Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Étteremben dolgozók! Nektek...

Étteremben dolgozók! Nektek kell fizetni azért, ha ott akartok enni?

Figyelt kérdés

Tehát ha az ottani menüből akartok ebédelni vagy vacsorázni.

Én mosogatóként dolgozom egy kaszinó éttermében lassan egy éve. És tegnap lett szemre vetve, hogy észrevették, hogy egy páran nem fizetünk. És ezt épp egy szakács mondta, és őket sosem látom fizetni. Ezt fel is hoztam. Erre azt mondja, hogy ők kivételezve vannak, mert ők készítik a kaját, meg amúgyis őket direktbe a kaszinó alkalmazza, mi viszont másik cég által vagyunk ott. De a lényeg, hogy rajtuk kívül mindenkinek (mosogatók, pincérek, menedzserek) fizetnie kellene. Csak én nem tartom ezt fairnek? Még ha mindenkinek fizetnie kell, azt talán még nagy nehezen elfogadom (mert önmagában véve röhejesnek tartom, hogy étteremben dolgozva fizessek). De hogy valakik kivételezve legyenek, és pont közülük valaki vesse a szememre, azt nem kicsit röhejesnek érzem.

10 éve élek külföldön, azóta nyomom vendéglátásban, az eddigi helyeken változó volt, hogy ingyen ehettem-e vagy sem, de olyan eddig még sehol nem volt, hogy valakik kivételezve legyenek. Vagy mindenkinek kellett fizetnie, vagy senkinek.

Nálatok hogy van?


2018. okt. 27. 10:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
A szerzodesben benne van, hogy jár e ingyen étkezés, vagy sem. Általában nem jár. Miért is járna ? Sok helyen dolgoztam,sehol nem járt, fizetős volt minden, de kedvezményt kaptunk rá és hó végén volt összesítve, a fizetésből volt levonva. Amúgy nem is értem, hogy merül fel. A bolti eladó se vásárolhat be ingyen, csak mert ott dolgozik.
2018. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

"őket direktbe a kaszinó alkalmazza, mi viszont másik cég által vagyunk ott... Csak én nem tartom ezt fairnek?"


Igen, csak te. Ha nem tetszenek a feltételek, minek szerződtél oda? Ha ingyen akarsz kajálni, miért nem szerződtél le közvetlenül a kaszinóval? Te választottad magadnak ezt a helyzetet.

2018. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Menj olyan helyre dolgozni ahol kapsz ingyérkaját. Ha ez minden vágyad.
2018. okt. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Én szàllodàkban, és hajón dolgoztam, nem kellett fizetni az ebédért.

De a hajón màr több mint 10 éve voltam, a legutolsó szàllodàban pedig 2 éve.Azóta nem tudom hogy van ez.

2018. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy más éttermekben hogy van ez az egész szabályozva, vagy hogy ki tartja igazságosnak meg ki nem, attól még nálatok az van, ami. Megszoksz vagy megszöksz.
2018. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
2: Szerinted ezt én választom meg? A szakácsokat meg a pincéreket direktbe a kaszinó alkalmazza, a mosogatókat meg a takarítókat egy külső cég.
2018. okt. 27. 11:52
 7/22 A kérdező kommentje:
És bárhogy is nézzük, az egy kissé érdekesen fest, hogy nálam magasabb fizetésűek mentesülnek a kajálásért fizetés alól, én meg perkáljak.
2018. okt. 27. 11:53
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Konyhai kisegitőként dolgozok

Nem kel fizetni érte

2018. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
3: Ezt nem mindig tudni előre. És nem tudom, állásinterjún mennyire díjaznának tőlem egy ilyen kérdést.
2018. okt. 27. 11:54
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

"Szerinted ezt én választom meg? A szakácsokat meg a pincéreket direktbe a kaszinó alkalmazza, a mosogatókat meg a takarítókat egy külső cég."


Igen, pont te választod meg, hogy milyen munkát vállalsz, senki se kötelez rá. Se arra, hogy szakács legyél, se arra, hogy mosogató. Persze, ha szakács akarsz lenni, akkor előbb tanulnod kell. Erre se kötelez senki - de nem is tiltja meg. Egyébként is, mi abban a furcsa, ha az, aki vette a fáradságot, és tanult, többet kap a munkájáért (ingyen kaját is a pénz mellé), mint az, aki nem tanult, ezért csak mosogatásra tudják őt alkalmazni?

2018. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!