Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme szoftverfejlesztő OKJ-t elvégezni így?

Figyelt kérdés

Üdv!


Én 14 évesen magamtól kezdtem el programozással foglalkozni és egyből a gyakorlati oldalról, tehát forráskódot próbáltam meg szerkeszteni. Akkor még nem nagyon olvastam utána dolgoknak, elméleteknek, megoldásoknak hanem a forráskódból tanultam kb mindent (abban a körben egy elég komoly és összetett kód volt). Később webfejlesztést tanultam felnőttképzésen és egy OKJ-t is elvégeztem ebből.


Azóta már évek óta főállásban dolgozom, webfejlesztéssel foglalkozom. Rengeteget tanultam webfejlesztésből, programozás elméletből.

Szintén évek óta foglalkozom játékfejlesztéssel Unity játékmotorral.

C# és PHP az a 2 nyelv amikkel foglalkoztam/foglalkozom (meg persze a szükséges nyelvek: js, sql...).


Mondhatni olyan fejlesztő vagyok, hogy Googleből + Youtuberól bármit megoldok, saját megoldásokat is képes vagyok kitalálni (szóval nem csak másolok és beillesztek).


Viszont többször ütköztem bele abba, hogy az elméleti dolgok terén elég sok hiányosságom van, még ha az évek alatt rengeteget is tanultam még azért sok van hátra.


Sajnos az SQL például a gyengém, persze megoldom amit meg kell, de nagyon komoly összetett SQL queryket már csak hosszabb idő alatt akár több órás/napos utánajárással tudok megoldani. (persze fejlesztő szinthez mérten szerintem kb az átlag körüli lehetek, vagy annak az alja, ha magasabban van a léc)

Más téren is pl játékfejlesztésnél fizika, vagy néha egy-egy itt látott feladat is elgondolkodtat és nem jön azonnal a megoldás. Ilyenkor persze pár óra, rosszabb esetben pár nap és megoldom valahogy (nem feltétlen a legoptimálisabb megoldással, de működik).


Egy szoftverfejlesztő OKJ szerintem nekem kb simán menne, sőt akár a jelenlegi tudásommal is simán átmennék a vizsgán, DE itt nem a jelenlegi szint a fontos!

Vannak bizonyos elméletek, szemléletek, ismeretek amiket ott megismerhetek, elsajátíthatok, plusz a végén ugye még 1 OKJ végzettséggel bővülne a jelenlegi papír halmom.


Egyik haveromnak segítettem amikor ilyen OKJ-ra járt és találkoztam több olyan dologgal ami kb soha nem fog kelleni nekem a munkám során (GPS-hez pl milyen algoritmusokat használnak, meg adattárolást...) viszont jó, ha ismerem ezeket. Meg a játékfejlesztés közben azért bármi jól jöhet.


Mivel 25 éves vagyok és dolgozom is, így csak a levelező jöhet szóba. Viszont ha netről leszedek egy részletes tematikát és utána megyek, vagy elolvasok pár könyvet a témában, akkor már kb ugyanott vagyok tudásban, mintha levelezőn elvégezném.


Azt az elméleti tudást amit még ott adhatnak nekem vajon megéri felszedni egy OKJ képzésen, vagy inkább itthon tanuljam meg abból amire szükségem van?



2018. okt. 4. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Felesleges lenne, nem ad tobb elmeleti tudast.


Vagy egyetem, vagy tobb elismert konyv (meg azok is joval joval tobbet ernek az OKJ-nal). Kezdhetned O'Reilly konyvekkel.

2018. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy programozó nem így gondolkodik, kisfiam. A script kiddie, maximum.
2018. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!