Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkahelyemen még nem...

A munkahelyemen még nem akarom elmondani, hogy babát várok, viszont a védőnői látogatások munkaidőben vannak. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5+6 hetes vagyok. A munkahelyem csak januárban szeretném bejelenteni, hogy babát várok (különböző okok miatt, illetve, ha a pocakom nem lesz látványos :D). Viszont előtte is már meg kellene látogatnom a védőnőt havonta, szabim viszont már nemigen van. Ilyenkor szerintetek mi a teendő?



2017. okt. 18. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Sztem nem olyan jo otlet igy titkolni januarig. Az sok ido..

De te tudod.


Akkor vegyel ki szabadnapot vagy mondd h elkellene ugranod orvoshoz 1-2 orara

2017. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Minek kellene már most védőnőhöz menned?

13 hetes koromig még csak azt se tudtam, ki az.

Orvoshoz pedig tudtam munkaidő után.

2017. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A különböző okok, ami miatt nem akarom januárig elmondani, az például az, hogy a főnököm iszonyatosan rámenős, tapintatlan, erőszakos, az ember agyára mászik, a magánéletünkről semmit nem tud, mert amint megtud egy kis morzsát róla, azonnal elkezdi rágni, mint a csontot és nem ereszti hónapokig. Baromira idegőrlő. Ha ezt elmondanám neki, minden nap gyomorgörccsel kéne bemennem, nem akarom, hogy kérdezzen, tudjon bármit is a terhességemről, ha azt mondom, nem akarok róla beszélni, "megsértődik", ezzel engem a kiidegelne. Neki is sok gondja van mostanában, tudom ez nem számit és csak a saját érdekeimet nézzem, de emellett sem tudok elmenni sajnos...ilyen vagyok. :( A másik indok pedig az, hogy decemberben kapunk bónuszt, ami plusz egy havi fizu. Félek, hogyha bejelenteném, nem adná oda, pedig ez most így a babaváráskor igen nagy plusz lenne nekünk.
2017. okt. 18. 10:58
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem most azonnal akarok védőnőhöz menni, de illene a 20 hét előtt elmenni, az pedig még idén van.
2017. okt. 18. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Azert annyira eltoltni se kell a vedonot. Nekem legalabbis jot tett h mar 8 hetesen mentem. Sokat segitett ,beutalok neg mikor milyen vervetel kell es ha panaszom volt vagy megijedtem hívhattam
2017. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
A 12. heti UH-ra már kiskönyvvel kell menni, amit a védőnő állít ki. Nem húzhatod a 20. hétig.
2017. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Pedig a közvetlen felettesednek el kellene mondanod. És ha bevérzel, és azonnal orvos/mentő kell??? Vagy csak görcsölsz, és kell 5 perc pihenő???

Ne így legyen, de ezt sosem lehet tudni. Én sem kötöttem senki orrára, de a főnököm azonnal tudott róla.

2017. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem füllentsd azt, hogy fáj a fogad és fogorvoshoz mész. Gondolom a főnököd nem fog a szádba nézni, sem pedig magánnyomozóval követtetni, hogy tényleg oda mentél.
2017. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Norman Bates ***** válasza:
82%

Kerdezo, Dec 20-an leszel 14+6 hetes, a 20. Heted pedig jan 31 (20+6)

Nezd meg a naptarban, bar nem is ertem hogy tudtal 2 honapot elszamolni....

14 hetesen meg nem latszik, max puffadsz kicsit. Boven el tudod neki mondani karacsony utan.

(Azt irod ma vagy 5+6 hetes, pillants bele a naptarba.

2017. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Norman Bates ***** válasza:
81%
Siman mondhatod majd a fonoknek, hogy az elso trimeszterben nagy a veteles eselye, ezert nem szoltal karacsony elott.
2017. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!