Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek a munkahelyr...

Mi a véleményetek a munkahelyről való elkéretőzésről?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy van egy-két kollégám, akik anyukák és elég gyakran elkéretőznek a kisgyerekre hivatkozva (pl. nincsen ki vigyázon rá, beteg, rosszul lett, sírt, gyorsan el kell menni érte, gyorsan el kell vinni valahová, programjuk van stb.). Megmondom őszintén, hogy nekem ez már szúrta a szemem egy ideje, emiatt szóvá tettem és most én lettem a közellenség a munkahelyen...


Én amúgy abszolút megértem, ha valaki egy-két alkalommal elkéretőzik a munkahelyéről, mert tényleg nehéz összeegyeztetni a munkát és az életet. Gondolom nem kell magyarázni senkinek sem, hogy pl. a többség nem 0-24 dolgozik és gyakran párhuzamosak a munkaidők, ami megnehezíti az ügyintézést, orvos stb., de én még a személyes problémákat is megértem, mert tényleg történhet bármi, amivel az ember nem tud előre kalkulálni. Nekem nincsen gyerekem, de nekem is jól jön néha és én még azt is elhiszem, hogy családos embereknek nehezebb, mert több a feladat és több a gond. Oké. Viszont azt gondolom, hogy ennek is van egy határa, aminek az átlépése a munkáltatóval és a kollégákkal szemben sem fair... Nem akarok nyalisnak vagy túl szentimentálisnak tűnni, de szerintem már eleve nagy engedmény a munkáltatótól az, hogy egyáltalán van egy ilyen lehetőségünk, hogy elkéretőzhetünk és emberibb, rugalmasabb körülmények között végezhetjük a munkánkat, ugyanis sok munkahelyen elég komolyan és szigorúan ellenőrzik ezt. Az, hogy valaki folyton lelép az az én szememben azt jelenti, hogy visszaél a helyzettel és számomra kicsit a munkához, szakmához való hozzáállását is tükrözi. Másrészt pedig szerintem kollégák között sem szép dolog ez az állandó lógás, ugyis ők teljesen tisztában vannak azzal, hogy az általuk el nem végzett munka az bizony ránk vár... Szükség van a munkájukra, valakinek tényleg muszáj elvégeznie a feladatukat és én sem vagyok az a típus, aki csak úgy le&#ja, hogy most mégis mi lesz..., emiatt megcsinálom és megcsináljuk, de ez nekünk nem kevés plusz munka. Alkalmanként belefér, mint mondtam, viszont a rendszeresség nekem már pofátlanság. Az esetek többségében eleve mi kapjuk a plusz feladatokat és a túlórát, mert mi vagyunk a fiatalok, az újak és jobban bírjuk, gyakorolni kell, kevesebb kötöttségünk van stb., stb., de azért ez már tényleg sok. Ez egyszerűen több idő és több energia, amikből azért nekem sincsen végtelen mennyiségű, még akkor sem, ha én nem nevelek gyereket.


Én úgy érzem, hogy nem voltam bunkó és nem akartam megbántani senkit sem, csak elmondtam a véleményemet. Néhányan egyet is értettek velem. Viszont most mi lettünk a gyerekgyűlölők, családellenesek és amúgy is mit pofázunk ennyi idősen, ennyi tapasztalattal stb...


2018. dec. 2. 22:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem pár dologgal nem vagy tisztában:

ha egy anyának szólnak, hogy a gyerek beteg, rosszul lett, akkor neki el KELL hoznia a közösségböl, akár tetszik neki, akár sem, ezt nem szórakozásból teszi!

2018. dec. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Akkor ok, ha kompenzálják (ti kapjátok a túlóradíjat stb.)

Különben nem.

Ebből a szempontból mindegy, miért kéri el magát valaki, a lényeg, hogy nincs ott, nem végzi el a munkát.

2018. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem könnyű egy gyerekkel, ha nincsenek nagyszülők vagy valaki, akire rá lehet bízni a gyereket ha valami gond van. Tehát érthető hogy a gyereknevelő kollégáid időnként elkéredzkednek. De! Nálunk ez például úgy működik, hogy ha valaki lelép hamarabb vagy később jön, vagy napközben akad dolga, akkor majd túlórában ledolgozza azt az időt, amennyit kiesett. És szerintem ez teljesen jó is így.

Ebben a formában, ahogy te leírtad, ez tényleg lógás a munkából.

2018. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
Elkéretőzni? Olyan szó nem lézezik. Elkéredzkedni, így írják. A magyar az anyanyelved? A problémádra meg nincs megoldás, mit csináljon egy anya a beteg kisgyerekkel, kösse a hátára, és úgy menjen dolgozni?
2018. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk van belépőkártya, le kell húzni érkezéskor és távozáskor. A rendszer számolja az óráid, ha mínuszba kerülsz, azt bizony le kell dolgozni.

Ha jól tudom anyukáknak több szabi is jár, bár tudom, hogy ez csak pár nap, gondolom nem minden esetben elég.

Szerintem nem fair visszaélni a helyzettel. Viszont, ha csak annyi órát számolnak el nekik, amennyit benttöltenek, akkor menjenek.

2018. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
2%
Mi az a elkéretőzni?
2018. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

4-es Elkéretőzik. Én ezt a szót hallom, ezt a szót használom és szerintem teljesen értelmes, érthető kifejezés. Az "Elkéredzkedni"-t még soha nem hallottam senkitől sem és nekem furán is hangzik. A lényeg az, hogy szerintem így is lehetett érteni, amit írtam.


Papíron semmi nyoma nincsen annak, hogy ők előbb elmennek vagy munka közben elugranak valahová, tehát olyan mintha ugyanúgy végeznék a munkájukat...csak éppen ugye, mi csináljuk helyettük. Túlórázni csak nagyon ritkán szoktak, ugyanúgy a gyerekek miatt.


Én értem, hogy nehéz és el is hiszem, viszont ettől még nem tartom korrekt dolognak ezt, amit csinálnak. Persze, beteg gyereket nem lehet közösségbe vinni, el kell vinni orvoshoz, nem lehet egyedül otthon hagyni stb., tiszta sor, viszont szerintem erre kell találni valami hosszú távon is működő megoldást pl. szerezni egy segítséget (rokon, barát, szomszéd, bébiszitter vagy nem tudom), ami biztosan nem a legkényelmesebb, legolcsóbb, legmegnyugtatóbb vagy ilyesmi, de szerintem még mindig tisztességesebb, mint a folytonos hiányzás. Én azt gondolom, hogy már így is nagy szerencséjük van, hogy a munkáltató figyelembe veszi, hogy családos emberek....máshol nem biztos, hogy ugyanígy tolerálnák ezt, mert valahol szigorúbbak a szabályok és mégis meg tudják oldani csomóan. Én nem sajnálok tőlük semmit, mert biztos minden nagy segítség számukra vagy csak szimplán sokat jelent nekik és jól esik, de azért ez így nem pálya... Lehet, hogy fiatal vagyok és tanulnom kell, de nekem sem csak a munkából áll az életem, pláne nem mások munkájából.

2018. dec. 2. 22:41
 8/25 anonim ***** válasza:
2%

Művelődj, butusom:

[link]

2018. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Pff...nagyon kedves tőled, most köszönjem meg? Én még soha életemben nem hallottam senkitől sem ezt a kifejezést, csakis az "elkéretőzni" szó ismerős számomra. Ezt használja az összes rokonom, barátom, az említett munkatársaim is, az egyetemi tanáraim (akik nagyrészt nyelvészek), de akkor bizonyári mind sötétek vagyunk, mint az éjszaka.
2018. dec. 2. 23:01
 10/25 anonim ***** válasza:
17%
Igen, ez megmagyarázza a proli gondolkodásodat is. “Há’ nehogymá’ elkéretőzzön a munkábú, csak mer beteg a kölyke! Zárja be a klotyóba, oszt húzzon vissza dógozni! Hinnye’!” 😂
2018. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!