Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme felnőttként,40...

Van értelme felnőttként,40 évesen ezeket az ingyenes okj-s tanfolyamokat elvégezni, amit az állam finanszíroz?

Figyelt kérdés

Mert állítólag van ugye 2,amit áll.Megnéztem a kínálatot,pár kiesik mert nincs érettségim,amik maradnak meg nagyon átlagosak,bolti eladó,stb,aminél még a mostani gyáramban is többet fizetnek.Óvodai dajka,szociális gondozó,gyerekekkel kapcsolatos dolgok maradnak,amiből nem tudnám fent tartani magamat,mert nekik aztán nem sok a fizetésük.Jórészük ebben az ingyenes kategóriában már be is telt erre az évre ebben a városban.

Maradnak a fizetős okj képzések.Érettségi nélkül te tudnál olyat mondani,amibe belevágnál,és a mostani netto 200 ezernél plusz cafetériánál(30 rugó)+ néha bónuszok,többet lehetne vele keresni,és megérné ?


2019. febr. 7. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Például egy műkörmös OKJ elég jó lehet, ha ki tudsz építeni egy állandó vendégkört azután, hogy elvégezted és ügyes is vagy benne.
2019. febr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

200+30 ezret kapsz havonta? 😮

Hát, akkor én elég sz@rul keresek Hozzád képest!

2019. febr. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Tanulni mindig érdemes!

Viszont a 230 nettó fizu nem is rossz, felénk meg szakmákkal (abban is dolgoznak) sem érnek el ennyit :(


Amúgy én is voltam néhány napja a munkanélkülibe pont az ingyenes képzések miatt. a 3.at is állja ingyen az állam HA! van olyan cég akitől kapsz egy olyan papírt hogy ha elvégzed a sulit utána ott fogsz dolgozni.

2019. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

3#

Felétek indul valami tanfolyam?

Pár napja voltam a munkaügyiben, nekem azt mondta az ügyintéző, hogy megmondani se tudja, hogy mikor várható valami tanfolyam indítása, az elkövetkező hónapokban biztos nem lesz.

2019. febr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ingyen akarod akkor ket lehetoseged van. Mehetsz kozepiskolaba esti tagozatra full ingyenes nem szamit hany eves vagy. Viszont 2-3 evig tart a kepzes ez a hatranya. Vagy mehetsz a munkaugyi kozpontba de ahhoz fel kell mondanod eloszor is es meg utanna se biztos hogy felvesznek az ingyenes munkaugyi kozpontos tanfolyamra. Az hogy meghirdetik te meg jelentkezel az egy dolog oda meg felvetelizni is kell. Am en voltam munkaugyis kepzesen a szakmat azt nem tanultuk meg viszont bizonyitvanyt mindenki kapott. Sot a leghulyebbek akik mindig logtak meg ilyesmi azok kaptak a legjobb jegyet. Mivel szimpatia alapjan osztalyoztak. Szoval lehetetlen ezzel elhelyezkedni hiaba lett bizonyitvsnyom. Gyakorlat szinte nem is volt. Szoval akik munkaugyis kozpontos tanfolyamra mennek azok ne varjanak sokat. Arra jo ha nincs munkad akkor tudod huzni az idot. Kapsz penzt jarsz valahova nem otthon ulsz. De ennyi. Mikor vege lesz ugyanott leszel ahol voltal. En is max gyarba birok menni es ennyi. Kerdezo egyebkent vannak meg fizetos kepzesek is de azok sok penzbe kerulnek. Viszont munka mellett el lehet vegezni gyorsan. Fizetos okj tanfolyamok.
2019. febr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4# Szolnokon vagyok

Rengeteg tanfolyam indul/ indult.

CSak így az emlékezetemből. Kőműves, villanyszerelő, csőhálozat szerelő, Gondozói és ápolói, targonca-raktáros, földrakodógép, virágkötő, biztonságiőri, meg még jó néhány egyéb szakma.

az ápolóira ment ismerősöm. 35en mentek tesztet írni 20at fognak majd felvenni. Ahogy felveszik nettó 97 ezret fognak kapni, meg 90%os lesz a jegyük közlekedésre.

2019. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Netto 60 korul fognak kapni, es kapnak egy felnott berletet amivel jarhatnak. Ennyi. Nalunk igy volt.
2019. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6#

Köszi. Érdekes, hogy milyen különbségek vannak városok között. Szegedi vagyok, már tavaly novemberben is csak 3-4 tanfolyamból állt a kínálat. Gondoltam, majd idén, erre sehol semmi.

2019. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha teheted és van lelkierőd hozzá, akkor mindig jó befektetés egy plusz szakma! Nem tudom, melyek kötöttek érettségihez, de olyanban kellene gondolkodnod - amennyiben elszánod magad - ami minimum a jelen, de inkább már a jövő kihívásaival is versenyképes! Szerintem a mezőgazdaság már telített, nem nagyon játszik. Az összeszerelő iparban is ki vannak rendesen taposva már a turista utak. Ha bennem lenne ambíció, akkor az őrzésvédelem, a cargo vagy a turizmus felé próbálnék meg elmozdulni. Például a közbiztonság már most megkívánja, hogy a kutyaürüléket is őrizni kell, - jelentős eséllyel találhatsz állást biztonsági őrként. A cargo-t azért említettem, mert mind a belföldi, mind a külföldi befektetések többsége épít ki és tart fenn a régióban - és azon belül Magyarországon is - ún. "bázisállomásokat", ahová nagy tömegben szállítják be és osztják, szállítják tovább a legkülönfélébb árucikkeket. Ehhez a 20 - 25 géphez értő targoncás "polip" után két kézzel kap bármelyik cég, - ott még válogathatsz is, bármilyen furcsán hangzik. Végesetben pedig ott van a gyógyturizmus: belegondoltál-e már abba, hogy tudnál-e létezni szakképzett masszőrként? Vannak kellemetlen pillanatai is, de jobb, mint az utcán hemperegni egy ingben, gatya nélkül. Esetleg lehetnél épületkarbantartó is egy ilyen komolyabb helyen - vagy több kicsin.
2019. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nő vagyok.Megvan a biztonsági őr igazolványom,de nem találtam ezen belül itt olyan munkát amiből fent tudnám tartani magam,ezért döntöttem a gyár mellett végül.
2019. febr. 7. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!