Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenképpen le kell dolgoznom...

Mindenképpen le kell dolgoznom a 30 napot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez életem első munkahelye, decemberben járt le a 3 hónapos próbaidő, de úgy döntöttem felmondok, mert elköltözöm egy másik városba.

A kérdésem az, hogy most hogy lejárt a 3 hónap próbaidő, és ugye holnap kell menni először dolgozni, így már rám is érvényes ez a + 30 nap felmondási idő? Vagy ez hogy megy ilyenkor?

És nem lehet valamit csinálni hogy ne kelljen még 1 hónapot dolgoznom itt? Sürgős lenne a költözés, lehetőleg már január elején...


2019. jan. 1. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozatlan ideig tartó szerződésed van, és a cég saját állományában vagyg, akkor valóban 30 nap a felmondási idő. Természetesen megegyezhtsz a munkaadóval ennél rövidebb időben is, de ha ragaszkodnak a 30 naphoz, akkor le kell dolgoznod.
2019. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg le kell dolgoznod a 30 napos felmondási időt. De gyakorlatban volt már példa nálam is arra, hogy költözés miatt nem kellett ledolgoznom, vagy egy másik alkalommal megegyezés alapján csak 10-15 munkanapot.
2019. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a szankció, ha nem dolgozza le a 30 napot akkor sem, ha a munkáltatója ragaszkodik hozzá?
2019. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem a munkaszerződésemet, 15 nap a felmondási idő és határozatlan idejű a munkaviszony
2019. jan. 1. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!