Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen jogaim vannak, mit...

Milyen jogaim vannak, mit tehetek ha valaki kitalálja ezt rólam?

Figyelt kérdés
Felettesem felesége akar alám tenni,miszerint viszonyom van a férjével.Bizonyítéka nincs,ő szerintem úgy gondolja hogy szól pár főnöknek,és ez elegendő ahhoz hogy elrakjanak a helyemről.Nagy cég.Csinálhatnak-e olyat hogy engem meg se hallgatnak,csak a szóbeszédet veszik figyelembe ? Ha jogtalanul kirúgnak/áthelyeznek,ilyen esetben hol tehetek panaszt,kinél lehet segítséget kérni ? Cégen belül,vagy kívül ?
2018. nov. 21. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, de, ha azért nem kellesz oda, mert a személyed nem szimpi, ki nem rúgnak; áthelyeznek - előző helyemen volt egy férfi, aki mindig levette a cipőjét és büdös volt a lába - a technikai tudására hivatkozva küldték másik projektre.
2018. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy, ha az áthelyezést nem Te kéred, nem kérdezik meg, milyen igényeid vannak - pl egy 24/7 projektbe simán beraknak egy fix műszakosból, mert éppen ott van hely. Ezt kb a másik projektre való interjú előtt egy órával közlik.
2018. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Áthelyezésnél a két sablonszöveg azon a projekten vagy az volt, hogy a technikai tudásod túl magas, ezért az xy projekt megfelelőbb Neked vagy kintről jelezte a vezetőség, hogy a csapatba csak olyan kell, aki dolgozott a területen.
2018. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez még szerencsèsebb helyzet. Képzeld el mikor egy főnök akarna alád tenni, úgy hogy rengeteg energiát fordìtottál a cégbe.
2018. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A személyem szerintem szimpi a főnököknek,mert normálisan dolgozok.Tehát ugye nem ez miatt lenne.Hallottam nálunk ilyen eseteket,viszont ott a felek nem szóltak semmit.Én viszont úgy gondolom,hogy nem akarok hallgatni ebben az esetben,kiállok magamért,mivel a hallgatás beleegyezés.Ha kell,be is perelném a céget,nem riadok vissza semmitől.Azt tudom hogy áthelyezhetnek semmi ok miatt más területre,de mivel ez a téma elterjed,egyértelműen nem fogok ilyen közegben dolgozni.
2018. nov. 21. 22:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért helyezik át az illetőket, mert kirúgásnál tényleg megüthetik a bokájukat. Ha mondanak egy korrekt indokot az áthelyezésre, de kiderül, hogy kamu, akkor sem igazán tudsz mihez kezdeni, mert biztosítottak Neked állást.
2018. nov. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez úgy működik,hogy holnap bemegyek pár főnökhöz,azt mondom hogy ez meg ez történt,ez meg ez csinálta,szabályellenes,és egyből az illetőt elrakják más helyszínre.Mindenféle vizsgálat,előzetes meghallgatás nélkül.
2018. nov. 21. 22:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Igazából a kamerafelvételek bizonyíthatják, hogy te bent munkaidős tevèkenysègekkel ütöd el az idődet.
2018. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as,ez jó ötlet :)
2018. nov. 21. 23:34
 10/13 anonim ***** válasza:
7, nem úgy történik.Természetesen van kivizsgálás, megbeszélik az illetővel, stb, ha pl elront valamit vagy a munkahelyi szabályzatot megszegi. Ha Te azt mondod, hogy Petike ezt csinálta, nem fogják 5 perc múlva kirakni a szűrét.
2018. nov. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!