Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Étteremben dolgozók! Nektek...

Étteremben dolgozók! Nektek kell fizetni azért, ha ott akartok enni?

Figyelt kérdés

Tehát ha az ottani menüből akartok ebédelni vagy vacsorázni.

Én mosogatóként dolgozom egy kaszinó éttermében lassan egy éve. És tegnap lett szemre vetve, hogy észrevették, hogy egy páran nem fizetünk. És ezt épp egy szakács mondta, és őket sosem látom fizetni. Ezt fel is hoztam. Erre azt mondja, hogy ők kivételezve vannak, mert ők készítik a kaját, meg amúgyis őket direktbe a kaszinó alkalmazza, mi viszont másik cég által vagyunk ott. De a lényeg, hogy rajtuk kívül mindenkinek (mosogatók, pincérek, menedzserek) fizetnie kellene. Csak én nem tartom ezt fairnek? Még ha mindenkinek fizetnie kell, azt talán még nagy nehezen elfogadom (mert önmagában véve röhejesnek tartom, hogy étteremben dolgozva fizessek). De hogy valakik kivételezve legyenek, és pont közülük valaki vesse a szememre, azt nem kicsit röhejesnek érzem.

10 éve élek külföldön, azóta nyomom vendéglátásban, az eddigi helyeken változó volt, hogy ingyen ehettem-e vagy sem, de olyan eddig még sehol nem volt, hogy valakik kivételezve legyenek. Vagy mindenkinek kellett fizetnie, vagy senkinek.

Nálatok hogy van?


2018. okt. 27. 10:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"És ezt épp egy szakács mondta, és őket sosem látom fizetni."


Azért az már ciki lenne, ha a szakács bele se kóstolhatna a főztjeibe!

Nem gondolod?!

2018. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21: (A kérdező vagyok, csak emezen a felhasználófelületemen nem tudok többé hozzászólni)


Kóstolás az más tészta. De a rendes ebéd-, vagy vacsorafogyasztásért velük is fizettethetnének. Másik munkahelyen tőlük is levontak egy fix összeget a fizuból.

2018. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!