Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok azokról, akik a...

Mit gondoltok azokról, akik a mai Magyarországon sem tudnak munkához jutni?

Figyelt kérdés
Tehát munkanélküliek

2018. nov. 26. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Munka van, megbecsülés nincs, vannak akik fontosnak tartják a büszkeségüket és nem csinálnak rabszolgát magukból, ez miatt sokaknak időbe telik egy rendes munkahelyet találni. Alapvetően megértő vagyok a munkanélküliekkel (ésszerű határokon belül)
2018. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Értelmes kérdés...

Aki önhibáján kívül kerül nehéz helyzetbe, arról jó érzésű ember nem alkot ítéletet.

2018. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Lehetséges okok:

1.Büntetett előélet.

2.Túlképzett.

3.Egészségügyileg alkalmatlan.

4.Szimplán lusta.

5.Iskolázatlan.


Az első eset érthető.

A második már nem.( Lehetne annyi esze ha már papíron van, hogy nem mondja el hány iskolát végzett)

A harmadik esetért senki sem okolható.

A negyedik eset magára vessen.

Az ötödik nem biztos, hogy tehet róla de részben igen.

2018. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, miért nem tudnak. Van, akinek hiába segítünk, visszasüllyed, elpuskázza, van, akinek költöznie kéne, csak nem akar vagy nem tud, van, aki nagyon válogatós, és nem úgy áll hozzá, hogy alulról majd feltornázza magát, sok oka lehet, nem tudok és nem is akarok általánosítani. A másik oldalról is sok az előítélet, a nőknél például még mindig probléma, hogy mi van, ha elmegy szülni, vagy ha már van gyerek, mi van, ha beteg lesz, még ha erre nem is térnek ki az interjúztatók, mert nem szabad, de ott van fejben.
2018. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy tré helyen lakik...

Én se találok állást 5 hónapja, igaz megfogadtam magamnak hogy se 3 műszakba nem megyek, illetve munkaközvetítőn keresztül sem. 1-2 műszakos gyárakban voltam már interjúkon is de túljelentkezés van s nem engem választottak. Kereskedelemben is próbálkoztam...megköszönték hogy jelentkeztem de nem engem választottak...

Úgy szint. sofőrként is

Azt meg ne is mondjam hány helyről vissza sem jeleznek...

Szerencse is kell nálunk, de nem hátrány ha van protekciód sem...

2018. nov. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Munkaerőhiány van a képzett szakemberekből és a biorobotokból. A képzettebb, ha van egy kis esze ki megy külföldre, mert egy hónapban megkereshet 800-900 ezret is, biorobotnak meg senki se vágyik gyárba folyamatos 3 műszakba 120 ezerért.

Én is tettem már olyan kijelentést, hogy gyárba soha, szerencsére még nem volt rá szükség, de van az az élethelyzet amikor bevállalnám.

2018. nov. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindegy, hogy az illető nem is keres, vagy keres, csak éppen nem talál megfelelőt.

Aki nem talál, annak nyilván jó oka van rá. Nem fog elmenni rabszolgának 3 műszakba minimálbérért, mikor tudja, hogy ennél jóval többre is képes, és abból a pénzből amúgy sem megy sokra. Az ilyen emberekben nincs semmi megvetni való, egyszerűen van akkora önbecsülésük, hogy nem alacsonyodnak le az aljamunkákhoz.

Szerintem sokkal inkább az a gáz, amikor valaki egyfolytában csak panaszkodni tud, hogy milyen szar munkahelye van, fizu kevés, stb. Ahelyett, hogy váltana, és keresne jobbat, csak sajnáltatja magát, és közben húzza tovább az igát. Na az ilyen embereket sokkal jobban lenézem, mint azt aki aktívan keres munkát, de nem talál.

2018. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!