Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is van úgy, hogy "panaszlá...

Más is van úgy, hogy "panaszláda" mindig pesszimista kolléga közelébe undorral, utálattal tartózkodik?

Figyelt kérdés

Egyszerűen irritálóak az ilyen emberek, nekik semmi sem jó, minsen útba van nekik, ha bajuk van csak odakaffognak valamit, kérdezni meg nem lehet tőlük mert már ordítani akarnak. Még apróságokért is.


Ti hogyan kezelitek ezt a helyzetet.


2018. okt. 25. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy irodában ültem kettesben egy ilyen emberrel. Összeszorított fog és szúszááá. Másképp nem megy. Ha konfrontálódsz az nem jó, ha idegeskedsz miatta az sem. Megbeszélni a dolgokat meg úgysem lehet egy ilyennel, max tartana egy-két napig. Annak meg értelme nincs. Kitartást!
2018. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen embert kerülöm. A kötelező udvariassági formulát betartom, de ha lehet, és tudok akkor mennél távolabb vagyok tőle.
2018. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Kerulom oket en is. Szerencsere az ilyenek nalunk elobb-utobb mindig felmondanak.
2018. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos nem. Pont ellenkezőleg. 4 éve vagyok a helyen és még mindig itt vannak, a normálisak nagyrésze elment, mert volt hova mennie.
2018. okt. 25. 10:58
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Az előző helyemen volt.

A gond ott van, hogy beszéd nélkülk is el tudja szívni az ember kedvét, mert van valami a kisugárzásában. De az ellen nem tudtam mit tenni.

Csak annyit, hogy helyette kerestem egy társaságot, akiknek ha adtam pozitív energiát, cserébe ők is adtak és a beszélgetés után nem volt kedvem két órán át sírni lehangoltam a mosdóbban. valahogy ők a biztonságlérzetet is megadták, egy menedéket a kolléga elől.

- Gyakran hallgattam zenét munka mellett és kerültem vele a szemkontaktust, hogy ne legyek elérhető, hogy rám öntse a lelki szemetét

- Kifigyeltem, hogyan osztja be a szabadidejét, hogy irodán kívül ne legyen vele dolgom.

2018. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 10 kollégából 7 ilyen volt, állandóan panaszkodtak, mindenről, rossz a munka, rossz az élet, hülyék az ügyfelek, hülye a főnök.
2018. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kollégákkal került a szakmai feladatokon kívüli kommunikációt, semmi olyat ne kérj tőlük már szívesség. Viszont a szakmailag szükséges kommunikáció szóban és írásban is legyen a munkahelyi etikai normák szerint kifogástalan.
2018. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem állhatom az ilyen embereket. Ha nem tudom őket elkerülni, akkor minimalizálom a beszélgetést, nem reagálok a rinyaáradatra és amikor lehet, zenét hallgatok, hogy ne is halljam.
2018. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Én azért utáltam ilyenekkel dolgozni, mert hogyha neadjisten arról mertem beszélni, hogy mit veszek a fizetésből, hova utazom majd, akkor rögtön jött a hőzöngés, hogy milyen jó, hogy én megengedhetem magamnak ugyanabból a fizuból, ő meg csak jobbra-balra szív, töke tele van már evvel is. Mintha én tehettem volna arról, hogy ő trágyadombon él.

Külföldön élve már nem igazán találkozom evvel a kollégatípussal.

2018. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Rám, az ilyen egyáltalán nem hat. Igazából ha nyugodt maradok, akkor rohadt egyszerű az ilyeneket kezelni. Igazából azt is megérzi valaki, ha utálják. Ezért van az, hogy az ilyenek szinte bármire besértődnek, de ha valaki nem utálja őket, és mondjuk úgy mondja neki azt, hogy kopjál le elég volt mára belőled, akkor mindenféle sértődés nélkül lekopnak.


Általában az egyenes beszédet mindenki értékeli. Minden kapcsolat két emberről szól. Nem az van, hogy ő a nyomorult, te meg a jó, akit bemocskol a jelenlétével. Jó tény, hogy valószínűleg sérültebb és mocskosabb, de nem kell eltűrni semmit tőle.

2018. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!