Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maradni vagy menni? (hosszú...

Maradni vagy menni? (hosszú szöveg)

Figyelt kérdés

Hatalmas dilemmán rágódom már vagy fél éve.

A jelenlegi helyem egyszerre hagynám ott és ragaszkodom hozzá szívből. Nem tudok dönteni, ezért kérnék nézőpontokat, véleményeket.


Amiért maradnék: társaság. Szeretem az emberek többségét, ami nálam nagyon nagy szó. Nagyon rossz vagyok a beilleszkedésben, nehezen viselem a mai átlagos dolgozó embereket* nem jövök ki velük és végül kiutálnak, majd emiatt kirúgnak. (* - Rosszindulatú, lusta, belesz.rós, buta - vagy ezek tetszőleges variánsai) Tehát a váltással megint kockázatom, hogy olyan emberek közé kerülök, ahol nem leszek majd szívesen látott és nem lesz hosszú a pályafutásom.

Itt tényleg jóban vagyok mérnökkel, főnökkel, kollégával egyaránt, elnézik a rossz természetem és értékelik a munkám, a lelkiismeretességem, becsületességem és kitartásom. Nem mellesleg jól is csinálom amit csinálok, ezt is elismertik és tényleg kedvelnek. (ez nekem még 2 év után is olyan fura)

Nem utálom a munkám (még).

Saját szájízem szerint rendben van a fizetésem.


Amiért mennék: első sorban, bár nem utálom a munkám, de nem is élvezem már annyira, mint eleinte. És ez nem a szakmám, amiért tanultam, ami ténylegesen érdekelne és szeretném csinálni.

A szakmában vannak olyan lehetőségek is, ahol nem kell a klasszikus délelőttös vagy 2-3 műszakos munkarend szerint szenvedni (nem való nekem a korán kelés, fizikailag nem bírom), hanem van rugalmas műszak vagy 7-8 felé kezdődő. Elérhető. Csak váltani kéne.


Főleg a jelenlegi társaság, maga a tény, hogy befogadtak (egy ilyen barmot mint én) és hogy ez nagyon nem biztos hogy még egyszer előfordul.. és a szakmám iránti haldokló lelkesedésem, talán az utolsó szalmaszál az életemben, ami még talán okozhat örömet. (Mert amúgy depressziós kis sz.r vagyok, a feladás szélén, de a kollégáim még tartják bennem annyira a lelket, hogy még fel tudok kelni.. Szívesebben vagyok bent köztük, mint itthon egyedül - minderről persze semmit se tudnak)


Szóval na. Ez nem egy sima munkahely váltás, ez egy magamfajta labilis embernek akár a maradék életerejébe is kerülhet ha rossz döntést hozok vagy elhagy a szerencse.


Ti mit tennétek?


(kösz ha végigolvastad a zagyválásom <3)



2019. febr. 20. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Maradj, legalábbis még. Aztán hogy mit hoz a jövő úgyse látjuk előre.
2019. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne a munkahely váltáson gondolkozz ,hanem azon, hogyan tudnál magadon változtatni. mivel írtad a hozzá állásod már nem olyan a munkához, mint az elején, próbáld akkor beleképzelni magad azok helyzetébe akik szívesen cserélnének veled, mert nincs munkájuk. ne kockáztass, mert ezzel csapdát is állíthatsz magadnak, hogy nem találsz munkát vagy nem olyat, mint szeretnél és vissza sírod a régit. próbálj meg inkább magadon változtatni a munkádat pedig fogadd el olyannak, amilyen.
2019. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1es, köszönöm!


2es, feléértesz. Szeretem még most is, és hálás vagyok azért, hogy van, és hogy ilyen van. A baj inkább az, hogy ez nem a szakmám. Pedig azt igazán szeretném csinálni, mármint ez se rossz, csak az úgy... vonz. Álmodozom róla és egyáltalán nem lehetetlen. Simán fel is vennének (illetve úgyis csak akkor mondanék fel, ha lenne egy másik szerződés a kezemben.) csak ha a közösségbe nem megy majd a beilleszkedés, ott fognak a bajok kezdődni.

2019. febr. 20. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a normális társaság lenne az elsődleges szempont. Ahogy visszagondolok a volt munkahelyeimre, ahol a társaság jó volt, ott a munka lehetett akármilyen szar, a főnökség is lehetett akármilyen f...s, de mégis ott éreztem magam a legjobban.
2019. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ember így magáról nem vélekedik, ahogy más emberről sem. Tudod, csak pozitívan! ;)
2019. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4es, igen, ez nagyon benne van a pakliban, amiért ennyire hezitálok. De azt a mondást is ismerjük, hogy aki nem mer, az nyel. (Vagy mi.)


5ös, nem szeretem az Unicomot. :D

2019. febr. 20. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!