Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez természetes emberi/ kollegá...

Ez természetes emberi/ kollegális viselkedés?

Figyelt kérdés

- Munkahelyen egy irodában vagyunk nem nagyon kezdeményez beszélgetést

- Ha szerinte valamit nem jól tudok, vagy nem ért egyet, nem mutat semmiféle véleményt, csak esetleg a többi kollégával "néznek össze", majd az ember háta mögött kibeszélik

- Azt sugallja hogy én nem lehetek olyan okos/ tapasztalt sose mint ő

- Lehetetlen hogy jól csináljak valamit és ő ezt természetesnek veszi

- "Felfelé" hízeleg, lefelé pedig negatívan viselkedik

- Segíteni segít néha (mivel új vagyok), de ezt is csak akkor teszi amikor látványosan feljebb tud emelkedni tőlem más magasabb rangú kolléga előtt

- Titokzatos, nem beszél magánéletéről

- Másokat előttem is csúnyán kibeszélnek, ugyan úgy engem is, ebben biztos vagyok.


Szerintetek ez mindenhol így van?


2019. jan. 25. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos elég gyakori jelenség. Minimális kapcsolattartás javasolt, szigorúan munkahelyi témák. Ne adj neki lehetőséget fogásra.
2019. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is most új vagyok egy helyen, azt kell, hogy mondjam, hogy gyakori..
2019. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De mi hozza ezt? Önzőség/ szakmai féltékenység, vagy mégis mi?
2019. jan. 25. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az, most kezded meg tapasztalni az ottani lég kört, most kezdesz rájönni, hogy micsoda hierarchikus rendszer folyik ott?

Ismered a mondást, felfelé nyalni, lefelé taposni! :)

2019. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne érdekeljen. Tudom, könnyű ezt mondani, de nem tőle kapod a fizetésed, úgyhogy tök mindegy milyen a kapcsolat köztetek.
2019. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű ám lesz.rni az ilyen embereket, főleg, ha össze vagytok zárva egy légtérbe. Átérzem a helyzeted, velem ez ugyanígy előfordult, bár nem ennyire durván. Viszont mivel nem nyaltam az új kollégáknak, a főnök meg kedvelt, ezért volt, hogy hallottam, hogy kibeszéltek a hátam mögött, meg egymásnak suttogták, hogy semmit nem tudnak rólam (Miért is kéne?) Őszintén szólva azt nem értem, hogy miért zavar téged, hogy nem beszél a magánéletéről. Esetemben pont, hogy az enyémben akartak turkálni, és zavarta őket, hogy semmit nem mondok, de téged ez miért zavar, mint új dolgozót? A többi dolgot viszont megértem, hogy zavar. Két választásod van: Vagy hozzászoksz és ennek ellenére is maradsz, vagy keresel egy új helyet, de sajnos szerintem nagyon sok helyen ez van (pedig csak két irodában voltam eddig, ott is diákként, de már első nap levágtam mindkét munkánál, hogy mi megy az ilyen irodai környezetben). Főleg, ha sok nő dolgozik együtt, annál nincs borzalmasabb. Bennem ennek hatására ki is alakult egy félsz az ilyen beülős, irodában rhadós munkahelyekkel kapcsolatban. Úgyhogy nem kizárt, hogy majd egyszer az egyéni vállalkozást választom. Olyan szakmám van, ahol majd tudok egyszer vállalkozóként dolgozni, de mivel nemrég végeztem, így szakmai tapasztalatnak nem lenne hátrány egy céghez bekerülni első körben, de már most elfog a hányinger az egésztől, pont az ilyen emberek miatt. :(
2019. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gyakori, de nem természetes
2019. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!