Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszakás müszakot hogy tudom...

Éjszakás müszakot hogy tudom megszokni? 10 hónapja 3 müszakba dolgozom de nem tudom megszokni.

Figyelt kérdés
Ma is aludtam 2 órát. Este amikor kell.dolgozni menni akkor tudnék aludni. Egész éjszaka hulla fáradt vagyok. Alig tudok dolgozni. Van valami lehetödég hogy ne legyek éjszakás?
2018. okt. 25. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt tőlünk kérdezed?
2018. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Detto ugyanez. Nem mindenki bírja az éjszakás műszakot. Ha 10 hónap alatt nem szoktad meg, akkor már nem is fogod.

Az, hogy milyen lehetőségeid vannak, azt csak te tudod, vagy a munkáltatód.

Én konkrétan fogytam 25 kilót. Igaz, 3 évig húztam az igát, mert muszáj volt különböző okok miatt. Két-három év alatt annyit változott a helyzet, hogy szinte bármilyen szakmában munkaerőt keresnek. Végzettség sem kell hozzá. Menj el bolti eladónak, büfésnek, bárminek. Mindenhol embereket keresnek. Jelenleg tényleg úgy van, hogy bárhová felvesznek, amiket példának írtam. Van ezen kívül más is. Két óra alvással ki fogsz te is purcanni előbb-utóbb. Hagyd a fenébe. Tönkremész!

2018. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a váltott műszakot sosem tudtam megszokni (nálunk a benzinkúton nappal és éjszaka volt), viszont amikor csak éjszakáztam, azt elég hamar megszoktam, igaz, én éjjeli bagoly típus vagyok. Rá fog menni az egészséged, jó ötlet lenne másik munkahelyet keresned.
2018. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ezt nem lehet megszokni. Ráadásul azt mondják, hogy minden ébren töltött éjszaka egy nappal rövidíti meg az ember életét.
2018. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik kérdéshez írtam (mármint egy másik ember kérdéséhez), de szerintem ide is jó válasznak, szóval copy paste-zek (remélem nem probléma, de, ha igen, elnézést a kellemetlenségekért!).


A kérdés az volt


3 müszakba dolgozom. Egyre nehezebben tudom elviselni. Föleg az éjszakai müszakot. Hogy éljem túl?


***


és


***


A válaszom;


Nekem nem ment, nem tudtam megszokni, ezért átkértem magam egy másik helyre, mert mind fizikailag, mind lelkileg leterhelt.



Az éjszakai műszaknál én úgy fogtam fel, hogy megcseréltem a fejemben a napszakot. Pl ami a való világban reggel hét volt (a munkaidő vége az éjszakai műszakosoknak) az az én fejemben este hétnek számított akkor.



Amikor hazaérsz monduk este nyolckor nem mész rögtön aludni; filmezel, kutyázol, levelet írsz a Mikulásnak, stb. De a lényeg, hogy pár órát ébren vagy. Így én kb 10 óra körül feküdtem le (reggel 10, de az éjszakai műszakos fejemben én ezt este tíznek mondtam).



Éjszakai műszak során 2-3 óránként 5-10 percre kimentem a levegőre.



Az étkezést több kicsire fogtam a szokáűsos napi 3 nagy étkezés helyett és figyelj hogy ez ne mindenféle cukros dolog legyen; belefér egy kis csoki, de figyelj hogy inkább egészségesebbeket egyél és NE tömd tele magad.



Eszedbe ne jusson koffeinezni, mert kikészíti a gyomrod hosszabb távon; inkább zöld teázz ha nagyon kell az energialöket, de ha megvagy nélküle, fogyassz rengeteg vizet.



A hátom műszakhoz való szokást nehéz leírni, nagyn kevés embbernek jött össze, elvégre megbolygatja az embert hogy egyszer reggel hatra máskor délután kettőre egyszer meg este 11re kell mennie.



Nekem a jógát javasolták. Illetve citromfűteát tudok javasolni. Illetve én munka közben és után sétáltam mindig 30 percet csak ezért hogy átjárjn a levegő és tisztuljon az agyam.



Még annyi, hogy nap közben tartsd meg a kis rutinod (pl ha 12kor szoktál ebédelni és 5kor vcsorázni ez ne tolódjon el azért, mert délutános vagy.)



Most ennyi jutott az eszembe.

2018. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!