Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet "karrier"-nek...

Hogy lehet "karrier"-nek nevezni a gyári betanított munkát?

Figyelt kérdés

Amikor én mentem gimnáziumba még 1995-ben,akkor az általános iskolában minket azzal ijesztgettek a tanárok hogy ha nem tanulunk jól akkor majd buta szakmunkások leszünk. Ehhez képest manapság pl. megnyitott Gyöngyös mellett az Apollo Tyres Gumigyár és úgy reklámozzák magukat hogy ez itt a tehetséges fiatalok nagy kiugrási lehetősége!!!


Ezt egyébként minden gyár nyitásakor előadják.Sőt a Procter&Gamble egyik gyára iskolákba is elment és azzal molesztálták a gyerekeket hogy tanuljanak fröccsöntőnek!!! (a HR igazgató szomorúan mesélte hogy a szinte egy gyerek sem akart az lenni)


Ne gondolkodjatok azon hogy érdekel e valami szakterület, vagy például hogy a hobbidat át lehet e üzleti lehetőséggé konvertálni.


NE GONDOLKODJ!!! Nézd meg milyen gyár van a közelben és az leszel: gumiabroncsgyártó meg fröccsöntő.


2018. okt. 29. 10:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Én anyámat sosem tartottam butának. Lehet mi -a lányai- nem tudtunk volna kiszabni egy kosztümöt vagy menyasszonyi ruhát, pedig magasabb iskolai végzettségre tettünk szert minden. Tesóm hobbiból tanult szabni, varrni régebben, aztán hagyta, hogy túl bonyolult, munkaigényes, türelem kell hozzá. Neki főiskolája van.
2018. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki itt kezdi, még nem jelenti azt, hogy "until the end of time"-ig itt fog maradni: ha van benne erő, akarat, akkor felfelé is fejlődhet, de ki is léphet egy idő után, és más tevékenységet is megpróbálhat.
2018. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Dolgoztam én is kb 2 évet gyárban kényszerűségből mikor a gazdasági válság idején megszűnt a munkahelyem a szakmámban. Nehezen tudtam az emberek szemébe nézni annyira szégyelltem magam.Vannak olyanok az ismerőseim közt sokan akiknek azóta sem mondtam el és soha nem is fogom.A mi családunkban a gyárban dolgozás kb olyan szintű szégyen mintha börtönben ültem volna.
2018. okt. 29. 20:41
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát igazábol mindegy milyen munkát végez az ember mindig lesznek gyerekes felnőttek akik alkalmatlanok bármilyen munkára.
2018. okt. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

13: ez titeket minősít. Nem gáz gyárban dolgozni. Az gáz, ha valaki lenéz mást, mert dolgozik.

Ez még mindig sokkal jobb, mint a sok naplopó, ingyenélő.

2018. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak egy buta szakmunkás,hegesztő vagyok.Ez is akartam lenni.A suli után szinte rögtön külföldön kezdtem,kifizettem a szüleim összes tartozását,rendbe tettem a dolgokat körülöttük..23 éves voltam amikor megvettem az első házamat,egy felsőkategóriás autót,és raktam félre a pénzt..ennek 15 éve,azóta ott élek ahol mindig is szerettem volna,megvan mindenem,és a munkámban mondhatni nemigazán tudnak kihívás elé állítani,tehét minden a kisujjban van,és ezt meg is fizetik,nem dobálozok számokkal de kb 4-er annyit keresek mint egy gyári munkás.Nem lenézem őket,semmi rossz nincs abban hogy valaki megpróbál megélni,azt teszi amire a lehetőségei korlátozva vannak.Akinek van szakmája az továbblép,volt egy ismerősöm,ács szakmával gyári melós volt..lett egy kis tőkéje,kiment angliába,szakmájában dolgozik netto £3000-et keres..pedig ő is csak egy buta szakmunkás.
2018. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Úristen te tényleg ekkora sznob birka vagy?

Mi az, hogy szégyelled, titok, hogy te gyárban dolgoztál?

Ezzel pont, hogy dicséretre méltó, hogy a nehéz időszakban sem tétlenkedtél munkanélküliként, hanem elvállaltál egy gyári melót, számodra a könnyű fizikai munka sem büdös. Dehát gondolom körül vagy véve hozzád hasonló mentalitású gyökérrel akikkel még őszintén beszélgetni se lehet, mert jaajjjjj lenézlek.

Gyárban is van aki megtalálja a számításait. Előnye a kiszámíthatóság, nem stresszes, leteszed a melót és otthon felhőtlenül elvagy, nem hívogatnak és nem kell haza vinni a munkát és manapság jobban fizetnek a nagyvállalatok mint néhány diplomás végzettség.

Azért ne hasonlítsunk egy bűnözőt egy gyári munkáshoz az agyam eldobom... de gondolom valami csúnya vagy dagadt lehetsz akinek a melón kívül nem jött be semmi az életben és így vezeted le a fusztrálciód 🙂

2018. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Azóta már bejött nagyon a munka de nekem az tényleg akkora szégyen volt, hogy komolyan hazudozok erről jó pár ismerősömnek és főleg régi osztálytársaknak gimnáziumból.Van akinek csak azt hazudom hogy diákmunkásként dolgoztam gyárban.
2018. okt. 30. 21:00
 19/20 anonim ***** válasza:

Én 10 évig dolgoztam adminisztrátorként egy könyvelőirodában,de családi problémák miatt el kellett jönnöm. Most egy gyárban vagyok betanított szerelő,viszont szeretem csinálni. Van érettségim,meg egy angol középfokúm,de manapság már minden irodai munkához diplomát kérnek.

A gyári meló karriere az,ha szereted azt,amit csinálsz,kijössz a kollégáiddal (legalábbis a többséggel) és nem cseszeget folyton a főnököd. Ennyi.

2018. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Mindkét szülőm diplomás,én csak egy érettségiig vittem,ez van,de nem nézek le semmilyen munkát. Az a gáz,hogy bűnőzőnek kellene éreznem magam,mert most épp itt tartok.

2018. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!