Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti sem szeretitek, ha több...

Ti sem szeretitek, ha több ember van bent állásinterjún?

Figyelt kérdés
Az utolsó állásinterjún ahol voltam, négy ember ült bent, közülük csak kettő kérdezett, a másik kettő figyelt szótlanul. Természetesen a kettő, aki kérdezgetett az iroda két sarkában ült, egymástól a legtávolabb, így állandóan ide-oda kellett kapkodnom a fejem, úgy éreztem magam, mintha pingpong meccsen lennék. Többször is tapasztaltam már, hogy feleslegesen hívnak be még 1-2 embert az interjúra, általában tényleg csak ülnek, nem is jegyzetelnek, olyan, mintha épp nem lenne jobb dolguk. Engem egyre jobban idegesít, a többkörös szenvedés mellett ez is, amikor már majdnem a takarítónénit is beültetik elém. Ti hogy vagytok ezzel? Csak szerintem nem professzionális az, hogy ilyen bizottsági meghallgatás szerű állásinterjúkat tartanak egyes helyeken? Mi erről a véleményetek? Ti mit tapasztaltatok ezen a téren? F

2019. jan. 11. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Engem nem zavar.

Olyan pozíciókra pályázom, ahol magas szintű vezetők is érdekeltek, ezért előfordul, hogy többen vannak bent.

nyilván egy sori dolgozó estében ez felesleges.

De ezer oka lehet, hogy ott ül valaki. Lehet tanuló HR-es, a leendő csoportvezető, közvetlen felettes stb stb. Aki nem szól bele, mert nem az ő hatásköre, de hallgat, figyel és miután kimentél értékel a többi interjúztatóval együtt

2019. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy HR-es módszer.

Nem véletlenül ülnek bent, innentől kezdve az egész kérdésed értelmetlen.

Az persze már más kérdés, hogy te nem értesz hozzá és ezért gondolod azt, hogy butaság..

2019. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Igen, lehet. Viszont a kérdés nem ez volt, hanem, hogy rajtam kívül van-e olyan még, akinek ez nem tetszik. Lehet, hogy nem értek annyira ehhez a szakmához (ami megjegyzem eléggé felhígult az utóbbi időben), viszont én legalább tudok valamennyire szöveget értelmezni. Lehet, hogy másnak más a tapasztalata, de több interjún is voltam már, ahol felesleges volt a 4 ember, a kettő bőven megtette volna. Azért azt a másik félen is lehet látni, ha feszeng, kényelmetlenül érzi magát, de behívták, hogy meglegyen a létszám.
2019. jan. 11. 14:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem zavarnak az ilyen dolgok,és én meg attól feszengek,ha sokan néznek nekem meg beszélnem kell,főleg állásinterjú...azok előtt pánikroham
2019. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

"felhígult az utóbbi időben"


Szerintem sose volt igazi szakma :D

2019. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a kedvencem és legbizarrabb élményem amikor 4-en ültek bent első körös interjúnál:

1. HR business partner: szinte 90%-ban csak vele beszélgettem, magyarul-angolul

2. főnöke ő a papírra kb. 3 szót írt, később mondta(kb. 1 év után h ő unatkozik csak azért szokott bemenni néha)

3. munkapszichológus ő saját elmondása szerint azért van ott, hogy felmérje az adott illetőről mennyire közveszélyes, mert köztudott tény, hogy mi informatikusok annyira antiszociálisak vagyunk, hogy potenciálisan lehet köztünk közveszélyes egyén (kicsit pislogtam és elnevettem magam mondtam, hogy ennyire azért nem rossz a helyzet). Mindenki teljesen komoly arccal ült velem szemben és 3-an mondták is, hogy ez nem vicces.

4. Na ő csak angolul beszélt és olyanokat kérdezett, hogy van-e barátnőm. Ha lenne és elakarna menni külföldre vele mennék-e. Mi motivál stb.


Fura volt ha lett volna más lehetőségem és barátom nem hívott volna biztos nem megyek oda, pontosabban a közveszélyes szövegnél felálltam volna és kimentem volna onnan.

Egy biztos az első benyomás a cég részéről is diktáló tényező, ezek után is voltak fura dolgok pl. technológiával vissza fele haladtak és ezt úgy állították be mintha pozitív dolog lenne én ezért cserébe felmondtam.

2019. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hr-es "szakma"??????? hagyjuk már. Nem szakma az hanem dísztyúkképző.
2019. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!