Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyet megtehet egy munkáltató?

Ilyet megtehet egy munkáltató?

Figyelt kérdés

Heti 40 órában vagyunk alkalmazva. Nekem kutya kötelességem ezt letölteni ugyebár. A másik alkalmazott nappali tagozatos tanuló, értelem szerűen a 40 órából kb. 20at sem dolgozik, de rendesen megkapja a bérét, mintha ott lenne. A munkahelynek és a sulinak semmi köze egymáshoz.

Komolyan, ilyet meg lehet csinálni?


2016. okt. 20. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy meg.


Én a volt helyemen 30 perc szünetet leszámítva meg nem álltam, míg más 4 órán keresztül röhögcsélt az udvaron.. Rám rám szóltak mert késtem 1 percet.. más meg dohányozhat fél órát, akkor se szólnak neki.


tróger sz@r helyek tele sz@revőkkel.

2016. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha diákmunkás, akkor más a szerződése, mint neked. Ebben az esetben kb a negyedét kapja a te bérednek (vagy azt sem) és adózni sem úgy kell utána.

Felveszel négy diákmunkást és kb az adja ki egy normál alkalmazott bérét.

2016. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem diákmunkás...rendes állományban van, mint én és bárki más.

Itt nem a cigiszünetről van szó, hanem arról, hogy nincs is ott a munkahelyen...

2016. okt. 20. 11:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Jogilag megteheti. A munkáltató nem köteles a nem kielégítő munkavégzésért megdorgálni a munkavállalót.

Igazságos ez? Természetesen nem.

2016. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy szakmai gyakornokként van ott? Vagy esetleg a munkáltató küldte el tanulni? Mert akkor megteheti a munkáltató. Meg egyébként is megteheti, ha vele más szerződést kötöttek. Attól, hogy ő is alkalmazottként van ott, még nem biztos, hogy ugyanabban állapodtak meg, mint veled.
2016. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem.

Ugyanolyan alkalmazott mint én. A sulinak és munkahelynek semmi köze egymáshoz

2016. okt. 20. 22:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Oké, ettől függetlenül nem köteles egy munkáltató minden dolgozójával ugyanolyan szerződést kötni. A közszférában van fix bértábla, megvannak a feladatkörök, a versenyszférában pedig megállapodás kérdése, milyen feltételekkel szerződnek a felek.
2016. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mesélek egy olyan esetet, ami velem történt meg. Még az egyik első munkahelyem volt, majdnem egy évet dolgoztam annál a cégnél. Még főiskolára jártam, de akkoriban volt egy kevésbé aktív félévem, amikor tulajdonképpen csak vizsgáink voltak. Én úgy döntöttem, hogy megpróbálom hasznosabban eltölteni az időt, meg amúgy is akartam egy kis plusz pénzt a szüleimtől függetlenül, így jelentkeztem egy irodába. A vezetőség belement abba, hogy én eljárhassak vizsgázni, így elvállaltam a munkát, akkor (2006 legvégén és 2007-ben) 110.000Ft bruttót kaptam, de ezt bevállalt túlórákkal nettóban is megkerestem. Így több pénzt kereshettem, mint egyébként szimpla diákmunkával kerestem volna. Aztán a nyár végén az iskolától tájékoztató levélben értesültem, hogy a tanév elejétől újra lehet jelentkezni gyakorlati órákra és lesznek előadások is, szóval mivel ez már ütközött a munkával, így közös megegyezéssel felbontottuk a szerződést. Volt pár kollégám, aki kibeszélt a hátam mögött, amíg ott dolgoztam, de igazából a munka el volt végezve, bevállaltam az esti túlórákat, amikor a csak diákmunkások is csatlakoztak hozzánk, és a cégnek semmi hátránya nem származott abból, hogy a vizsgáimra is elengedtek.

Valószínűleg a te kollégád is úgy állapodott meg a céggel, hogy az iskola fontos, és nem akarja a munka miatt félbehagyni. Nem tudom, mikor végez, de olyan szerződésük is lehet, hogy a suli befejezését követően már nem lesznek ilyen elmaradozások. Nem tudom, nálatok mik a lehetőségek, de például az én jelenlegi munkahelyemen távmunkában is van lehetőség dolgozni, ha ez nálatok is egy lehetőség, az is lehet, hogy ő otthonról pótolja a suli mellett a kiesett időt.


Te a saját szerződésed szerint dolgozz, máséhoz nem sok közöd van.

2016. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan szerződésünk van...és közszféra...
2016. okt. 21. 09:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Láttad a szerződését?
2016. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!