Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnap az egyik vásárló...

Tegnap az egyik vásárló indokolatlan, de nem feltétlen durva megjegyzést tett a külsőmre. Ti visszaszólnátok?

Figyelt kérdés

Férfi létemre elég alacsony vagyok. 172 cm. A srác pedig nem durván, de egyértelműen kötekedve Napóleonnak nevezett többször is.

Elengedtem a fülem mellett. Nem dőlt össze a világ.


A kérdés lényege hogy szerintetek ilyen helyzetben visszaszolhatok-e valami hasonlóan frappáns gúnynévvel, mint alkalmazott, vagy inkább maradjak csöndbe?


Nemrég óta vagyok munkában ennél a cégnél. Jól fizetnek, nem megerőltető a munka. Nem szeretném elveszteni. De nem is akarok magamból verbális boxzsákot csinálni a vevők számára. Szerintetek meddig fér bele?

21/F


2018. nov. 25. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Hagyd rá. Neked a megélhetésed forogna kockán egy bunkó beszólás miatt.


Nem tudom hol dolgozol, de annyit tehetsz ilyenkor, hogy követed és figyeled a boltban. Az szinte mindenkit irritál, de te csak a munkádat végzed... 😊

2018. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Ha azzal a vevővel 1x találkoztál összesen, soha többet nem fogod látni, akkor ne szólj vissza. Vannak idióta emberek, de ne süllyedj le a szintjükre.


Ha egy vevő/munkatárs/bárki a munkahelyeden rendszeresen inzultál akár a magasságod, akár bármi más miatt, akkor ezt jelezd a felettesednek/üzletvezetőnek/akárkinek, aki ott éppen a rendért felelős. Ez a konfliktusrendezés európai emberhez méltó módja. Ha visszaszólsz, csak elmérgesedik a helyzet, az senkinek sem jó. De ha önfegyelmet gyakorolsz, akkor ezzel mások tiszteletét is kivívod, még ha eleinte nem is mutatják ki.


Más: a férjem is éppen 172 cm :-)

2018. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Semmit mert Napóleon egyáltalán nem volt kicsi csak angolok terjesztették mert könnyebb volt szebenézni vele csatatéren.
2018. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy EGY vásárló tett megjegyzést, még nem leszel boxzsák, legfeljebb akkor, ha egy focicsapat tagja és rádszállnak.

És attól, hogy ezt az egyet "kiosztod", honnan tudja a többi, aki ott sincs, hogy Te médium vagy?

És ha volt egy bunkó vevő, ne általánosíts, hogy mind az lesz.

Nem lesz és Te eladó vagy, ebben a szituációban hátrányos helyzetű és nem a magasságod miatt.

Vevőnek nem szólunk vissza, meg van ugyan róla a véleményem, legközelebb hűvös (de nem bántó és kifogásolható) kiszolgálásban lesz része.

2018. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Fene tudja, Napoleonnak nevezni valakit, nem kimondottan sértő, szerintem. Mégha ő annak is szánta.
2018. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező, én ilyenkor elgondolkodnék, hogy miért szólt be az illető. Ugyanis ilyenkor általában az emberek saját frusztrációjukat próbálják máson levezetni, és sajnos a bolti eladó, pláne ha multiban dolgozik nagyon könnyű préda. Saját magamról is tudom, hogy amikor rosszkedvem van, és boltban az eladó nem igazi mézes mázos, akkor kedvem lenne beszólni neki, mert az a dolga, hogy kedves legyen, ilyenkor mindig emlékeztetnem kell magamat, hogy lehet én vagyok érzékenyebb kedvemben, ő meg lehet, hogy már 8-10 órája dolgozik és nincs kedve jópofizni.
2018. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként Napoleon valóban 170 centi körül volt, viszont az a magasság amikor ő élt kifejezetten jónak számított.
2018. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

"Egyébként Napoleon valóban 170 centi körül volt"


Ja, de nem igazán zavarta.

2018. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2%
NEM. te, mint alkalmazott soha nem csinálhatsz ilyet. ő vevő, neki szabad. mindig a vásárlónak van igaza. ha nekem egy alkalmazott beszólna akárhol, akárhogy is, akár azért mert én is bunkó vagyok, biztos hogy szólnék a managernek.
2018. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Csak lássa rajtad, hogy leszarok.
2018. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!