Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtehet ilyet a főnővér?

Megtehet ilyet a főnővér?

Figyelt kérdés
Fizetett utazásom van február elején, Dubajba megyünk 1,5 hétre. Én ezt már November végén, december elején jeleztem is felé, hogy ott hét szabadságot szeretnék. Azt mondta rendben. Van ilyen szabadság kérős papír amit december végéén ki is töltöttem, hogy februárban mettől meddig nem szeretnék dolgozni a fizetett út miatt. Ezt nem vette figyelembe, és arra a hétre 8 műszara is beosztott. Hogyan tovább? Ezt jeleztem neki, azt mondta nem tudta megcsinálni a beosztást, toljuk el a nyaralást 1 hónappal.
2019. jan. 6. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közölném, hogy nem. Oldja meg, te időben szóltál. Vagy megbeszélheti a személyzetissel is. Csak utána nem maradnék ott dolgozni...
2019. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írd ki magad betegszabira.
2019. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam a betegszabadságon, de az idő alatt nem mehetek külföldre.
2019. jan. 6. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Munka törvénykönyve szerint ennyi szabadsággal te rendelkezel, és mivel időben szóltál, ki kell adják. Ezzel nagyon megüthetik a bokájukat.

Egyébként megmondhatod, hogy törvény szerint a meg kell téríteniük a károdat azaz egy dubai út árát.

2019. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szabadságod egy részével te rendelkezel, és ha az igényedet leadtad, akkor azt kötelesek kiadni. Ha nem teszi, akkor jogilag igencsak meg lehet rángatni a munkáltatót.


Egyébként te döntesz, hogy nyelsz egyet, és buksz pénzt, és eltolod tényleg egy hónappal a nyaralást. Csak azt vedd figyelembe, hogy ha most ezt benyeled, akkor lehet akármi problémád, akármi dolgot nem fogja érdekelni. Hiszen tudni fogja, ha beoszt arra a napra, ami kellene nem fogsz cirkuszolni, hanem fejet hajtasz előtte.

2019. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Menj el a munkaugyi birosagra es jelentsd fel oket jogosan.

Mindenkepp menj el nyaralni.

Ennel kb takaritokent is jobban fogsz keresni,mint a magyar egeszsegugyben.

2019. jan. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!