Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen megkeserede...

Miért vannak ilyen megkeseredett emberek? Miért kell ilyen bunkónak lenni?

Figyelt kérdés

Ma fizettem a boltba, 840 forintot kb, és apróba adtam, 7 százas többi 50-es 20-as 10-es. és a nő teljesen random úgy leoltott, hogy gratulál 21:40kor így kell fizetni (10kor zár a bolt), máskor majd ő is így ad vissza, stb...

aprón kívül 10ezresem volt, és jó is lett volna felváltani de direkt nem adtam, nehogy beszóljon, pedig nekem is könnyebb lett volna mint válogatni... és tudtommal bármilyen pénzt el kéne fogadniuk főleg ha nem is kell visszaadni... meg neki nem mindegy, hogy 21:40kor mennyivel fizetek, ha neki úgyis 10ig ott kell maradnia?


2015. márc. 13. 22:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Biztos már leszamolta a kasszát, de attól még bunkó paraszt, többet ne Menj oda!
2015. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

akkor miért nem zárt be? :D

meg meg lehetne mondani normálisan is, hogy ilyenkor már nem illik így fizetni (bár nem tudom akkor hogy illik...)

2015. márc. 13. 22:17
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele, egyszer az a bajuk, ha nagy pénzzel van fizetve, egyszer az a bajuk, ha így van fizetve, de van, hogy ha ezressel van fizetve az is bajuk, mármint az utóbbit közép útra értem. Én mindhárom verzióval találkoztam már és ugyanígy bunkóztak velem is cserébe mindegyik esetbe.

Fáradt volt már szerintem az eladó, ilyenkor többen is hajlanak a bunkóságra, bár azt nem értem, h ha tudják ezt magukról, akkor minek mentek eladónak, de hát mindegy. Ha legközelebb is bunkó lesz - bár szerintem emlékezni se fog rá az eladó -, akkor írj be a panaszkönyvbe, minden boltnak van.

2015. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

múltkor ugyanitt vágott pofákat egy nő, h 500-assal fizettem 130 forintot, úgyh mondom a 10ezrest tuti nem játszom be :D

mondjuk engem ezek az indokolatlan bunkóságok annyira letörnek, mert én soha nem tudnék ilyen szinten bunkó lenni valakivel... még a legrosszabb amit el tudok képzelni magamról este 10kor egy boltban, 30 év munkaviszony után is hogy vágok egy pofát, de hogy így leálljak osztani valakit... mindegy remélem már levezette a feszültségét rajtam :D

2015. márc. 13. 22:25
 5/22 anonim ***** válasza:
Hát ja, ezzel én is hasonlóan vagyok, aztán lehet csak mi gondoljuk így, azért nem könnyű meló, pláne állandóan kedvesnek még akkor is, ha egyéb gondjai is vannak. Én ilyenkor csak mosolyogni szoktam aztán azt mondom nekik, hogy hát most mit csináljak, nekem is így adták! :)
2015. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer velem is így volt. Zárás előtt fél órával mentem a boltba, és én is kevesebb mint 1000 forintot fizettem amit hasonlóképpen aprópénzzel fizettem. A nő nálam is hisztizett, de én hamar leállítottam.

Nyugodt hangon megkérdeztem tőle, hogy én is ilyen ordenáré stílusban beszélek vele? Majd megkérdeztem, hogy esetleg napi kapcsolatban van a pénzügyminiszterrel aki mondta neki, hogy ezek a pénzek nincsenek forgalomba? Míg én tök nyugisan kérdeztem a nő még jobban fölpaprikázta magát. Majd közöltem vele, hogy én ráérek, és mivel ilyen viselkedést engedett meg magának mindenféle ok nélkül, nos nosza hívjuk ki a főnökét, vagy akár hívhatunk rendőrt is ha gondolja. Rögtön visszafogta magát, és jött a bocsika, de egész nap hülye vevőkkel voltam körülvéve szöveg. De már nem érdekelt. Megvártam a főnökét.

2015. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Azert nem zart be, mert 22:00kor zarhatja le a kasszát, mert akkor van a hivatalos zárás, es a NAVnal latszodni kell, hogy valóban akkor zárt be, es azert számolta le hamarabb, hogy 22utan mar csak oltozzon, es lepjen haza, ne akkor kelljen a szamolassal tokolnie...erre bejossz te, es fizetsz aproval...:D szoval erted, de nem volt igaza nyilván.
2015. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

de hát nagyon sok kassza volt, amiből kb 5 volt nyitva akkor miért nem zárták be ezt is? :D meg ha 10essel fizetek az mennyivel jobb?

6. amúgy ha tényleg mégegy mondatot szól és nem lennék ilyen nyámnyila biztos h szólok valaki főnökének, hogy ez nincs így jól... meg azóta annyi visszaszólás eszembe jutott de ott persze h nem szóltam egy szót se :D

2015. márc. 13. 22:34
 9/22 anonim ***** válasza:

Egyrészről megértelek, mert tudom, hogy rosszul esik az embernek az ilyen.

Viszont azt érződik ki , hogy kicsit túlzásba viszed a megfelelést. "direkt nem adtam, nehogy beszóljon,"


Régebben én is nagyon figyeltem arra,hogy a lehető legkedvezőbben viselkedjek ilyen helyzetekben.Aztán az lett belőle ,hogy gyakran kifogtam "agresszív "pénztárost vagy eladót.

Aztán egyszer csak beleuntam abba , hogy mások csak úgy lecsesznek. Egyszerűen nem hagytam magamat , ha valaki a saját frusztráltságát rajtam akarta levezetni, nagyon határozottan reagáltam, megvédtem magam.

Hülyén hangzik , de egy idő után már néha az volt bennem, hogy "na gyere csak merjél beszólni".

Ez régen volt már de azóta szinte semmi ilyen jellegű konfliktussal nem találkoztam. Illetve nagy ritkán előfordult, hogy valaki bele akart vonni a kis játszmájába, de most már könnyen kezelem ,és éppen ezért már nem is bosszant az ilyen helyzet.


Tehát egy kicsit arról is szólhat számodra e történet, hogy nem kel mindenáron "jónak lenned , megfelelni másnak", és meg kel tanulni védeni magad.

2015. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
hát igen, mindig ki szoktam előre válogatni a pénzt, h ne kelljen várni rám, meg ilyenek :D kicsit kényszeres vagyok, de nekem ilyen helyzetbe már az is nagy eredmény, hogy ne sírjam el magam...
2015. márc. 13. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!