Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A Lidl végez drogtesztet az...

Miss Endzsi kérdése:

A Lidl végez drogtesztet az alkalmazottakon?

Figyelt kérdés
2018. nov. 11. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, moert csinalna?
2018. nov. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért, drogos vagy de szeretnél jelentkezni a Lidl-be dolgozni?
2018. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Azért kérdezem, mert mostanában több helyen is végeznek, nyilván nem mindenhol.
2018. nov. 11. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nope :D
2018. nov. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A drogteszt nem vmi olcsó dolog. Ha ezt minden alkalmazottan megcsinálnák, nem lenne vmi jó befektetés... (ugye az ilyen helyeken gyorsan cserélődnek az emberek, van aki egy hetet se bír). Viszont minden bejelentett munkavállalásnál, kell lennie orvosi alkalmasságinak, a jellege pozíciótól függ. Én most voltam és abból állt: hallásvizsgálat, látás, hibakeresés egy számkódban (fordított szám), vérnyomás, meg megkérdezte, hogy a közelmúltban volt-e eszmélet vesztésem és hogy van-e eltitkolt betegségem, ennyi.


Amikor gyerekekkel foglalkoztam: elküldtek egy általános vérvételre (még csak nem is teljes vérképre), meg kellett széklet mintát továbbítani. Megnézték, hogy hogyan látok, nem-e vagyok színtévesztő, megmérték a súlyomat-magasságomat, és vérnyomás, meg ott kitöltöttek velem egy papírt, hogy van-e vmilyen allergiám, öröklött betegségem stb... Ja és tüdőszűrés.


Gondolom, ha friss élelmiszereknél vagy (hús, zöldség...), akkor olyasmi lesz mint nekem a gyerek előtt.


Ja és a szerződés magába foglalja, hogy ugye dolgozhatsz drog befolyása alatt és köteles vagy jelenteni, ha olyan állapotban vagy. És ezt alá kell írd. Hallottam olyat amikor tök random beállított a munkahelyre egy személy és mondta pár embernek, hogy fáradjanak vele: ott megfújatták meg vért vettek az egyedektől. De ne aggódj ez Angliában volt ahol komolyabban veszik az ilyet és rendesen van Health and Safety ellenőrzés.


Off: Miss Endzsi, ennyivel képben kéne legyél, főleg, hogy előszeretettel kommentelsz droggokkal kapcsolatos kérdések alatt és javasolsz dolgokat. Ha ennyire jártas vagy a témában, elolvashatnál ilyen témájú rendeleteket és jogszabályokat, akár egy általános munkaszerződés vonatkozásait is. Felkereshetnéd a Lidl szabályzatát, esetleg ellátogatsz a közeledbe eső üzletbe és megkérdezel vkit személyesen.


U.i: ha a szupermarketekben vagy a kiszolgálói szférában (étterm, cukrászda...) lenne vizsgálat, jó pár ismerősöm munkanélküli lenne.


És a lényeg: barátaim közül is dolgoztak páran Tescoban és Lidlben és nem volt drogteszt. Nem kasszásak voltak.

2018. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem olcsó az ilyen teszt, csupán biztosra akartam menni, hátha valaki dolgozott innen már ennél a cégnél, és tud biztosat mondani rá.
2018. dec. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!