Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Három napot tényleg otthon...

Három napot tényleg otthon lehet maradni betegségre hivatkozva orvosi igazolás nélkül?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Van olyan cég, ahol igen, külföldön pedig ez bevett szokás. Angliában dolgoztam egy olyan cégnél, ahol csak a 8. naptári nap után kellett igazolás, de általában a 3 munkanap az általános. Magyarországon még nem találkoztam ezzel, de simán el tudom képzelni, hogy van olyan multi, akiknek ez a céges szabályzat része.
2019. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tényleg nem
2019. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nincs ilyen multi Magyarországon. Külföldön van, de gondolom a kérdezőt Mo érdeklni és nem pedig az összes többi.
2019. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

munka törvénykönyve szabadságra vonatkozó rendelkezései


Google a barátod.

2019. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen multi Magyarországon is utolsó, egy legalábbis biztosan, mert nálunk is ez a rendszer.
2019. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kulcsszó!: BETEGSZABADSÁG


[link]

2019. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Van ilyen multi Magyarországon is utolsó, egy legalábbis biztosan, mert nálunk is ez a rendszer."


Betegszabadságot csak orvosi igazolás ellenében kaphatsz bár az igaz, hogy utólag is lehet igazolni. De akkor sem áll meg, hogy "orvosi igazolás nélkül" hiszen utólag kötelező igazolni, ez benne van az MT-ben.


Az, hogy nálatok a munkáltató engedi, hogy ilyen módon lecsúsztasd a túlóráid, vagy azt mondja, hogy aznap otthonról dolgozol az nem ugyanaz, mintha tényleg nem lenne szükséged orvosi igazolásra.

2019. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt Hollandiában nincs olyan, hogy orvosi igazolás, viszont legalább két napot betegnek kell lenned, hogy járjon a táppénz. Ha csak egyet vagy, akkor az vagy fizetetlen lesz, vagy szabadnapot veszel ki rá.
2019. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A mi cégünknél pl. 1-2 napos betegség esetén megkérdezi a HR-es, hogy van-e orvosi igazolásom, betegszabit/táppénzt kérek-e, vagy írják ki rendes szabinak.

Múltkor pl. hasmenésem volt, reggel nem tudtam pár percnél több időre elszakadni a wc-től, betelefonáltam, hogy nem tudok bemenni betegség miatt. Délutánra viszont már semmi bajom nem volt, valószínűleg csak előző este elrontottam a gyomromat, nem valami fertőző dologról volt szó, így orvoshoz sem mentem.

Másnap mentem dolgozni igazolás nélkül, kiírták sima szabadságnak.

Persze sok helyen biztos kérnék az igazolást ilyen esetben.

2019. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!