Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tehetek panaszt ez miatt a...

Tehetek panaszt ez miatt a felettesemre?

Figyelt kérdés

Sajnos volt olyan, hogy hibát követtem el, amit be is ismertem, azonban ő mégis megalázó hangnemben szidott le miatta. Többször is megszégyenített már kollégák előtt, de volt egy olyan eset is, amikor vendégek előtt kiabált rám. Egy apró hiba miatt fegyelmivel is fenyegetett már. Én mindig igyekeztem és igyekszem jól csinálni a dolgokat, és akár sikerül, akár nem, ő ott köt belém, ahol csak tud. Sokszor éreztem úgy, hogy alaptalanul szidott le. Mások is követtek el hibát, azonban velük mégis tudta normális hangnemben közölni. Szerintem ebben a viselkedésében benne van egyfajta személyeskedés is. Néhányszor hangoztatta már, hogy nem tetszik neki, hogy én ilyen visszahúzódó és zárkózott vagyok, viszont úgy gondolom, hogy ennek semmi köze a munkahelyi teljesítményemhez, a feladatokat így is elvégzem. Egyszerűen már félek, ha egy műszakban kell vele dolgoznom, mert folyamatosan terrorban tart, és azon idegeskedek, hogy legközelebb miért fog leszidni. Egyébként pár munkatársamtól hallottam, hogy korábban több ember is az ő állandó piszkálódása miatt mondott fel.

Ha panaszt teszek a vállalat HR osztályánál, akkor tudnak kezdeni valamit ezzel a szituációval? Lehet ennek valamilyen következménye az ő személyére nézve, vagy esélytelen, hogy ezzel elérjek bármit is? Tudom, hogy az lenne a legegyszerűbb, ha felmondanák. Talán így is lesz, de szerintem az még sincs rendjén, hogy ő továbbra is megalázza az embereket, újabb és újabb célpontokat találjon, akiknek megkeserítheti a munkájukat ezzel a folyamatos piszkálódással, megszégyenítéssel.



2019. febr. 18. 22:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért köt beléd mert visszahúzódó vagy, ő meg egy kretén aki ezen élvezkedik, hogy látja rajtad hogy félsz. Ha mindenképp fel akarsz mondani, mivel veszteni vralód nem lesz, előtte tehetsz egy lépést a HRnél, vagy szivd fel magad és ha legközelebb megaláz, ott mindenki előtt, ne hagyd szó nélkül mondd azt pl hogy " figyelj Józsi, lehet hogy a főnököm vagy, de akkor sem beszélhetsz velem ilyen minősithetetlen hangnemben. Ha problémád van velem akkor beszéljük meg, de hagyd abba ezt a kötözködést." Aztán meglátod lesz e változás.
2019. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy vannak határok a munkahelyen is.
2019. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg HR lesz a vége, viszont nem tudom, hogy ők ilyen esetben tudnak-e tenni valamit.
2019. febr. 18. 23:34
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha már egy ember nem vesz semmibe, ott már több ember is van, ahogy ezt korábban kifejtetted.
2019. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Két dolgot tudsz tenni: Vagy elfogadod az ottani rendszert, vagy továbblépsz. Elég szemét fönököt fogtál ki, próbálj meg átkerülni egy másik osztályra.
2019. febr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vsz mutatnék neki egy aprócska foltot a plafonon, ami eddig elkerülte a figyelmét. A középső ujjammal.


Miért nem keresel másik állást? Nem, nem azt javaslom, hogy menekülj el a probléma elől, hanem azt, hogy tedd bátran komfortossá a mindennapjaidat. Tudod, hogy van ez: nem birkózunk sertésekkel, mert mindketten sárosak leszünk, a malac még élvezi is. Nem hinném, h én örömet akarok szerezni annak a disznónak.


Mielőtt a HR-re mész, készíts hangfelvételt egy verbális kirohanásáról, és legyen a következő céggel aláírt szerződés a zsebedben. Sok szerencsét!

2019. febr. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ha panaszt teszel, akkor attól még ugyanúgy együtt kell dolgoznotok és lesz egy még nagyobb ellenérzése irányodban. Vagyis a problémád nem biztos, hogy megoldódna.

Ha ennyire ellenszenves vagy neki, akkor olyan túl sok minden nem fog változni.

Tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy jól dolgozz, de közben keress másik munkát. Ha aláírtad velük a szerződést, akkor beolvashataz a főnöknek. Ha akarod, teheted mindenki előtt. Mehetsz a HR-re panaszkodni, vagy amit csak akarsz.

Ha annyira fontos pont ez az állás, hogy mindenképp ragaazkodsz hozzá, akkor inkább négyszemközt beszélj a főnököddel. Mondd el őszintén, hogy mit gondolsz. Talán értékeli az egyenes beszédet, mégha nem is fogjátok ettől megkedvelni egymást.

2019. febr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az 1-esnek:


Nálunk is van egy ilyen barom, aki miatt már három éve nincs állandó csapat, mert kollégákat, más vezetőket fúrt ki, a hasonlóak segítségével.


A területi vezető is elbeszélgetett vele az ocsmány stílusáról, és a legutóbbi közvetlen felettes is.

Semmi nem történt. Ugyanúgy a helyén van, de az egység nem működik úgy, ahogy kéne, az emberhiány miatt.


Mi nem tudunk vele mit csinálni, amit mégis, azért meg minket csuknának le.


Ha olyan volna a cég, amilyennek hirdeti magát, már rég kivágta volna ezt az állatot. De nem, ő többet ér, mert "vezető"...

2019. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!