Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetem után merre mennétek a...

Egyetem után merre mennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval... Ha minden jól megy januárban leállamvizsgázok Bsc szakon és őszintén szólva semmi kedvem nincs Msc-re menni és igazából nem is akarok a szakterületemmel dolgozni. Vagyis egyelőre nem, nem érzem magaménak. Tiszta időpocsékolás, kb másfél éve ezt érzem, meg azt, hogy ha sok pénzt akarnék keresni az egyetem nélkül is menne.

Nade nem is ez a lényeg, ha már itt az utolsó félévben vagyok már csak megcsinálom. Reméljük.

Szóval mielőtt teljesen elmenne minden életkedvem, úgy igazán fejest ugornék az életbe. Angolul tökjól beszélek, egészen értelmes is vagyok és mostanában leginkább arra vágyom hogy valami komolyan értelmeset kezdjek az életemmel. Szóval elkezdtem kutakodni, hogy mégis merre, hogyan :) Ezért tévedtem ide hátha van itt valaki aki tud mondani valamit. Valamilyen külföldi lehetőséget keresek akár önkéntes, akár fizetéses munka, bármi állatmenhelyen vagy környezetvédelemmel kapcsolatban, elesettekkel foglalkozni (csak gyerekekkel ne, semmi bajom velük csak nem értek hozzájuk) bármi... Szóval jöhetnek ötletek.

Ja az alapszakom földtudomány, ha valaki kíváncsi, szóval vágom a klímaváltozást meg h a Föld nem lapos ilyenek :)

22/F



2018. okt. 27. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Bár én nem egyetemista vagyok, de hasonlóan külföldre szeretnék menni (január környékén). Az első munkám 100%, hogy valami gyár lesz, esetleg üvegház, vagy egyéb betanított munka, de az angolt jól beszélem, nyelvet meg viszonylag hamar tanulok, így pár hónap alatt akármerre is menjek a tervek szerint találok majd valami értelmesebb állást. Utána én is önkénteskedni fogok valamennyi szabadidőmben. :)

Neked is azt javaslom, hogy először kicsiben gondolkodj, ismerd ki az adott országot, azt, hogy milyenek az emberek, mennyire elfogadóak a hozzánk hasonló jöttment bevándorlókkal és hogy mennyire igényel papírt az, hogy normális lehetőségeid legyenek munkavállalás terén.


De amúgy 19 vagyok, szóval nem tudom miért próbálok életviteli tanácsokat adni. :"D

2018. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan az mint az elõttem szóló csak én 20 vagyok.
2018. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Pár tipp:


1. Tényleg ne menj msc-re, töl felesleges bármilyen suli amúgy is, nekem is van diplomám, szakmámban eddig életemben kb. 3 hónapot dolgoztam, annyi elég is volt, 36 vagyok, érted.


2. önkéntes munka?


eszed elment? ne vicceljünk már, ha valahova bejársz azért kapnod kellene pénzt, most nem azt mondom hogy rögtön autó, meg notebook, mobiltelefon, de azért valami csak már.

2018. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tényleg ne menj msc-re, töl felesleges bármilyen suli amúgy is"


Remélem ezt a sebésznek és a traumatológusnak is előadod majd, ha egyszer ne adj' isten elüt egy autó és 40 darabból raknak össze.

2018. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Az önkéntességről az a véleményem, hogy lehet nem adnak túl sok pénzt, de általában fizetik a szállást+kaját. Másrészt volt olyan rokonom, aki így indult el az életében és megismerkedett egy csomó nyitott emberrel és később ezekből a kapcsolatokból elképesztő állásai lettek. De ő Amerikában volt.

Msc-re akkor mennék, ha ez a szakma lenne az álmom, a hivatásom, de nem az.

2018. okt. 28. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Kapcsolatok?


Annyit is érnek.


Inkább a pénz, de komolyan.

2018. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!