Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tehetek panaszt ez miatt a...

Tehetek panaszt ez miatt a felettesemre?

Figyelt kérdés

Sajnos volt olyan, hogy hibát követtem el, amit be is ismertem, azonban ő mégis megalázó hangnemben szidott le miatta. Többször is megszégyenített már kollégák előtt, de volt egy olyan eset is, amikor vendégek előtt kiabált rám. Egy apró hiba miatt fegyelmivel is fenyegetett már. Én mindig igyekeztem és igyekszem jól csinálni a dolgokat, és akár sikerül, akár nem, ő ott köt belém, ahol csak tud. Sokszor éreztem úgy, hogy alaptalanul szidott le. Mások is követtek el hibát, azonban velük mégis tudta normális hangnemben közölni. Szerintem ebben a viselkedésében benne van egyfajta személyeskedés is. Néhányszor hangoztatta már, hogy nem tetszik neki, hogy én ilyen visszahúzódó és zárkózott vagyok, viszont úgy gondolom, hogy ennek semmi köze a munkahelyi teljesítményemhez, a feladatokat így is elvégzem. Egyszerűen már félek, ha egy műszakban kell vele dolgoznom, mert folyamatosan terrorban tart, és azon idegeskedek, hogy legközelebb miért fog leszidni. Egyébként pár munkatársamtól hallottam, hogy korábban több ember is az ő állandó piszkálódása miatt mondott fel.

Ha panaszt teszek a vállalat HR osztályánál, akkor tudnak kezdeni valamit ezzel a szituációval? Lehet ennek valamilyen következménye az ő személyére nézve, vagy esélytelen, hogy ezzel elérjek bármit is? Tudom, hogy az lenne a legegyszerűbb, ha felmondanák. Talán így is lesz, de szerintem az még sincs rendjén, hogy ő továbbra is megalázza az embereket, újabb és újabb célpontokat találjon, akiknek megkeserítheti a munkájukat ezzel a folyamatos piszkálódással, megszégyenítéssel.



2019. febr. 18. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek nem változnak, ahogy ő sem. Így kell elfogadni őt...
2019. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Miért kéne nekem elfogadnom őt, ha ő sem fogad el engem? A hibáktól eltekintve tudom, hogy nem kedvel, mert nem vagyok nagyszájú.
2019. febr. 18. 22:46
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Azt szokták mondani, hogy az nem követ el hibát, aki nem csinál semmit. :)


Mindig lesznek olyanok, akiknek valami miatt nem leszel szimpatikus, ez teljesen rendjén van. Az embernek magának kell megfelelni, nem másoknak. ;)

2019. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem vagyok szimpatikus neki, az rendjén van, hogy nem fog mindig mindenki kedvelni. De szerinted az rendjén van, hogy a folyamatos kritizálással megkeseríti a napjaimat? Az rendben van, hogy addig terrorizálja az embereket, amíg végül felmondanak?
2019. febr. 18. 22:57
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy ez a megszokott. Ez fér bele a cég profiljába.
2019. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A cég azt hirdeti, hogy büszke a munkatársaira. Velem úgy beszélnek, mint egy darab sz.rral, én ebben nem érzek semmilyen büszkeséget.
2019. febr. 18. 23:06
 7/18 anonim ***** válasza:
Irigység?
2019. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerintem végső soron ez az egész viselkedés a személyiségem ellen irányul. Mint mondtam, más is követ el hibákat, még ő is. De ő ott kritizál, ahol csak tud, még ha nem is követtem el semmilyen hibát sem.
2019. febr. 18. 23:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha te becsülettel végzed a munkád, akkor ne számítson, hogy milyen bánásmódot kapsz tőlük.
2019. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De, sajnos számít, mert az életem nagy részét teszi ki a munka. A történtek eléggé rányomták a bélyeget a hangulatomra. Mással is biztosan előfordul, hogy rászólnak, hibázik, de nálam nem ez a helyzet. Folyamatosan kritizál a felettesem, már kezdem elveszíteni a motivációm, a teljesítményem még rosszabb lesz a folyamatos szidás miatt. Azért a dolgoknak van határa, és szerintem nem kell mindent eltűrni.
2019. febr. 18. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!