Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lányok, titeket zavarna, ha...

Lányok, titeket zavarna, ha 20 évvel idősebb (amúgy kedvelt) kolléga ismerősnek jelölne a Facebook-on?

Figyelt kérdés
Inkább várnia kéne amíg a lány ismerősnek jelöli (ha egyáltalán), vagy ez marhaság szerintetek?
2018. dec. 4. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Engem nem zavarna. Persze függ attól hogy viselkedik velem ha csak egy kedves kolléga akkor örülnék neki ha bejelölne.
2018. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Engem zavarnay ha nem vagyunk olyan jóban, hogy munkán kívül is szívesen beszélgetnék vele.
2018. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

A Facebook jelölés azon alapszik, hogy ki kivel van olyan viszonyban, hogy a magánéleti dolgait nem bánja, hogy azt a másik fél is lássa. Függ attól is, hogy ki mennyire nyitott. Lehet valaki simán kiírja 543 embernek, hogy milyen beosztásban fog dolgozni a héten, más pedig még a kutyájáról készült képet se publikálná "túl személyes" felkiáltással.


Tehát, ha egy 40 éves férfi jóban van egy 20 éves nővel az irodában és vannak beszélgetések, bejelölheti ugyanúgy mint azt akivel kb csak összemosolyognak a konyhában. Magamból kiindulva; egyik esetben se fogja azt gondolni a fiatalabb fél, hogy "hú ez biztos titokban rám van izgulva"


Nincs ilyen íratlan szabály, hogy x korkülönbséggel csak a fiatalabb jelölhet.


Egy jelölés nem gáz. Max nem jelöl vissza a másik fél, ha nem érzi úgy, hogy Te is azok közé tartozol, akikkel szívesen megosztaná a munkán túli történéseit.


A ciki már az volna, ha egy kolléga olyan értesítéseket kapna, hogy a 2 évvel ezelőtti random posztjait, képeit belájkoltad (ergo lógsz a falán), meg, ha egy nem szorosabb kapcsolatban levő kollégára folyamatosan írkálsz magánéleti dolgokat a messengeren.


Mondjuk én már edzett vagyok, semmin sem kapom fel a fejem, egy (nem magyar) most már volt kollégámmal gyakran cseverésztünk messengeren és néha beírt olyanokat, hogy szeretne engem megkóstolni...

2018. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
3: Nem értem. Miért baj, ha nézegetem kicsit az adatlapját, és belájkolom régebbi posztjait-fényképeit? Ha egyszer ő visszajelölt ismerősnek, akkor ehhez jogom van.
2018. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

3. al egyetértek.

Az meg, hogy miért baj: 1. turkál az életemben.

2. Azok a férfiak csinálják ezt akik akarnak valamit. Ha neadj isten késő este foglalatoskodik ezzel akkor meg egyenest "kúró lájk"

2018. dec. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
5: Ha nem akarod, hogy "turkáljon", akkor nem jelölöd vissza, ez ilyen egyszerű. Amúgy hülyeség, amit írsz.
2018. dec. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Aki a facebookodat nézegeti nem turkál az életedben. Sajnálom hogy tőlem kell megtudnod, de a facebook egy nyilvános felület. Amit felteszel azt az emberek látni fogják. Ha ezt el szeretnéd kerülni azt privát csoportok létrehozásával tudod megtenni. Ezen túl meg csak olyat szabad kitenni amit nem gond ha bárki lát.

Olyan mintha kimennél a moszva térre egy megafonnal üvölteni a magánéleted, majd besértődnél hogy a 3 emberes célközönségen felül még 30 hallotta amit te nem akartál...


Amit nem szeretnél hogy bárki lásson azt ne tedd ki. Nem olyan nehéz...

2018. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3 voltam; nem az a lényege, hogy látta azt a bizonyos képet 2 évrel ezelőttről és én nem akarom, hogy lássa azt a képet 2 évvel ezelőttről, meg, ha én kiírtam 1,5 éve, valamit és ő belájkolta, akkor megijedek, hogy Ő ezt olvasta és így most már ő is ismeri azt a kiírásomat.


Arra céloztam, hogy valahogy felkeveredik az ember egy Facebook falra.


Ha én kiírom, hogy Szeretem a kiskutyám és valaki 2 nap múlva belájkolja, akkor nem ráz meg különösebben - nem képzelgek arról, hogy ő a falamon volt. Megjelent neki a közös falon, belájkolta és kész.


Ha belájkol egy 2 évvel ezelőtti képet amit én el is felejtettem, hogy létezik az nem jelenik ,meg a közös falon (ha csak n pl nem kommentáltam rá valamit vagy pl egy közös ismerős nem lájkolta már be nemrég) ; ergo az az illető a falamon járt.


Megint más, hogy ezt egy közeli rokon, akivel nagyon jóban vagyok tette vagy egy kolléga, akivel jóban vagyok.


A másik, hogy azért kell egy kis idő, hogy eljusson az ember pl egy 5 évvel ezelőtti kiírásomhoz, ha azóta született jó pár poszt.


Tehát több éves kiírás lájkolásnál én úgy érzékelem, hogy egy ember felment a falamra és eltöltött ott bizonyos időt.


Még valami; hogy valaki céltudatosan felmenjen valaki falára, azt se spontán teszi és elgondolkodhatok, hogy miért böngészi a régebbi kiírásaimat egy kolléga. Mondjuk este 11-kor meglepődhetek, hogyan juthattam este 11-kor eszébe a semmiből.


Plusz, amikor visszajelölök valakit, akivel nem szoros a viszony, akkor nem abba gondolok bele, hogy ő látni fogna a 2010-es kiírásaimat is, hanem, hogy megosztom vele azt, amit megosztanék.


Ismétlem, itt nem arról van szó, hogy valaki látott egy kiírást vagy képet, amit nem akartam, hogy lásson, hanem, hogy honnan jutottam eszébe pl az éjszaka közepén.

2018. dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
8: Figyu, nekem szokásom zongorázni az ismerősök és a fényképeik között, régiek és újak között egyaránt. Ha tetszik valamelyik fotójuk, azt lájkolom. És nem áskálódási vagy dugási szándékkal teszem.
2018. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Mellesleg velem meg szokott esni, hogy olyanok lájkolják az állapotmegosztós fényképeimet, akiket nem is ismerek, rájuk nézve látom, hogy az ismerőseim ismerősei. Most akkor kezdjek el gyanakodni rájuk, hogy biztos akarnak tőlem valamit? Ugyan már!
2018. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!