Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Helytelen lenne a nézőpontom?...

Helytelen lenne a nézőpontom? Miért?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy ha már panaszkodom, hogy itthon nem lehet sok pénzt keresni, akkor tennem kellene valamit az ügy érdekében. Egy ilyen dolog lenne pl. hogy itthon maradok és próbálok jó dolgozó lenni, pénzt hozni az országnak. Ehhez ugye feladom a jó külföldi keresetet és életet. Egy embernek ez a hozzájárulása nem sokat ér, de ha sok ember követné ezt a példát, akkor egy idő után a magyar fizetés is olyan lenne, mint a külföldi, nem? Vagy hülye lennék?
2018. dec. 2. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

attól nem kapsz többet, mert itthon maradsz

a munkaadók nem fognak többet adni

sok helyen hamarabb küldenek el, minthogy 10-20-30 ezerrel többet adjanak


én informatikus vagyok, elég jó lehetőségekkel, szóval én nem vagyok ennek kitéve, de több embertől hallottam milyenek a munkakörülményei, én már ha fele olyan xar helyen lennék rég felmondtam volna és még hol a fizetés a dologban...

2018. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Van aki sokat keres, nem tudom mi a problémád.


Te vagy ügyetlen vagy pancser, valamit nem jól csinálsz.


Ha odatennéd magad lehetne autógyűjteményed, vagy házad 7-8 fürdőszobával.


Nem az a lényeg hol laksz, melyik országban, csak rajtad múlik.


Lásd afrika, sokan éheznek, pár ember meg tele van pénzzel, ennyi.


Enyhén szólva egyenlőtlen a küzdelem.

2018. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem tetszik a kérdés.

Igenis jót teszel az országgal, ha itthon maradsz, itthon adózol és itthon vásárolsz. Ha itthon egyre többen szereznének jó szaktudást (mérnöki, pénzügyi, informatikai tudást) egyre több és több multi jönne ide, egyre több ember keresne jól, egyre több ember adózna többet, egyre több ember vásárolna többet, így egyre erősödne a gazdaság és egyre több pénze lenne az àllamnak. Így tudna fejlődni Magyarország, ahogy Dél-Korea is megcsinálta ezt nem olyan régen.

Sajnos viszont a legtöbb ember itthon mindenféle értèktelen diplomákat csinál, aztán panaszkodik hogy nem talál jó állást, nem tud megélni, és végül kimegy Németországba futárnak, takarítani vagy gyümölcsöt szedni, és örvendezik hogy milyen jól meg tud élni. Persze mivel a német gazdaság erős, a német multik erősek, amihez ő persze neki semmi köze, ő csak egy “gazdasági migráns” volt.

Így valóban soha nem fog Magyarország egyről a kettőre jutni.

2018. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Halál mindegy hogy most 10 vagy 9 millió ember robotol, ha az adód nem megtérülő módon lesz felhasználva, hanem lakály médiára, kampányra, közterek meg parkok 100X-osan túltolt költségvetéseire, magyarán korrupcióra lesz elszórva, akkor dolgozhatsz te többet mint a munkamániás japánok, a büdös életben nem lesz attól erős gazdaság, mert nem az állam kapja a pénzt, hanem a... na had ne mondjam ki, tudjuk jól.


Ezen az országon max úgy tudsz segiteni, ha kimész, kinn megszeded magadat, és vissza jössz vállalkozni, új céges kultúrát honositasz meg, és összefogsz a többi hasonlóan cselekvővel.

Egyszer már bejött, ezt nevezzük reform kornak, amikor is Széchényi kis világnézés után visszajött, és belefektetett a feudalizmus kapitalizmusba formálásába.

Persze, ő nemesként ezt könnyebben tehette meg, mint egy random kispolgári család sarja.


A lényeg: Magadat ne szivasd meg azzal, hogy a nemzetért érzett felelősségedtől vezérelve választasz értelmetlenül egy képességeidhez mérten alacsonyabb életszínvonalat.

2018. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

3-as: Igen, a koraszülött gondozó, a fejlesztő pedagógus, az iskolapszichológus, a tanár, a kutató valóban tök felesleges, és értéktelen.

Remélem ha valami bajod lesz, netán egy véletlenül kialakuló fekély a combodon, akkor egy programozó informatikus fog műteni, és felírni milyen gyógyszer kell.

Reméljük majd a patikában érteni fogják a C++ kódsort amit felírt...

2018. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

Márpedig a mérnök, a pénzügyes és az infornatikus adózza be azt a temérdek pénzt, amiből a tanárokat, iskolapszichológusokat, családsegítőket, nővéreket és orvosokat fizetni tudjuk.

Ha nincs elég jól kereső (és emiatt jól adózó) ember, nem lesz pénz se tanárokra, se nővérekre, se orvosokra.

2018. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, nem lene pénz... ezer milliárdokból biztos nincs erre forditható.


(amúgy mutatnál erről az "informatikusok meg mérnökök adózzák azt amiből másokat fizetnek" dologról forrást? Valahogy nem hiszem el. Hány mérnök-infós lehet MO-n? 50 ezer? Már ezen is meglepődnék, az a társadalom fél százaléka lenne, minden 200. ember.

Szerintem inkább egységesen k magasak az adóterhek (pl ÁFA, ilyen olyan foglalkoztatási adók) és ott vannak a cégek, amik még maguk adóznak, nem magánszemélyként.

2018. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit sarkítottam valóban, de a lényeg az, hogy minél több jól kereső (és emiatt sokat adózó) emberre van szükség, hogy minél több pénze legyen az államnak. Most hogy ez mérnök, pénzügyes vagy informatikus, az másodlagos.

Sőt, leginkább minél több sikeres magyar cégre lenne szükség, magyar multikra (mint mondjuk a MOL vagy az OTP), akik (remélhetőleg) egy halom adót befizetnek a költségvetésbe.

De első körben már azzal is előbbre lennénk, ha nem autógyárak összeszerelő üzemei jönnének az országba (bruttó 200as fizut kínálva, amiből 100 ezer folyik be adóként az államnak, nem a pontos összeg a lényeg), hanem mondjuk mérnököket és programozókat foglalkoztató tervezői és szoftverfejlesztői részlegek (bruttó 600as fizut kínálva, amiből 300 ezer folyik be adóként az államnak).

Ettől még nyilvan szükség van orvosra, tanárra, családsegítőre és szociális munkára, de őket akkor tudjuk jobban megfizetni, ha több pénz folyik be az államhoz.

2018. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-asnak és 8-asnak van teljesen igaza!És a kérdezőnek is.
2018. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minél több pénz, annál több adó formájában lehúzás állam részéről. Basszus, jól keresnék! De a fizum 1/3-a adó. És valószínűleg neked is, a másiknak és harmadiknak is. Aztán nem elég, hogy adózunk a fizetésből, adót fizetünk minden vásárolt termékre. A létszükségekre is. Ez így rohadtul nincs rendben. Főleg nem úgy, hogy nem látni fejlődést a színvonalban. Pocsék egészségügy (jó, oké, "ingyé", de inkább fizetnék a normálisabbért), alamizsnáért igát húzó tanárok, egyre nevetségesebb oktatás. Csak hogy párat mondjak. De azért új stadion van, mert az kell.

Ennek az országnak először is teljes politikus-gárda csere kéne. (Párttól függetelnül. Az összes bohócot elküldeni.) Aztán lehetne talán kezdeni is valami jobbat. De inkább mégse. A magyar mentalitás mára önmagában is szörnyű. Inkább húzok én is el, ha meglelem a lehetőséget.

2018. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!