Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen lehet 3 hónapot bejárni...

Milyen lehet 3 hónapot bejárni úgy a munkahelyre, hogy tudom ki vagyok rúgva?

Figyelt kérdés

Próbálom elképzelni milyen lehet az alábbi élethelyzet. Valakit sok év munkaviszony után csoportos leépítéssel elküldenek. Ámde a kollektív szerződés miatt jár neki 6 havi felmondási idő, melynek felét 3 hónapot tényleges bejárással ott kell tölteni.


Milyen lehet úgy 3 hónapot bejárni nap mint nap hogy tudom, ki vagyok rúgva és persze mivel leépítésről van szó, kb az összes kollegám aki ott van velem ők is ki vannak rúgva mind?


Közszféra mi más.


Szerencsére nem engem érint.


2018. dec. 13. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát akkor már lazábban veszik a munkát, nincs súly a vállukon, nem teher, ez már csak a vége
2018. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos nem dolgoznék, csak bejárnék beszélgetni. Mi a legrosszabb ami történhet? Kirúgnak? :D
2018. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nekem eddig soha nem volt felmondási idő, párszor szűnt meg állásom.


Amúgy halál hülyeség az egész.


ha az embert kirúgják vagy bármi, akkor megyek haza azt állást keresek.


plusz ha ki vagy rúgva, és bennt vagyok még a cégnél akkor hogy megyek el állásinterjúra nem?

2018. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Biztos leszarnék mindent. Késnék, nem lennék alapos, rra vigyáznék, hogy fegyelmit ne kapjak, mert akkor ugrana a végkielégítés.
2018. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem voltam még ilyen helyzetben, de dolgoztam már le 3 hónapos felmondási időt. Eszembe se jutott linkeskedni, lazára venni vagy sunnyogni abban a 3 hónapban, azzal csak a kollégáimmal vagy épp a közvetlen feletteseimmel csesztem volna ki, akik nem ártottak nekem semmit. Nem túlóráztam, de mindent rendesen megcsináltam, betanítottam a kollégákat, pontosan dokumentáltam minden folyamatot és ellenőriztem, hogy minden meglegyen, hogy minden flottul menjen azotán is, hogy elmentem. Nekem is érdekem volt jó viszonyban elválni a cégtől és később jó referenciákat kapni. Ha létszámleépítés miatt küldenének el, akkor is így tennék.
2018. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ellógni nem lógnám el, de hogy nem venném onnantól a szívemre a dolgot az biztos.
2018. dec. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"ha az embert kirúgják vagy bármi, akkor megyek haza azt állást keresek."


Nem tudom te felmondási időről hallottál-e már? Ha nem mész be a felmondási idő alatt ki már ugyan nem mrúgnak még 1x, de a munkáltató követelheto a felmondási időre járó alapbér megfizetését.

Vagyis még te fizetsz neki.

És mivel itt 6 hónapról van szó, így akár 6 hónapot is perkálhat, már aki olyan hülye hogy egyszerűen nem megy be.

2018. dec. 13. 12:55
 8/14 anonim válasza:

Velem 1X akartak 1 hónapot letöltetni.

Elolvastam a cégszabályzatot és a szerződésem.

Másnap az utolsó betűig, MINDENT betartva kezdtem dolgozni. A 2 napon verekedés lett az ügyféltérben, az ott várakozók között. A főnök kérdőre vont én meg elmondtam, hogy miről és mit ír a szabályzat. Mondta, hogy várjak, fél óra múlva kezemben volt a papír, hogy a cég elengedi a felmondási időt, csak takarodjak haza.

2018. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jó tudom hogy vannak ilyen hűdejanik (főleg itt egy anonim fórumon ahol minenki azt hazudik amit akar) de egy csoportos leépítésnél emberek sok tucatjáról van szó.

Akik közül ha 1-2 akad ilyne hűdejani, a többi meg marad aki volt addig is egy beszari birka.

2018. dec. 13. 13:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Én csak arról tudok nyilatkozni, ami velem-velünk történt. A 3 hónap felmondási időt nem kellett ledolgozni, és megkaptuk a teljes bérünket. Mondjuk jól kicsesztek velem, mert én épp októberben töltöttem volna a 25 éves munkaviszonyomat, de januárban volt a leépítés, így személy szerint elestem a 6 havi végkielégítéstől, így csak 5 havit kaptam. Aláírtam a papírt (nem kellett volna). Utólag már nem tudtam mit tenni. De legalább nem kellett a főnökség képét lesnem nap mint nap.
2018. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!