Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha te főnök lennél, te miért...

Ha te főnök lennél, te miért osztanál be egymás mellé olyan kollégákat, akik ki nem állhatják egymást?

Figyelt kérdés

2018. dec. 3. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

1.nem oszanám be így.

2.ha mégis akkor azért mert jó szórakozás.

Bár nem tudom hogy ez neked mi ebben az olyan jó.

2018. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Én voltam VEZETŐ. Nem főnök! Vezető. Ha érted a diffit.

Vezetőként felelős vagyok a munka leheteő leghatékonyabb és legminőségibb elvégzéséért és az alám beosztott munkatársak mentális és fizikai egészségéért, valamint azért, hogy olyanok legyen a munkakörülmények, amiért lojálisak lesznek a kollégák.

Következésképpen csak akkor osztanék be két ellenséges kollégát, ha a technológia megkövetelné, mert mondjuk olyan spec tudás kell, ami csak nekik van stb.

De mondom, én vezetőnek tartottam magamat, nem főnöknek és végképp nem a hatalom és az intrika volt a mozgatóerő, hanem a hatékonyság és a jól-lét. Ellenkező esetben magammal bsztam volna ki, mert zsebremenő játszma lett volna.

2018. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Terápiás célzattal szokták ezt alkalmazni. Abban reménykenek, ha megismeritek jobban egymást, megszűnik ez a feszültség. Sok esetben egyébként működik is.
2018. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
ez nagyon helyzetfüggő, van amikor előnyös is lehet
2018. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Én főnök vagyok és van nekem nagyobb bajom minthogy a munkavállalók lelki világával foglalkozzak. Nagyon sok dolgom van, nem fogok még azon is variálni hogy ki kinek a kedvence.
2018. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

A főnök nem feltétlenül ismeri, hogy két beosztottja milyen viszonyban van egymással. Ha csak nem nyílvánosan utálkozik a két ember, egymással folyamatosan üvöltözve.


Az apró jeleket nem érzékelik, mert, ahogy az egyik válaszoló írja, a főnöknek ilyenre ideje és kapacítása nem marad.


Ha a főnök nincs tisztában ezzel az ellenséges viszonnyal, akkor a teljesítmény végett vagy mert így ésszerű elrendezni az iroda dolgozóit. pl ha egy ügyfélszolgálaton van 3 olaszos, azokat összeülteti és nem ülteti az egyiket egy németes, a másikat egy franciás, a harmadikat egy oroszos mellé.


Ha tisztában van az ellentétekkel, akkor, ha nem fontos vagy nem az az indoka, hogy ez pozitívan kiható a teljesítményre, akkor szimplán azt szeretné elérni, hogy összehangolódjatok.


Amúgy sokan tudják meg értik, hogy milyen feladatai vannak egy főnöknek, de nem látnak bele, hogy a valóságban ez néha úgy néz ki, hogy 09:57 van, igyekszel egy feladatot 10:00-ig befejezni, amikor webex meetinged van és máskor nem lenne időd rá, de ma el kell, hogy készüljön. Közben egy másik ügyön dolgozol. Eközben 15-en írnak kommunikátoron. Ebből 7 sürgős. Eközben Marika kétségbeesetten rohan feléd, hogy azonnal segíteni kell neki egy ügyben, Julika meg duruzsol a füledbe, hogy szabadságot kérne 2020 Június 15-re, de ezt most rögtön írd be neki és az email-ek meg megállás nélkül özönlenek. És akkor nem beszéltünk arról, hogy már nagyon kimennél a mosdóba.


Nem hinném, hogy ezek mellett bárki ráérne arra figyelni, hogy ki kinek a képével tart otthon egy darts táblát...

2018. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
#3 El nem tudom képzelni, hogy ez működhet. Mitől szűnne meg a feszültség emiatt, mert jobban ismerik egymást? Én például csak olyanokat nem szeretek a munkahelyen, akiket ismerek eléggé, hogy tudjam, milyen emberek. Ergo az nem működik, hogy majd ha megismerem, rájövök, hogy mégsem olyan. Ismeretlenül nem szoktam ellenszenvezni senkivel, csak ha már keresztbe tett nekem egyszer-kétszer. Akkor pedig, ha direkt vele osztanak be, csak még jobban fogom utálni. Őt is meg a munkát is. Aminek következtében rosszabbul fogok dolgozni. Ami pedig végeredményben a cégnek lesz rossz. Szóval nem egészen értem a logikát, hogy miért hiszik, hogy valaki kevésbé lesz unszimpatikus, ha minél több időt töltök vele. Én ilyet még életemben nem tapasztaltam.
2018. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Engem is tettek olyan mellé, akivel nem kedveltük egymást. Diszkréten, kulturáltan, észérveket felsorakoztatva kértem a műszakvezetőt, hogy ne tegyen többet mellé. (Amúgy is más volt az alap helyem.) Ő még rá is bólintott nagy megértőn. Aztán volt, hogy mégis újta összetett minket, és ezt igazán semmi nem indokolta a beleszaráson vagy a szándékos szívatáson túl. Ez később a kirúgásomhoz vezetett, legalábbis ezen az ürügyön lovagolt a krapek miközben egy órán át nem hagyott szóhoz jutni, hogy megvédhessem magam. (Annyi helyen hazudott, hogy még most is sajog az igazságérzetem.)

Mondjuk nem bánom, ezerszer jobb helyen és jobb pénzért dolgozom jelenleg.


2es: én értem a különbséget. Jó ég, miért nem mindeki olyan, mint te? Legalább egy kicsit? Középvezető voltál? Műszakvezető teszem azt? Mert akkor duplán tisztellek. Az a legeslegszarabb munkakör. A beosztottjaid sarát rajtad verik le fent, és neked kell törődni az összes hülyével meg nyűggel. Soha nem vállalnám el... :( nagyon durván stresszes.

2018. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Volt ilyenben részem: a "magyarázat" az (volt), hogy megszokjuk egymást és megtanuljunk egymással dolgozni és elviselni.
2018. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

To work it out: Azaz oldják fel a konfliktust egymás között, jöjjenek rá, hogy a másik is ember. és tanulják meg elfogadni egymást,

ha pedig ez nem megy akkor lépjen le az egyik önként, és oldódjon meg a "fennforgás" amit a két fél útálkozása okoz.

Persze mindez munkahelyfüggő. Van ahol vagy össze kell szoktatni vagy kirúgni, de van ahol van rá tér és kapacitás, hogy figyelembe vegyék az ilyen összeférhetetlenségeket.

Az, hogy nincs rá kapacitása a vezetőnek, hogy figyelembevegye az nettó baromság, mert lehet akár bírósági távoltartási végzés is érvényben nagyon extrém esetben a két fél között, ergo igenis figyelembe kéne venni, de ilyen esetekben általában az egyik fél lép.

2018. dec. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!