Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha a munkahely...

Mit lehet tenni ha a munkahely nem küldött el orvosi vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Decemberben kezdtem ezen a munkahelyen, irodai munka. Említette az elején a főnököm, hogy el kell mennem az ő orvosukhoz vizsgálat miatt. Kérdeztem többször is, hogy mikor de mindig azt mondta, majd szól. Lassan eltelt 3 hónap, sehol semmi. Ez az első rendes bejelentett munkahelyem. Előtte diákmunkán kaptam egy rózsaszín kiskönyvet orvosi vizsgálat után, azt hittem azt le kell adni itt is. Viszont nem tudom, hogy megy ez a dolog. :( Nem lesz ebből bajom?

Be vagyok rendesen jelentve egyébként, a könyvelőhöz én járok, megkaptam minden hivatalos papírt erről.


2019. febr. 17. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából a céget büntetik,ha kiderül nincs orvosi vizsgálatod.

Majd szólnak,nekik érdekük jó részt.

2019. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Évente van és a cég gondolom egyszerre szokta elküldeni az összes dolgozóját.
2019. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A régebbi dolgozókat se vitték el hanem alá lett iratva a papírjuk és annyi. De legalább nekik van papírjuk...
2019. febr. 17. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első napodon le kellett volna adnod, akkor is, ha nem szólnak. Van, ahol nem küldik el vizsgálatra a dolgozókat, hanem aláírják nekik a kiskönyvet és kész, de ebből maximum a cégnek származhat baja.
2019. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Trogdor ***** válasza:

Előző cégem elfelejtette, hogy fél éve lejárt az én üzemorvosi-m, meg is büntették őket :)

A lényeg, hogy Neked bajod nem lehet belőle

2019. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Uh.. ezt ki ellenőrzi amúgy? :O azt hittem úgysem nézi senki.
2019. febr. 19. 21:23
 7/7 Trogdor ***** válasza:
Úgy tudom a munkavédelmi hatóság. De amúgy már olvastam olyat is, hogy a munkavállaló hibája.. a gyakorlatban meg annyi történt, hogy a főnökömet dorgálták Ő meg szentségelt, hogy hogy felejthette el. De most, hogy feljött ez a téma, utána is nézek :D
2019. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!