Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 müszakba dolgozom. Egyre...

3 müszakba dolgozom. Egyre nehezebben tudom elviselni. Föleg az éjszakai müszakot. Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés
2018. okt. 24. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan a végzettséged ami ilyen munkarendben foglalkoztat, akkor el kell fogadni a helyzetet, ha kimész külföldre ott is egész biztosan lesz éjszakázás, főleg ha folyamatos munkarendről van szó, ahol gépek is vannak.

Amennyiben nincs rá lehetőséged akkor nehéz munka mellett tanulni, főleg olyan szakmát amivel max 1-2 műszakban dolgoznál.

2018. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem ment, nem tudtam megszokni, ezért átkértem magam egy másik helyre, mert mind fizikailag, mind lelkileg leterhelt.


Az éjszakai műszaknál én úgy fogtam fel, hogy megcseréltem a fejemben a napszakot. Pl ami a való világban reggel hét volt (a munkaidő vége az éjszakai műszakosoknak) az az én fejemben este hétnek számított akkor.


Amikor hazaérsz monduk este nyolckor nem mész rögtön aludni; filmezel, kutyázol, levelet írsz a Mikulásnak, stb. De a lényeg, hogy pár órát ébren vagy. Így én kb 10 óra körül feküdtem le (reggel 10, de az éjszakai műszakos fejemben én ezt este tíznek mondtam).


Éjszakai műszak során 2-3 óránként 5-10 percre kimentem a levegőre.


Az étkezést több kicsire fogtam a szokáűsos napi 3 nagy étkezés helyett és figyelj hogy ez ne mindenféle cukros dolog legyen; belefér egy kis csoki, de figyelj hogy inkább egészségesebbeket egyél és NE tömd tele magad.


Eszedbe ne jusson koffeinezni, mert kikészíti a gyomrod hosszabb távon; inkább zöld teázz ha nagyon kell az energialöket, de ha megvagy nélküle, fogyassz rengeteg vizet.


A hátom műszakhoz való szokást nehéz leírni, nagyn kevés embbernek jött össze, elvégre megbolygatja az embert hogy egyszer reggel hatra máskor délután kettőre egyszer meg este 11re kell mennie.


Nekem a jógát javasolták. Illetve citromfűteát tudok javasolni. Illetve én munka közben és után sétáltam mindig 30 percet csak ezért hogy átjárjn a levegő és tisztuljon az agyam.


Még annyi, hogy nap közben tartsd meg a kis rutinod (pl ha 12kor szoktál ebédelni és 5kor vcsorázni ez ne tolódjon el azért, mert délutános vagy.)


Most ennyi jutott az eszembe.

2018. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igyál kávét többször,az segítget rajtad.

Vagy esetleg még energiaitalt.

2018. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legszörnyűbb a 3 műszakban az, hogy mire megszokod az egyiket fordulsz a másikba.

Én anno állandó éjszakás voltam, de eléggé kikészített az is, mert a párom estefelé jött haza, én meg rá nem sokra indultam, reggel meg a még meleg ágyba feküdtem le, de nélküle. A pihenés se esett nagyon egybe. Ráadásul nyáron 6kor már világos volt mikor indultunk haza. 2 hónap után találtam másik állást.

2018. okt. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!