Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért jellemző ez a gyári...

Miért jellemző ez a gyári munkások nagy részére?

Figyelt kérdés

Miért elégedetlenkednek mindenért? Ha elégedetlenek, akkor miért dolgoznak ott?

Konkrétan akit ismerek, és gyári dolgozó (itt most a több műszakos betanított melósra/operátorra gondolok) az mind panaszkodik. A fizu szar, a darabszám túl nagy. A főnök köcsög. A műszakozás nem jó. Isten igazából semmi sem jó, de azért ott dolgoznak.


Miért nem mernek váltani? Miért vannak ott? Többen tényleg évek óta rinyálnak ezek miatt. Ha megkérdezed tőlük akkor terelnek.



2019. jan. 18. 14:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%

Hogy azért nem váltanak, mert nincs más lehetőség a közelben, eléggé relatív indok. Én a szegedi gyufagyárban (tehát nem egy eldugott isten háta mögötti településen) dolgoztam, és ott is ölmlesztve voltak az évek, és évtizedek óta ott dolgozó nyivákoló melósok. Panaszkodni tudtak, váltani már nem menrtek. De az irígykedés rám, mert hogy én fiatal vagyok, meg szülőkkel lakva sokkal több megmarad a fizuból, az nagyon ment nekik.

Extra röhejes, amikor egy fiatal kora óta dolgozó ötvenes panaszkodik, és ha megkérded, miért nem vált, azt feleli, hogy ennyi idősen hova a fenébe kellene. Miért nem váltott, amíg fiatalabb volt?

2019. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
41%
Aki nem dolgozik vagy dolgozott gyarba az csak talalgat itt igazabol mert a pontos okait senki nem tudja mert nincs benne es nincs tapasztalata. Ha mentokrol vagy rendorokrol szolna a kerdes akkor is jonne par olyan emberke aki eleteben nem volt olyan munkakorben megis jobban tudja mi miert van :D kesz vicc.. az eszetlenek osztjak az eszt..
2019. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

12.

Nem mindenki lakik olyan helyen ahol zsufolasig vannak munkahelyek ahova mindenkit felvesznek. Az idosek meg szerintem azert nem valtottak mikor lehetett mert vagy nem mertek vagy kepzettseguk sincs. Es eleve a gyarak sem ilyenek voltak 20 evvel ezelott pl, nem volt ekkora darabszam es nem ilyen szar penzert.

2019. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
60%
14: Az egyik gyerekkora óta ott dolgozó ötvenes nyanya siránkozásából úgy vettem ki, hogy a szocializmusban sokkal többet lehetett lazsálni.
2019. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen nalunk is volt aki 30 eve gyari munkas es sirt a szaja milyen szar, de ok ilyenek mindenhol van ilyen de a tobbseguknek mas oka van arra hogy nem valtanak melohelyet. Az hogy benne dolgozik valaki nem jelenti hogy szereti is.
2019. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

# 11/17 Időpont ma 15:42

Dolgoztam gyárban. Pont arra jó volt, hogy megfogadjam, soha nem dolgozok többet olyan helyen.

Nem azt mondtam, hogy 8 általánosa van mindenkinek. Hanem azt, hogy annnyi tudás elég a gyártósori munkához. Ergo ennyit ér.

2019. jan. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
59%

Mert ez a mentalitás. Picsogj mindenért. Amikor összeszerelő, kvázi (ahogy előttem írták) null tudást igénylő munkát végeztem, én még akkor sem rinyáltam hangosan. Pontosan azért, mert tudtam, hogy a munkámhoz nem kell agy, nem kell túl kivételes tehetség se csak kézügyesség, tűrőképesség, türelem. És pontosan annyit is kaptam érte, amennyit ért. Megelégeltem, elmentem egy keresett (és általam is előtte már ismert/tanult) szakmát elvégezni OKJ-n, estin, munka mellett. Tádá: többet keresek, mert több tehetség, tudás és képesség kell ahhoz a munkakörhöz, amit most csinálok. Ugyanúgy ronggyá hajtom magam, lóg a belem nap végére és vért izzadok-hányok, de még mindig nem panaszkodom, mert képes vagyok látni a dolgok jó oldalát.

A magyar ember (is) elég hálátlan típus különben. Nem csak a munka, soha semmi más se jó senkinek. Mikor volt utoljára, hogy kis apróságért hálát adtatok az akárminek? Néha egész lélekemelő tud lenni, és rögtön nem lenne mindenki full depressziós. Áh, kár belétek a szó...

Lehet lepontozni és megkövezni.

2019. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Monotonitás tűrésük erős. Ez a tulajdonság segít abban, hogy a rosszat is sokáig eltűrjék.
2019. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan nem nektek szolt, de aki tenyleg nem dolgozott benne az nem tudom miert hiszi hogy tudja a valaszt, tobb szempontot kell figyelembe venni es nem csak a butak dolgoznak gyarakban mert nalunk is volt diplomas is es megsem tudott elhelyezkedni mashol. Nekem is csak a penz hianya miatt volt muszaly de en eljottem es tudom soha tobbe nem megyek gyarba, viszont van akinek megis megfelel az a szinvonal, legalabb dolgozik es a masi vilagban ez is valami.
2019. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
86%

Csodálatos olvasni hogy némelyikünk mennyire meggyőző akar lenni a "8általánossalnincsjogodélni" mentalitással.

Mi lenne ha azt is figyelembe vennénk hogy mire elég egy fizetés.Jó lenne ha a kétkezi munkás is "megérne" ennyit.A politika lázító hatalma tökéletesen működik...erre számít a mostani kormányzat...Sikerrel.

2019. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!