Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg én reagálom túl? Ti...

Tényleg én reagálom túl? Ti hogy kezelitek az ilyet? Lehet szánalmasnak tart, de egyszerűen nem akarok pletykákat véletlenül sem, így muszáj volt jeleznem neki, hogy túllőtt a célon a kollégák előtt.

Figyelt kérdés

Volt egy elég erős szexuális jellegű utalása, amit nem részleteznék, de az egyik kolléganőm rá is kontrázott,ami még kellemetlenebbé tette a helyzetem. Frappánsan rávágtam egy félmondatot, ami oldotta a feszültséget, de véletlenül sem akarom, hogy ezzel a kollégámmal pletyka szintjén is összeboronáljanak.

Mivel bár tetszem neki, de randira nem akar elhívni.Szórakozásra lennék csak jó, én viszont többet érzek, amit épp igyekszem elnyomni. Így az efféle viselkedést főleg nem akarom eltűrni tőle. Így négyszemközt beszéltem vele ezzel kapcsolatban, hogy óvatosabban bánjon az efféle poénjaival, mert számomra kellemetlen. Erre elkezdte, hogy túlreagálom és ártatlan poén volt, nem akar ő semmit. A szívem szakadt meg, ahogy erre reagált.

És együtt kell dolgoznunk továbbra is.


2018. dec. 11. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megítélés kérdése, hogy túlreagálod-e vagy sem. Ha te úgy érzed, nem reagálod túl, akkor nem reagálod túl és ezt vegye figyelembe, hogy ez neked kellemetlen.


Ez szokott a kommunikáció fő problémája lenni embereknél: hogy mindent a saját nézőpontjukból néznek és eszükbe sem jut jobban megismerni a másik embert, hogy tudhassák, milyen szituációban hogyan reagálnak és mi kellemetlen NEKIK. Nem nekünk!


Na ehhez kell az empátia és a másik ember ismerése.

2018. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2018. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Mivel nem tudjuk, hogy mit mondott, honnan tudhatnánk, hogy túlreagáltad-e?
2018. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!