Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka Németországban?

Diákmunka Németországban?

Figyelt kérdés

Van lehetőség arra, hogy egy magyar 18 év alatt vállaljon nyáron diákmunkát Németországban? B2-es nyelvtudással, iskolalátogatásival, magyar állampolgársággal és lelkesedéssel rendelkezem. Elsősorban a nyelvtudásom fejlesztése miatt érdekel a dolog, fizetésnek annyi is elég, hogy 0-ra kijöjjek a végén. Érdekel kb. minden, ami nem nehéz fizikai munka, akár szállodában reggeliztető, gyárban betanított munkás, idénymunkás a mzg.-ban. Az a legjobb ha jár mellé szállás, de ez már tényleg a csúcs lenne...

Van esetleg valakinek tapasztalata ezen a téren, vagy valami tipp, hogy hol érdemes keresgélni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 28. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell azért olyan messzire menni, elég ha csak ausztriába keresgélsz, bármi lehetséges, nézz utána németül hogy erre van e lehetőség, vagy például írj levelet a konzulátusnak, szerintem ott fognak rá választ adni, idénymunkára biztos van lehetőség zöldség, gyümölcs szedés, esetleg mosogatás is bár abban nem vagyok biztos, egyszer ausztriába találkoztam egy gyerekkel kb 17 lehetett de lehet hogy 18 volt, igaz ő osztrák volt, nem sokat beszéltem vele, a lényeg az az hogy diák melón volt, kukás volt, annyit csinált hogy oda húzta a kukákat a kocsihoz meg nyomott egy gombot, kukák fel emelkedtek ki ürültek és vissza tolta őket, nem a legjobb munka mert büdös :-D , kb heti 12 órát óra bére azt hiszem 9,50 cent volt.
2019. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 órát dolgozott, nyilván lehet többet is.
2019. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hülyeséget írtam 4-5€ volt azt hiszem az óra bére, ez volt 4 éve.
2019. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam már Ausztriára is, de azon túl, hogy szebben beszélnek a németek, Németországban nem jártam még, Ausztriában viszont már sokszor. Természetesen nem vetem el az ötletet...
2019. jan. 30. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jártam már németben is, többször is, ismerőseim is munka és egyébb dolgok miatt, ahogy eddig tapasztaltam és ismerősök is mondták Ausztria jobb sok mindennel szemben,Németország le van maradva tőle, mondhatjuk azt hogy Svájcra hasonlít Ausztria, igazából különbözően beszélik a nyelvet volt olyan amikor a németet egyszerűen nem értettem de még a másik német sem,de ha németbe szeretnél menni az sem gond, akkor érdeklődj a követségnél ahogy már mondtam, ki kell próbálni mindent :-)
2019. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!