje, hogy ebben nem tud kiteljesedni. Még ha önmagában élvezel is egy területet, és akár hobbiból is csinálnád, hacsak nem vagy a magad főnöke, akkor olyan jellegű feladatokat fogsz kapni nagy eséllyel, amelyet magadtól nem csinálnál meg a szabadidődben, szóval én tényleg irigylem azokat, akik ennyire szerencsések, és nem égnek ki.
2018. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az ilyen munkahely nem nyújt semmit az idődért cserébe, csak pénzt, és azt is botrányos mértékben csak, ahogy mondták is előttem.

Te teszel szívességet azzal, hogy egyáltalán bejársz. Ha a vezetőség nem veszi a fáradságot, hogy a dolgát végezze (vezesse az embereket, azaz motiválja őket, a problémáikat oldja meg a hatékony munkavégzés érdekében), akkor nyugodt lehet a lelkiismereted, ha csak a minimumot megcsinálni jársz be.

Sok munkahely el van szállva, főnököket is beleértve - felveszik a nagyobb fizetést/adókedvezményt utánad stb., persze a főnökséggel járó feladatokra már húzzák a szájukat, és nem is elérhetőek, ha te valamilyen munkával kapcsolatos észrevételt/problémát jeleznél.

Ha ez a helyzet, akkor jól csinálod, ha csak "bejársz".

2018. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Az #5 válaszadónak van igaza, zöld pacsit kapott! Erre szokták mondogatni, hogy ameddig csak fizetgetnek,addig mi is csak dolgozgatunk :D

A sztahanovisták ideje már lejárt!

2018. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Ne más, hanem magad legyél a motiváló tényező, hogy azt a feladatot el kell látni, mert különben repülhetsz, és lenne helyetted 10 másik, akik megcsinálják a feladatodat.
2018. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát, csak magunkat kell motiválni. Ennyi az egész.
2018. szept. 25. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk már alig van ember, pontosan a bánásmód és a kevés fizetés miatt. Igaziból a főnököket ez se hatja meg, szétdobják a melót a maradók között, persze plusz pénz nuku. Közben csesztetnek a határidőkkel. Most ettől miért lenne bárki is motivált? Max ha mazochista. És felmondani se olyan egyszerű, amíg nincs másik hely. Ha valaki egyedül van és másra nem számíthat, akkor baromira kell minden fillér. Sajna ez a nagy helyzet.
2018. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nagy igazságokat írtak itt előttem. Így pályakezdőként én is ezt tapasztalom, mindig minden cigánykodásban benne van a vezér. A fizetés pedig sajnos nem a plafon. “Elvagyok” kategória. Nem mondom hogy utálom amit csinálok, de van olyan ami sokkal jobban feldobna és boldogabb lennék ha azzal tudnék foglalkozni. Ami nekem segít az a körülvevő munkatársak hozzáállása. Kevés becsületesebb és jószívűbb embert ismerek mint ők. Együtt nagyon sok helyzetet at lehet vészelni és minden könyebbnek tűnik. Miattuk maradok még a cégnél.
2018. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!