Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy akinek...

Miért van az hogy akinek gyereke van azt nem pesztrálják, hogy hétvégén is dolgozzon?

Figyelt kérdés
Kis cégnél vagyok, vagyunk 15-en kb. Ebből 3 embert ismerek, akik külön beosztásban dolgoznak és sose piszkálják őket hogy hétvégén is dolgozzanak csak azért, mert van gyerekük. Pedig egész d.u. szabad nekik, mert fél 2-ig dolgoznak. És nem egyedül nevelik őket, mindháromnak van élettársa/férje. És idősebb gyereke (12 éves pl), De aki meg este 22:30ig dolgozik (d.u műszak), és nincs gyereke az agyon van szekírozva(???). Ja és a főnökünknek senkije sincs (gyerek,feleség), mégis sose jön be, és röhög rajta, mert úgy írja meg a beosztást, hogy magát alapból kihagyja.... nekem is nyomós érvem van rá, amiért nem akarok bemenni, nálunk nem kötelező, csak választható egyébként a hétvége, viszont akkor is cseszegetnek néha. De ennyi erővel, ha én minden hétvégén elfoglalt vagyok, mert csak akkor tudok a barátnőmmel lenni, akkor jogos, hogy nemet mondok a hétvégére, nem? Ha már a csoportvezetőnk is megteheti úgy, hogy nincs rá semmi oka, mert ő meg egyedül él....

2019. febr. 4. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Pesztrál = gondoz, ápol, babusgat
2019. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Piszkál* azt akartam, de jó, hogy a kérdésre válaszoltál.
2019. febr. 4. 20:04
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Mert a gyerekesekkel mindig kivételeznek.
2019. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
96%
Mert "hétvégén együtt kell lennie a családnak". Miközben leszarják hogy sok embernek család nem = gyerek.
2019. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem a dolgot, nem is az a kérdésem lényege amúgy, hogy nekik se legyen jó akkor. Csak miért tesznek ennyire különbséget? Valakinek van barátnője/felesége/anyja/apja de gyereke nincs, és már nem is számít.

Ha mondom hogy nem jövök egyből megy a cseszegetés, bezzeg ha egy gyerekes mondja, akkor békén hagyják rögtön... még ha egyedülállóak lennének kisgyerekkel, de nem erről van szó, ezért nem értem a dolgot... főleg, hogy mindig otthon vannak délután.

2019. febr. 4. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Az én tapasztalatom 3 gyerek mellett egyáltalán nem ez.

Ahol én dolgozom, ott bizony nagy ívben lesz@rják hogy van-e gyereked vagy nincs, ott bizony nem kifogás, hogy beteg vagy lázas a gyerek, program van vagy éppen meghalt a nagypapa, be van-e fizetve a nyaralás (írásos igazolással még nagy kegyesen elengednek) ott bizony szakadj meg éjjel-nappal, meg persze hétvégén is.

Jó gúnyosan megkaptam, amikor beteg lett a kislányom, hogy van annak nagyanyja is, hagyjam rá... Csak persze a mama ugyanúgy megszakadt a gyárban, mint én...


Úgyhogy... Nem tudom, hol dolgozol, de én cserélnék veled...

2019. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Aki a mai világba gyereket vállal az amugy is önző.
2019. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is nagyon kiveteleznek a gyerekesekkel. Előnyt élveznek a szabi kiirasnal, ünnepekkor, hétvégén, tulorazniuk sose kell, sőt mindig el vannak engedve előbb, ha vinni kell valahová a gyereket. Potszabirol, adókedvezményrol ne is beszéljünk.


Azt meg pont leszarjak, hogy a fiatal, családalapítás előtt állók szinte az összeesès határán vannak, kizsigerelve. Csak arra nem gondolnak, ha az ember olyan hulla faradtan esik haza, hogy éppen csak lezuhanyozni van energiaja, abból nem lesz gyerek...;)) Ahogy abból sem, ha valakit úgy kizsigerelnek napi 10-12 óra munkával, hogy már egy randira sincs kedve, ideje, energiaja elmenni.

Szoktunk viccelődni, hogy hó elején mindenkinek le kellene adni, hogy mikor van peteérése /az asszonynak/, és akkor mentesithetnenek a túlóra alól. :D

2019. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy segít e egy kicsit ha az érem másik oldalát is látod, vagy ugyanúgy szarul fog esni, amit veled művelnek. Azért megpróbálom:

- Ha a férj folyamatos munkarendben jár, akkor az anya nem teheti meg, hogy ő is dolgozik olyan hètvégén, amikor az apa be van osztva. (Nagyszülőkről nem írok, nem az ő dolguk a gyereknevelés)

- Az óvónők is emberek. Időre a gyerekért kell menni, nincs mese. 30 gyerekből elég, ha naponta csak egynél van gond, és akkor az óvónő mindennap túlórázzon?

- Senki sem akar a kollégákkal rosszban lenni. Az anyukák sem, de nem tudnak egyszerre két helyen lenni.

- Ha most ilyen gyerekbarát a munkahelyed, remélhetőleg akkor is az lesz, amikor neked lesz gyereked.

2019. febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

A jóindulatnak is van határa.

Ki kell állnia az alkalmazottnak önmagáért.

Ha egyenlő fizetést kapsz,mint a másik,akkor nem szabad hagyni,hogy a nyakadra üljenek.

Senki nem kötelezte gyerekeseket,hogy gyereket vállaljanak,sőt még adókedvezményt is kapnak.

Másnak is van élete,nem csak nekik.

Ilyen munkahelyről én biztosan mennék,engem nem használna ki senki!

2019. febr. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!