Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi csalás miatt...

Munkahelyi csalás miatt felmondás ha nem is érint?

Figyelt kérdés

ez nem jogi hanem etikai vagy pszichológiai kérdés lenne munkahely kapcsán.

egy immáron csak volt kollegámat kőkeményen átkúrta a dicső főnököm.

igen röviden annyi hogy volt szerződése bérpapírja stb azt hazudták neki rendesen be van jelentve vonták tőle az adót TB-t stb és amikor lakástámogatás igényelt volna az államtól (melynek feltétele a bejelentett munkahely) akkor borult ki a bili mert navos ellenőrzés is volt és kiderült soha egy napra se volt bejelentve noha január óta itt dolgozott.

Na most ehhez az egészhez nekem közöm voltképpen nincs, a kollegámat kőkeményen átkúrták, csalás áldozata lett, rakat pénzt vontak le tőle csak úgy.... de ez mind az ő baja mondhatnám.

Őt érte a kár őt kúrták át nem engem mit érdekel ez engem lehetne kérdezni.

Csak azért én is elgondolkodtam hol is dolgozom milyen helyen milyen ember főnöksége alatt. mert időközben az is kiderült szó sincs tévedésről admin hibáról. A főnök tudatosan adta ki az ukázt a bérügyesnek hogy ezt az ipsét ne jelentse be, tehát tudott az egészről sőt kifejezetten ő intézte így. Vagyis átkúrta egy emberét becsapta meglopta.

És én meg azon gondolkodom nem kéne-e azonnal itthagynom ezt a trágyadombot. Mert ahol ilyen megeshet ráadásul szándékosan ott akarok-e én dolgozni? Akarok -e én egy szemét csalónak dolgozni?

Még akkor is ha per pillanat én nem vagyok átverve (vagy ki tudja...) de mi van ha ma nem, holnap már igen?


Szóval szabad-e dolgozni egy szemét csalónak ez a kérdés?


2018. nov. 25. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem is azonnal, de én mindenképp elkezdenék más munka után nézni. És ahogy találnék, mennék.
2018. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Két napja ugyanez a sztori még betegség miatt orvoshoz menő kollegával történt meg. Mese habbal...

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

2018. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kérdés van itt: hová került a levont pénz? Egy feljelentést simán megér.
2018. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megértelek hogy így érzed hogy legszívesebben most azonnal felmondanál. Mert nekem is hányingerem van a csupa csaló és másokat átverő munkahelyekből meg a modern rabszolgaságból. A munka nem büdös nekem, de a korrupció és hogy minden csalás, az igen. Még akkor is ha per pillanat én látszólag nem vagyok átverve, vagy csak azt hiszem hogy nem.

Sokan érezzük vagy tesszük azt hogy kivonulunk a társadalomból például önellátónak vagy akár a trópusi paradicsomba. Korábban nem tudtuk pontosan megmagyarázni hogy miért érzünk így. Volt aki a bio élelemmel, volt aki a csenddel vagy a jó levegővel magyarázta. Nos a fő és valódi ok a bűntől és átveréstől való sikítozva történő menekülés. Mert amíg tisztességesebb volt az ország és a munkahelyek, mindenki szívesen vonult be a társadalomba és nem kifelé vonult onnét. Persze a külföldre történő menekülés a leggyakoribb manapság.

2018. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elobb keress munkahelyet.
2018. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Érdemes új helyet keresni, ha attól félsz, hogy Veled is megeshet. De ha erre nem volt precedens és nem néznéd ki a főnökből a jövőben; szerinted hány másik ember háborodna fel ezen a helyedben? Örülnének, hogy nem őket baxták át és dolgoznának.
2018. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Mekkora lúzer lehetsz, hogy 2 naponta ugyanazokat a kerdéseket irogatod ki....
2018. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"De ha erre nem volt precedens és nem néznéd ki a főnökből a jövőben; szerinted hány másik ember háborodna fel ezen a helyedben? Örülnének, hogy nem őket baxták át és dolgoznának.



Nem volt erre precedens: nem tudok róla de ez semmit se jelent. És ha volt már 100 ilyen?


nem néznéd ki a főnökből : ebből a főnökből azt is kinézném hogy a saját anyját eladja. egy utolsó gané egy alak, eddig is ezt gondoltam róla, most már csaló ganénak gondolom nem sima ganénak.



Örülnének, hogy nem őket baxták át: még nem. Vagy csak nem tudnak róla.

2018. nov. 25. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Balázska, a legutolsó (válaszomra írt) kommenteddel bizonyítod, hogy nem bízol a munkahelyben. Ha nincs meg a bizalom, vagy inkg, akkor új hely keresése és amint találtál új helyet, a régin felmondani. Ezt tudom javasolni.
2018. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Balázska, te úgyse fogsz felmondani, mert egész Pest megyében csak közmunka meg gyári szalagmeló akadna a jelenlegi fizudnál is szarabb bérért. :)

Mellesleg ki az a hülye, aki nem ellenőrzi le kezdés után egy hónappal, hogy be van-e jelentve?

2018. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!