Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie egy ember esetében két műszak között? Többi lent.

Figyelt kérdés

Barátom ma esti műszakot végez (aminek 23-kor van vége), és holnapra beosztották reggelire (ami 4 vagy 5-kor kezdődik).

Szegény szörnyen fáradt lesz, és nem is értem, hogy ezt hogy gondolták. Nincs valami szabály erre, hogy mennyi pihi kell két nap műszakai között?



2018. dec. 3. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Dehogy nincs. Van kötelező pihenőidő.

Itt részletesen utána tudsz olvasni. (Mondjuk 30 mpbe telt megtalálni, igaz tavalyi.)

[link]

2018. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Legalabb 8 ora pihenoidot kell biztositani, ha 23-kor vegez az esti muszak akkor szerintem 7-kor kezdodik a delelottos, a ket muszak nem szokott egybecsuszni
2018. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
12 órának el kell telnie a kettő műszak között.
2018. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző helyemen volt időszak, amikor egyik nap este kilencig tartó műszakot vittem és másnap délelőttösbe voltam téve; a főnök mondta, hogy ilyenkor legkorábban reggel nyolckor kezdhetek, mert a két műszak között 11 órának kell eltelnie a törvény szerint.


Ettől függetlenül olvasok itt 12-őt meg 8-at, ezért lehet, hogy rosszul tudom vagy azóta változott, de gondoltam, leírom nekem hogy volt, hátha hasznos.

2018. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, a lusták kedvéért, akik a google keresőjét nem használják, bemásolom ide. Ez 2018as cikk elvileg.


"2017. január 1. napján lépett hatályba a napi pihenőidőt szabályozó paragrafus módosítása, mely szerint: Továbbra is 11 óra egybefüggő napi pihenőidőt kell biztosítania a munkáltatónak két munkanap között.


A napi pihenőidő legalább nyolc óra csak az alábbi esetekben lehet: osztott munkaidőben,megszakítás nélküli, több műszakos vagyidényjellegű tevékenység esetében."


Itt a teljes szöveg olvasható: [link]


Ergo a barátod simán mondhatja azt, hogy bocs, de nem. Mert szabályellenes.


1es voltam.

2018. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

104. § * (1) A napi munka befejezése és a következő munkanapi munkakezdés között legalább tizenegy óra egybefüggő pihenőidőt (a továbbiakban: napi pihenőidő) kell biztosítani.


(2) A napi pihenőidő időtartama legalább nyolc óra


a) az osztott munkaidőben,


b) a megszakítás nélküli,


c) a több műszakos vagy


d) az idényjellegű tevékenység keretében


foglalkoztatott munkavállaló esetében.

2018. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha most ejszakas, holnap meg delelottre osztottak be, akkor gondolom tobb muszakos, azaz 8 orat kell legalabb biztositani.

2018. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11 óra
2018. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Homoki Tibor válasza:
És ha Vasárnap reggel teszem le a műszakot, be hívhat Hétfő reggelre?
2021. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!