Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Borzasztó nehéz Ipari alpinist...

Borzasztó nehéz Ipari alpinistának lenni? Nagyon nehéz az OKJ tanfolyamot elvégezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.:)


En egy 20 éves fiú vagyok. A korom miatt kérlek ne nézzetek le.


Nekem már van egy szakmám,de viszont sajnos nem szeretem és nem is vagyok annyira jó benne.

Ezt a szakmát még úgy választottam,hogy abszolút nem tudtam mit szeretnék csinálni.


De viszont folyamatban van az érettségi is. :)

(Nem leszartam az iskolát,csak voltak terveim amik sajnos most széthullottak és másképp kell tovább mennem.)


Én mostanaban (najó régebb óta...:D) egyre jobban érdeklődök az Ipari Alpinista munkák iránt,mivel nagyon érdekesnek tartom ezt a foglalkozást és a magasságot is szeretem.


Sajnos épületen kívül lógva még sosem voltam, érthető okokból,így nem ismerem azt az érzést,hogy milyen ott.


A tanfolyam miatt vagyok nagyon

bizonytalan,mivel nem tudom mennyire sikerül az embereknek megcsinálni és mennyire nehéz,mert ugye majdnem 400.000forint eléggé sok,hogy ne sikerüljön és emiatt leginkább ezzel kapcsolatosan kérnék tanácsokat.


Mivel nem találtam teljesen pontos leírást és véleményeket erről a munkáról és a tanfolyamról ezért szeretném a következő kérdéseimre választ kérni:


-Milyen elméleti tárgy kell nagyon? (Tudom,kell kN számolás)


-Milyen fizikai adottságok szükségesek?


-Szemüveges ember is foglalkozhat alpin foglalkozással?


-Mennyire nehéz az OKJ tanfolyam?


-Érdemes egyből OKJ ra menni?


-Ha először a segéd vizsgát csinálnám meg,azzal el lehet helyezkedni,vagy egyből OKJ tanfolyamra menjen egy kezdő?


-Tanfolyam gyakorlati részén van kifejezetten* nehéz "technika"?


Rengeteg kérdésem lenne még,de ezek a legfontosabbak.


Alapjában veve,nagyon sokat foglalkozom azzal amit csinálni szeretnék a jogosítványra és a szakvizsgámra is rengeteget tanultam.


Ha valakinek van tapasztalata ezzel az ággal es a tanfolyammal kapcsolatban akkor szívesen meghallgatnám azt.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget és válaszokat.:)


Ez tényleg nagyon fontos lenne nekem.


2018. dec. 9. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

SZERINTEM az ipari alpinista tanfolyam önmagában kevés.

Mellette nem árt egy olyan szakma, amit vele csinálsz, mert így plakátos meg ablakmosó leszel csak. De ha pl. villanyszerelő vagy tetőfedő vagy, akkor a 2 együtt értékes tudás.

2018. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam,hogy villanyszerelő még jó lenne,de sajnos az nincs hozzá.
2018. dec. 9. 16:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem sokan valaszoltak.:/
2018. dec. 9. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
de amúgy mi a szakmád?
2018. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem túl gyakran, de szoktam látni a Proffesion-ön Ipari Alpinista állást, és más szakmát nem kérnek hozzá, csak azt, hogy legyen egy ilyen végzettséged.

Jellemzően telekommunikációs cégeknél látok ilyen állásokat.

Szerintem parabolákat kell felszerelni, fúrni magasban, a hülye is tud, szóval nem esélytelen csak simán Ipari Alpinista végzettséggel állást keresni. És abban biztos lehetsz, hogy az alpinista nem 1000 forintért lógatja magát a 10. emeletről. Ja, természetesen veszélyességi pótlék is jár neki.

Természetesen az lenne a legjobb, amit már mondtak, hogy egy másik szakmád is legyen. Pl festő. (Bár igazából a festéshez se kell nagyon szakma, a hülye is tud festeni).

De, amit már mondtak, lehetnél még villanyszerelő is. Ebben az esetben simán dolgozhatsz egy áramszolgáltatónak és javíthatod a magasfeszültségű vezetékeket szintén nem 2 forintért. (Bár ebben az esetben lehet, hogy a sima villanyszerelő végzettség nem elég, lehet, hogy erősáramú elektrotechnikusnak kell lenned, ebben nem vagyok biztos)

2019. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszt.:) Igazából mar úgy vagyok vele,hogy majd jó lesz.:)
2019. jan. 1. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!