Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha munkáltató...

Gabesz077 kérdése:

Mit lehet tenni ha munkáltató nem akar fizetni?

Figyelt kérdés

Egy kisboltban dolgoztam pár hónap, majd felmondtam és az utolsó havi béremet nem akarják kifizetni. Be voltam jelentve. Arra hivatkoznak, hogy nem fizetnek, mert emberhiány van ami nevetséges...

Arra gondoltam hogy bemegyek és feljelentést teszek a rendőrségen. vagy mit kellene tenni?



2016. febr. 12. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
munkaügyi bíróság, nem kérdés.
2016. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Jópofa kifogás.

[link]

2016. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha meg akkora emberhiány van inkább emeljenek fizetést, hogy ottartsanak.
2016. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Közöld a tulajdonossal, hogy tudsz neki olyan szintű kárt okozni mint a fizetésed forgalom kiesésben.


Akár egy hétre is bezárhatjáka bódéját, vagy midnent beütögethet, mert hemzsegni fognak a navosok!


Egyből virítani fog zsebből! Nyugi!


Mellesleg lehetett volna annyi eszed, hogy megvárod a pénzt vagy kérsz előleget ha sok van még fizetésig aztán lépsz le.

2016. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Első körben a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget keresd fel, ők a felettes hatóság. Kötelezni fogják a céget a fizetésre.

Ha mégsem történik meg a dolog, csak akkor a munkaügyi bíróság!

2016. febr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Felügyelőséget a Kormányhivatalokban találod!
2016. febr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondtam nekik hogy ha nem fizetnek megyek a munkaügyi bíróságra, azt mondta a főnök "xarok rá"

Azóta megtettem a feljelentést a rendőrségen és a munkaügyi bíróságon is panaszt tettem.

2016. febr. 19. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyes!
2016. febr. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na mi lett végül? Megkaptad a pénzt?
2016. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!