Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon ciki, hogy elkapott a...

Nagyon ciki, hogy elkapott a sirás a főnököm előtt? Annyira szégyellem.

Figyelt kérdés

Első munkahelyem.


Úgy éreztem/érzem kihasználnak és nem tartják be a szavukat, és életemben először kiálltam magamért. Amikor elkezdtem mondani, hogy mi a gondom és min szeretném, hogy változtassanak, elcsuklott a hangom és elkezdtem könnyezni.

Nagyon bátoritó volt utána, de mégis annyira cikinek és égőnek érzem, hogy előtte sirtam...Viszont sehogysem tudtam visszatartni. Amúgyis érzékenyebb személyiségü vagyok, de most úgy érzem gyengének látott és rossz fényt vet rám az egész.

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Fiatal nő vagyok.


2018. nov. 8. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen kb. fél éve. Azt gondoltam, hogy a kedves főnök tolerálja ezt, hogy én érzékeny vagyok és másképpen vagy gyengébben fogalmaz majd a későbbiekben. Nem így lett. Leggengébb láncszem lettem. A komolyabb feladatokat elvette tőlem és helyette stresszes, felelős munkát kaptam. A stressz annyira kikészített, hogy minden nap kibőgött és tikkelt szemmel mentem haza. Mondanom sem kell, hogy otthagytam a céget. Később egy ismerősömmel beszéltem, aki vezetői beosztásban van (férfi) hogy a bőgés volt az a dolog, amivel végképp elvágtam magam, és hogy férfi létére ő is bőgőtt már a főnöke előtt (őt is széthajtották) és a nőknek ez külön rossz, mert hogy az érzelmeink megítélése nem mindig sikerül és csak a sztereotípiáknak engedünk ha elérzékenyülünk...


Én azt javaslom, én is ezt teszem, hogy erősítsd magad lelkileg. Hogy ne bukj ki olyan stresszhelyzetben, mikor életedben először kiállsz magadért, mert addig csak nyeltél és tűrted a sok szrt...


Másrészt pedig ha ennyire mérgező a közeg és azt érzed hogy nem fair veled szemben a vezetőség avgy a cég, akkor ott kell hagyni a fenébe...

2018. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy megesik és nem a világ vége. Főleg ha a saját bevallásod szerint is bátorító volt utána a főnököd.


Mondjuk azt nem értem, hogy miért gond elmondani, hogy mi a problémád, ezen neked kellene változtatnod.


Ennek az egyik módja, hogy nem állandóan nyelsz és utána kitör belőled a feszültség egy ilyen formában hanem, hogy folyamatosan kommunikálsz a főnököddel. Akkor nem torlódnak fel a dolgok.

2018. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalább van lelked...
2018. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az, mindenkinek szüksége van néha erre, jól ki sírod magad aztán sokkal jobban érzed magad.
2018. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam :)


Hát végülis ez volt a harmadik és egyben a legkomolyabb alkalom, amikor beszéltem neki erről a problémáról.

Múltkor felhoztam, kaptam egy semleges választ és nem változott semmi. Másodjára sem. És ez az utolsó már komolyabb volt, és elmondtam, hogy ezt igy nem fogom tovább csinálni. Ezért volt nehéz, mert sokáig húzódott az egész eredmény nélkül és úgy láttam nem lesz változás. Első alkalmakkor nagyon higgadtan és jól kezeltem, most bukott ki belőlem.

2018. nov. 9. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!