Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ekkora a fluktuàció a...

Miért ekkora a fluktuàció a munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Egy ideje már csak azt látom a saját munkahelyeimen és a környezetemben is azt mesélik az emberek, hogy a munkavállalók elég sűrűn cserélődnek. Régebben ez egyáltalán nem volt szokás, ismerek olyat, akinek három munkahelye volt egész életében a nyugdíjig. Tudom, hogy globalizáció és technikai fejlődés meg minden, de ez sem indokolja azt, hogy emberek eltöltenek egész kis időt egy helyen, majd mire megszoktàk volna a környezetet és a munkatársak is megszokták volna őket, akkorra egyszerűen tovább állnak. Manapság elterjedt fogalom lett az emberi erőforrás is, amit én nem igazán szeretek. Egy dolgozó nem erőforrás, hanem ember. Egy kocsi sem csak lóerő, hanem egy jármű. Azt vettem észre, hogy sokszor személyes okokból mennek el a munkavállalók az adott cégtől. Sem a vezetőség, sem pedig a régi motoros kollégák nem érdekeltek abban, hogy egy jól összeszokott csapatot alakítsanak ki. Mindenhol csak a fúrás és az ellehetetlenítés megy, addig, amíg szerencsétlen új kolléga fel nem mond. Lehet, hogy sokan inkább ez miatt vàndorolnak ki külföldre? Mi a véleményetek? Miért ekkora a fluktuàció a hazai munkaerőpiacon? F

2019. jan. 13. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Az én munkahelyemen az van, hogy csak közfoglalkoztatásban vesznek fel. Az egyik srác 3 éve van már ott, de nem veszik fel, max kiegészítették a fizetését, amikor mondta, hogy nem jó így neki.

Az én helyemen is folyton cserélődtek előttem az emberek. Én szívesen maradnék itt, jól megy a munka és jól brilleszkedtem, de 70 ezret keresek és inkább bevállalja a munkáltató, hogy cserélődés legyen, mint hogy adna egy rendes fizut

2019. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizu emelést akarok, munkahelyet kell váltsak, mert a cég nem becsüli meg azokat, akik régóta ott vannak. Azzal érvelnek, hogy nincs fejlődés. Amit kapnak az nem fejlődés, hanem változás. Ami sokszor visszafejlődés.

Azokra a helyekre, ahol nincs fluktuáció, azért nem kerülsz be, mert kihalásos úton működnek. :)


Mindenki helyettesíthető. A bizniszben nincsenek haverok, nincsenek érzelmek, ott a dolgozó csak egy erőforrás. Szokj hozzá. A kocsis hasonlat ferde. A kocsit csak arra használod, hogy a-ból b-be menjen és az olajat nem magadnak cseréled, ha elromlik, egyből szervizbe viszed, na az hasonlít arra, hogy csak eszköznek használod, aminek ha baja van, másik eszközt használsz, hogy javítódjon meg. Téged nem érdekel, hogy miért lett baja, vagy miért megy jól, neked van egy elvárásod, ha nem teljesít, akár még tovább is adsz rajta.


A munkavállalók nagyon nagy része azért megy el, mert nem jön ki a főnökkel. A csapatot ellenben össze is lehet tartani, ha erre van igényed. Én ezt tettem - igaz, azon kívül, hogy kaptam egy jó csapatot, a munkahely ló**sz sem köszönt meg belőle, és rengeteg energiámba került, mégis megérte, csak így két állást csináltam 3/4 fizetésért. Szerveztem kirándulást, bogácsozást, sörözést, kóstolókat, bringatúrát. Mindezt 4 éven keresztül 0 fizu emelésért és összesen 300 000 forint bónuszért. Szerintem én voltam a hülye, hogy nem léptem le előbb, mert itt nagyon nem becsülték meg az embert. Tudod vállveregetésből nem lehet zsömlét venni!


A kivándorlás azért van, mert kevés a pénz és nagy a jövőkép-nélküliség. Nem kiszámítható sem a pénzügyi helyzet, sem a munkahelyek helyzete. Az egyik oldal azt hazudja, hogy sok a munka és kevesen mennek dolgozni, a másik meg azt látja, hogy a fizetésből nem jön ki egy albérlet mellett a kajára való sem. Nemhogy az utazási bérlet, a megtakarítás, a ruhapénz, a rezsi, a továbbképzés, a kultúra, a sport, az egészség és végkép nem a megtakarítás.

Külföldön nem kolbászból van a kerítés, mint ahogy azok próbálnak érvelni, akik itthon akarják tartani a tömeget. Csak külföldön a dolgozni akaró embereket megfizetik annyira, hogy az előbb említetteteket mind megkapják a fizetségükért. Itthon ilyen kevés van.


A fúrás leginkább állami szektorban figyelhető meg. Ott aztán véletlenül sem tudsz megkérni egy kollégát, hogy segítsen megfogni a kezedben lévő dolgot, amíg kiveszed a belépőkártyádat a táskádból, mert "nincs benne a munkaköri leírásban". És már fel is jelent, hogy nem vagy felkészült már a beléptető rendszernél sem, akkor hogyan lehet rád számítani munkában...


A sírás és az anyázás addig működik, amíg magyarok búval béleltségét magadénak tudod. Ha valóban zavar, hogy nincs csapat, akkor csinálj egyet! Más úgysem fog. A "magyar" sírni tud, felelősöket keresni tud, de nincsenek úttörőink.

2019. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azért ekkora a fluktuàció a munkahelyeken, mert:


-sokszor személyes okokból mennek el a munkavállalók az adott cégtől,

-sem a vezetőség, sem pedig a régi motoros kollégák nem érdekeltek abban, hogy egy jól összeszokott csapatot alakítsanak ki,

-mindenhol csak a fúrás és az ellehetetlenítés megy, addig, amíg szerencsétlen új kolléga fel nem mond,

-mindenki a jobb feltételeket keresi. Ha Iksz cégnél erre nem lát esélyt, elmegy Ipszilonhoz.


Lehet, hogy sokan inkább ez miatt vàndorolnak ki külföldre.


Igen, jóllátod, némi kiegészítéssel a kérdésedet formáltam kijelentésekké. Ha látod a dolgokat a saját szemeddel, hidd el bátran. Több élettapasztalatod van, mint gondolnád.

2019. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Nemrég volt nálunk egy szervezetfejlesztés, ami még folyamatban van. Az utolsó mondata az egyik munkatársnak arra vonatkozott, hogy hiába megy el valaki egy-egy munkahelyről, akkor is lesz, hogy valakit kineveznek fekete báránynak, és "miatta???" lesz minden rossz, xar az adott munkahelyen.

Tehát okkal-ok nélkül mindig ez fog történni, ami körkörös fluktuációt okoz a végtelenségig.

2019. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiataloknak már nincs kedve lenyelni azt a sok megaláztatást, amit az idősebbek még eltűrnek. A másik dolog, hogy elég rosszak a fizetések és reménykedik az ember, hogy a másik cég jobban fizet majd.

Könnyen bele lehet fásulni a droid munkákba is, amik most vannak, és ez miatt is lelépnek sokan.

2019. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk szerintem nem nagy a fluktuáció. Kb 1-2 ember jön vagy megy évente.
2019. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!