Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen TB csalás merült...

Munkahelyen TB csalás merült fel- a többiek nem gondolkodnak el ilyenkor hol is dolgoznak?

Figyelt kérdés

A munkahelyen az egyik ott dolgozó orvoshoz ment és szóltak neki hogy „pirosban“ van a TB kártyája. Mivel elvileg bejelentett munkája van ez így több mint érdekes. Elment NAVhoz ill az OEPbe és tételesen ellenőriztette így kiderült hogy január óta foglalkoztatják őt nem feketén, a TB-t vonják tőle, de a mai napig egy fillért be nem fizettek. Magyarán ez kőkeményen csalás.


Na most szerződése van így őt kár nem érheti emiatt, a munkáltatót veszik majd elő, de azért kettő kérdés felmerült bennem

- a többi ember aki itt dolgozik és látják hallják tudják mi zajlik hogyhogy nem rohannak hanyatt homlok az oepbe ellenőrizni a saját ügyüket? Hiszen mi van ha velük kapcsolatban is csalnak?

- és egyáltalán elgondolkodnak ilyenkor hol is dolgoznak? Ahol ilyen középkori csalások megesnek tán lehet jobb lenne elhúzni onnan? Mert csaló helyen nem dolgozunk még akkor se, ha per pillanat X emberrel kapcsolatban MÉG nem is csalnak?


2018. nov. 21. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Ha felmerül(ne) egy ilyen dolog, miért nem a kollégákat kérdezed? Hiszen ez feléjük szól, de ide van kiírva, mert ez is csak egy újabb munkaügyi kamukérdés, megint a csaló munkahelyről meg a biorobot dolgozókról akik nem lépnek semmit, csak benned dúl az igazságérzet egy kis rinyáláshoz.
2018. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"eg a biorobot dolgozókról"


Itt kérlek nem biorobot dolgozók vannak itt még azoknál is sokkal sokkal rosszabbak. Itt TANÁROK vannak diplomás emberek akik olyan szinten be vannak szarva az igazgatótót hogy egy 8 elemis alkesz utcaseprő is karakánabb mint ők.


És mielőtt beszólnál hogy egy állami helyen.... nem állami az iskola.

2018. nov. 21. 11:33
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

HA a kollega be volt jelentve és volt szerződése a cég készfizető kezesként felel az összes TB tartozásért + még jól meg is büntetik. Tehát a kollegád kér nem éri valóban max az utánajárás miatti idegbaj.

De.

Én egy ilyen eset után azonnal felmondanék, ha meg nem vagyok érintett csak szemlélő akkor is erősen kezdenék más helyet keresni mert ahol ma az egyik embert csapják be ott holnap a másikat. És ha én leszek a következő?

2018. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
nyugodjatok meg, én voltam állami iskolában is, és ott is előfordult ... nemtom ki mikor fogja fel, h magyarországon vagyunk. ennyi. sajnos már túljutottunk azon a ponton h csodálkozni lehessen bármin is.
2018. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

Nos, azért azt megírom én hogy az én drága édesanyám Budapest Váci utca egyik neves éttermében volt konyhás kisegítő, 1 évet ott dolgozott szerződéssel bérpapírral mikor kiderült hogy 1 napot sem volt soha bejelentve, de szó szerint egy napot sem.... és minden papírja megvolt pedig és az összes papírja kamu volt.

Tanulság.

2018. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez nyilván a kemény alkesz iskolaigazgató, aki mattrészegen megy be dolgozni, esik-kel, négykézláb mászik a diákok előtt, osztálykiránduláson az árokba zúg, meg ilyenek, és mindezt már 25 éve. Valószínűleg piára kell neki a pénz, amit megtart a TB-ből. Meg lehet őt érteni, az idővel erősödnek az elvonási tünetek, így napi 3 üveg pálesz meg egy rekesz sör már nem elég. :O :)
2018. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen lennék diák ebben az alapítványi iskolában, ez lehet a világ legizgalmasabb iskolája :D
2018. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Ne menj alapítványi iskolába.... menj egyháziba. Ott még jobb dolgok esnek meg veled főleg ha fiú vagy.

Vazelint adnak helyben a drága jó papok azzal ne törődj.

2018. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Én se fizetném ki a tb-det kérdező hogyha munkaidőben állandóan kamukérdéseket és kamuválaszokat gyártanál.
2018. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Csak kis tanulságos írás akik szerint iskolákban nem történhet ez meg az:


[link]


Nyolc év fegyházat kapott a bicskei gyermekotthon volt igazgatója szexuális erőszak miatt

2018. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!