Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért erőltetik a munkahelyek...

Miért erőltetik a munkahelyek az open office elrendezést?

Figyelt kérdés
Csak hátránya van a néhány fős, elszeparált irodákkal szemben. Több ember nagyobb zajt csinál, így nehéz a munkára koncentrálni. Meetingeket nem lehet a nyitott térben tartani, ezért tárgyalókra van szükség, amik plusz helyet igényelnek. Ha valaki betegen megy be dolgozni (vagy akár csak lappang benne a vírus, de már fertőz), nem 1-2 embert fertőz meg, hanem akár több tucatot. Miért választja mégis ezt a kialakítást a legtöbb munkahely?
2018. szept. 27. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Erősíti a csapatszellemet. Jobb csapat pedig sokkal jobb minden területet tekintve.
2018. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

*Miért választja mégis ezt a kialakítást a legtöbb munkahely


Mert rabszolgák kellenek neki, és nem érdekli az ember. Azoknál akiknél ezt tapasztalod, onnan lépj, amilyen gyorsan csak tudsz.

2018. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én cégem nemsokára költözik, akkor tudok az open office-ról nyilatkozni.

2 éve dolgozom itt, első munkahelyem.


Igazából a pici irodák hátrányait éltem meg eddig.



Nagyon zárt, szinte klausztrofób, főleg, ha besüt a nap és a szalagfüggönyt is össze kell húzni.

Én állandóan elhasznált levegőjűnek érzem, bár biztos az open office is az, csak a nagyobb tér valahogy tényleg segít.


Jelenleg még a mi csoportunk is 2 szobában ül, munkával kapcsolatos infók nagyon nehezen adódnak át, a csoportvezetőnek mindent kétszer kell elmondania. Ha valamelyik munkatársnak kérdése van, nem tudja egyszerre mindenkinek feltenni.

A beszélgetésekről nem is beszélve!


A rokon területekről nem is beszélve!


Én el tudnám képzelni, hogy az egész igazgatóság egy irodában üljön, sokkal jobban terjednének az infók. Nade nemsokára.

2018. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, amit openofficeban jobb csinálni, van amit sajátban jobb. Ennyi
2018. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Mert ez így óccsóbb a rabszolgatartónak. Ott egy nagy hodály, nem kell még gipszkartonozni sem belül, lehajítanak sok-sok íróasztalt, azt hadd' csépelje a billentyűzetet a biodroid. Könnyebb megfigyelni is a dolgozót, jobban látják, ki az, aki csak lustálkodik és ki végzi rendesen a munkáját. Az, hogy az open office nem jó mindenre, nem probléma, mer' most baromi trendi, a rabszolga meg majd megszokja, hogy lépten-nyomon belemásznak a munkájába a kedves kollégák.
2018. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyu dolgozik ilyen helyen és nem szereti. Szinte csak nő van, meg 1-2 férfi. Állandóan van valami konfliktus, ilye8az us belekerül, aki távol maradna tőle.
2018. szept. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb, mint ha 1-2 fős kis irodák lennének. Annak kb semmi értelme, akkor otthon is dolgozhatnánk, ugyanannyira rossz lenne a kommunikáció.
2018. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én szakmámban nagyon zavaró ha sok ember van egy szobában. Talán 5-6 fős iroda a max. De más szakmában lehet hogy nem így van.
2018. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én open officeban dolgozom, engem nagyon zavar. A velem szemben ülők teljesen mással foglalkoznak mint én, viszont egész nap beszélgetnek, engem pedig rettenetesen idegesít. Plusz állandó konfliktus a légkondi/fűtés beállítása, a lámpa, rolók. 2 fős irodában ilyenekben könnyebben meg lehetne egyezni. Előnye hogy elméletileg az egy projekten dolgozók így könnyebben tudnak kommunikálni. A vírus is épp aktuális, minden körülöttem ülő beteg, de nem maradnak otthon.
2018. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amerikai multis modell, átvették. Olcsóbb a fenntartása, meg lehet figyelni a dolgozókat. Nem a magánszféra biztosítása a cél, hanem a profit.


Én sem szeretem, de ez van. Álmodoztam kétfős irodáról, egész addig, amíg a tesóm nem dolgozott egy ilyenben, és elmesélte, hogy állandó vita van, mert a másik nő fázik, amikor neki melege van, zenét hallgatna, mikor ő elmerülne a munkájában, így állandóan tologatnak egy radiátort meg egy magnót. Hát, erre sem vágyom. :)

2018. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!