Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek sok pénze van az...

Ha valakinek sok pénze van az indokolja, hogy 38 évesen már ne dolgozzon, csak várja a nyugdíjat?

Figyelt kérdés
2018. dec. 1. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha annyi pénzem lenne, hogy nem lenne muszáj dolgozni, akkor is bejárnék, passzióból, mert jó a társaság. :-)
2018. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

persze, ha megteheti és neki így jó, akkor igen.


Hiszen azt a pénzt már vagy megkereste, vagy megnyerte, vagy megörökölte. Tehát maga a munka már benne van abban a pénzben. Igen, ha megörökölte akkor is, hiszen akitől örökölte az megdolgozott érte, ha pedig megnyerte, akkor pedig a többi mondjuk lottó játékos dobta neki össze, akik a szelvényeket megvették.


Most morálisan kérdezed amúgy, hogy tegyen bele a társadalom számára munkát egy 38 éves fiatalnak számító ember független attól, hogy megtehetné-e, hogy ne dolgozzon?

2018. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen, inkább morálisan
2018. dec. 1. 11:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg van annyi, hogy az élete hátralévő részében magas színvonalon meg tudjon élni, akkor indokolja persze. Miért kéne dolgoznia?
2018. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

1.: Én sem dolgoznék, hacsak nem olyan helyen és olyan munkát amit élvezek, vagy olyan a társaság.


2.: Sajnos sok esetben látom, főleg vagyonvédelmi cégeknél, hogy ex-rendőrök,korkedvezményes, meg le%olt emberkék, 40-45 évesen elveszik a jó melókat a fiatalok elől. Megkapják a nyugdíjat, ami ilyen 150-300 és utána még 100-150 ért arcoskodnak, mint főőr. Undorítóak!

2018. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek várná a nyugdíjat? Van elég pénze. Egyébként ismerek két ilyen embert is. Az egyik fest, fotózik, ilyesmi.. Kiállításokra, workshopokra jár. A másik meg inkább otthonülős könyvmoly.
2018. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Morálisan sem kell elvárni tőle a munkát, hiszen a sok pénzéből nyilván több adót fizet, TB-t kötelező maga után fizetnie munka nélkül is... sokat költ, pörgeti a gazdaságot, mit akarjunk még tőle. Ha megteheti, hadd élje a különc, stresszmentes, kényelmes életét.
2018. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Morálisan nézve miért kellene elvárni egy embertől, hogy gürcöljön, dolgozzon, ha nem szükséges? Csak azért mert másoknak szar ő se érezze jól magát?


Másrészt ha valaki szereti amit csinál az továbbra is csinálni fogja, nem a pénzért, hanem mert élvezi.

2018. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha olyan rengeteg pénzem lenne, hogy már tényleg nem kéne többet dolgoznom életem végéig, akkor indítanék egy saját vállalkozást, üzleteket nyitnék, fiatalokat szponzorálnék, alapítványokat, rászorulókat támogatnék...

Ha nekem van is elég pénzem, mindig lesz olyan, akinek jól jön a segítség. Inkább dolgozom magamnak nyugdíjas koromig és támogatok a "felesleges" pénzzel másokat, minthogy üljek 30 évig az összekuporgatott lóvémon, mint a kakas a szemétdombján, hogy aztán meghaljak egyedül és semmi ne maradjon utánam a pénzen kívül.

Meg azért, én unatkoznék is. Minimum bejárnám a világot, megnéznék mindent és kipróbálnék mindent, ha ennyire tehetős lennék, de még az sem köt le senkit 40 évig...

Plusz én nem is szeretek megtakarításból élni. Ha csak fogy a pénz, de több már nem folyik be, akkor előbb-utóbb vége lesz. Pár év alatt simán fel lehet élni akármekkora vagyont.

Amúgy meg nem értem, milyen nyugdíjat vár, ha nem dolgozik?

2018. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

hát az emberek nagy része csak a pénzért dolgozik és ha lenne elég, akkor nem mennének dolgozni


mi értelme milliárdosan mondjuk gyárban robotolni, vagy mekizni, ha esetleg az illető nem ért semmihez és nem is nagyon érdekli semmi, de a családi háttér biztosítja a kényelmet és ez senkit nem zavar?

vagy esetleg egy gyári munkás megnyeri a lottót és betudja osztani a pénzt, akkor miért gürcöljön tovább?

2018. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!