Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A cégek tudnának jó fizetést...

A cégek tudnának jó fizetést adni, csak nem akarnak?

Figyelt kérdés

Adott egy gyár, ami készít egy (vagy több, de az egyszerűség kedvéért egy) terméket. Ha van kötelező minimálbér és szakmunkás minimálbér emelés, akkkr sír a cég, hogy ezt hogyan fogják kigazdálkodni.

Igen ám, de szerintem ez hazugság. Hogy miért?

Mondjuk tőlünk nyugatabbra van egy hasonló cég és ugyan azt a terméket gyártja mint az itthoni, csak ott 5-8X nagyobb fizetést adnak, mint itthon.

Na ha ők ki tudják gazdálkodni, akkor egy itthoni cég miért nem? Kétlem, hogy az adott terméket 5-8X-os áron adnák. Lehet, hogy drágább a késztermék, mint az itthoni üzemben, de biztos nem annyira.

Na tehát ha nyugatabbra tudnak adni 5-8X-os fizetést, akkor itthon miért nem?

Tudnának a cégek csak nem akarnak és ráfogják a gazdaságra?



2019. jan. 20. 17:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Urolso.

A gazdasagunk sokkal erosebb mint 10 éve. Csak ki kene nyitni a szemed nezd meg hogy az emberek milyen autokkal jarnak? Fele uj. Nezd meg mennyi epitkezes van most pesten. Szerinted mibol is minek epitenek? Ha nem lenne ra kereslet akk nem tennek.

En otthon is megtudnek jol elni 600e ft os nettoval csak ugye ezert tenni kell. Nyilvan ha valaki sose tett munkat az eletebe akkor most az arut tolti... persze nem kell oket lenezni de abbol a helyzetbol nehez kikerulni de errol ok tehetnek senki mas.

2019. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Arra kivancsi lennek hogy ha szerinted mindenki elkoltozik akkor meg is honnan van itt a munkaero?

Atmenetileg en se vagyok otthon pesten de vissza fogok koltozni idovel.

2019. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De ha ez nem jo akkor lehet tuntetni... most is volt kemeny 500 ember a 2 millios pestbol :D :D :D
2019. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én valamit pár éve olvastam erről, az volt az információ, hogy egyetlen alkalmazottnak minimális fizetéssel <---ez után valami 300000-t kell adózni. És akkor szívás, mert még nyereséget is szeretne termelni a vállalat, meg úgy magának is ugye a munkáltató; és 300000Ft -nyi adót kell alkalmazottanként fizetni. Ami eléggé szívás. Szal kifizeti az alkalmazottat, és utána még fizet adót.
2019. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!